Jak zostać trenerem personalnym online lub fitness ? Kurs na trenera krok po kroku !

Jak zostać trenerem personalnym

Jak zostać trenerem personalnym online, fitness czy innym trenerem spotu ? Jeżeli kiedykolwiek stawiałeś sobie takie pytanie, dzisiejszym artykułem wyjaśnimy krok po kroku jak zostać trenerem personalnym i jakie są do tego wymagania.

Jak zostać trenerem personalnym online / kolejne kroki jak zdać szkolenie ?

Z roku na rok coraz wyraźniej dostrzegamy moc Internetu, przejawiającą się między innymi w wielkich karierach trenerów personalnych. Osoby, które jeszcze dekadę temu pewnie nie wyszłyby poza lokalną lub środowiskową sławę, są dziś idolami dla setek tysięcy Polek i Polaków, podobnie jest zresztą na całym świecie. To ciekawy pomysł na źródło dochodów, ale trzeba wiedzieć, jak zostać wiarygodnym trenerem personalnym i fitness. Przeanalizujmy kilka aspektów.1. Doświadczenie

Jak zostać trenerem personalnym online
Jak zostać trenerem personalnym online

Trudno zdobyć wiarygodną opinię, niezależnie od zainteresowań i podejmowanych wyzwań, jeżeli nie można się wykazać żadnym doświadczeniem. Wszak o to chodzi w byciu trenerem, żeby świadczyć innym o swoich osiągnięciach i wiedzy, którą zdobyło się przez długi czas. Fitness i trening personalny to specyficzny obszar – trudno wymagać, żeby ktoś szlifował umiejętności przez kilka dekad, zanim wyjdzie do ludzi. Trenerzy często są młodzi, mają niewiele ponad 20 czy 30 lat, aczkolwiek stoi za nimi długi, długi czas spędzony na siłowni lub w miejscu, gdzie ćwiczą w swojej specjalności.

W tej podstawowej radzie chodzi przede wszystkim o to, żeby nie myśleć o sobie jako o potencjalnym trenerze na samym początku drogi. To musi wyjść z pasji, doświadczenia, wiedzy. Najpierw trzeba coś przeżyć, wynieść te lepsze i gorsze doświadczenia, żeby mieć co przekazać. Ciekawy trening można opracować nawet po roku, dwóch latach swojego własnego wysiłku, ale trzeba udokumentować, jak wiele czasu spędziło się na szlifowaniu kompetencji w teorii i praktyce.

Jednym słowem, wiarygodny trener personalny potrafi wykazać swoje doświadczenie i nie potrzebuje do tego fałszywych czy naciąganych opinii. Wie, jak wykonywać ćwiczenia, posiada wysportowaną sylwetkę, umie zarazić innych pozytywną energią i zainspirować do wytężonej pracy, ponieważ trochę przeżył i wyciągnął z tego odpowiednie wnioski.

 Personal trainer with woman on cycling machine at the gymTrener personalny

Chcesz prowadzić indywidualne treningi? A może szukasz pracy na siłowni, w klubie fitness lub sportowym? Szkolenie dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych zwiększa kwalifikacje w zakresie planowania, motywacji, organizacji, dietetyki czy wystąpień publicznych.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

2. Realne efekty, osiągnięcia

W naszych rozważaniach pójdźmy o krok dalej. Doświadczenie doświadczeniem, ale potencjalnego podopiecznego interesuje, czy jego trener po prostu coś osiągnął. Wiadomo, że nie każdy trener personalny zacznie z tego pułapu co Anna Lewandowska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata czy Europy. Aczkolwiek w każdej dyscyplinie, w której jest się couchem, są szczeble, które można zaliczyć.

Osiągnięcia, które kosztowały wiele litrów przelanego potu i wyrzeczeń, robią największe wrażenia. Cenimy autentyczność, lubimy historie w stylu „american dream”, gdy ktoś wbrew wszystkiemu zacisnął zęby i zrobił karierę. Wielu zazdrości, ale osoby nastawione na naukę od najlepszych stają się wiernymi fanami i chcą podążyć podobną drogą.

Dlatego nie ulegaj złudzeniu, że atrakcyjny wygląd i kilka komunikacyjnych sztuczek pozwolą Ci zabłysnąć na dłużej niż 5 minut, jeśli chcesz zostawić po sobie coś więcej i przyciągnąć grono ambitnych klientów, fanów. Musisz dać coś od siebie, zdobyć szczyty, żeby z tej perspektywy zaprosić do współpracy. Nawet po osiągnięciu pewnego pułapu popularności nie spoczywaj na laurach. Rozwijaj się nie tylko jako trener, ale nadal jako zawodnik. Są jakieś zawody, których nie wygrałeś? Istnieją rekordy do pobicia? Zanim zaczniesz nauczać innych, podejmij wyzwania, żeby mieć się czym wykazać.

Jakub Żuk trening personalny i fitness

3. Certyfikaty i wykształcenie / Jak zostać trenerem personalnym online

Co tu dużo mówić, dyplomy nadal budzą w nas zaufanie, czemu w zasadzie nie można się dziwić. Jeżeli widzimy, że ktoś buduje karierę trenera personalnego, a jednocześnie ma na to „papier”, jesteśmy skłonni zaufać mu i podążyć jego śladami. Jak zatem zdobyć odpowiednie kompetencje? Oczywiście w dłuższej perspektywie może opłacać się zrobić studia, istnieją zresztą szkoły coachingu, a także specjalistyczne studia skupione wokół nowoczesnych metod treningowych. Możesz jednak nie mieć czasu, pieniędzy i ochoty, żeby podążyć tą długą drogą.

Szybszym i niewykluczającym ewentualnej nauki w przyszłości sposobem jest zapisanie się na kurs, który zapewni Ci certyfikat trenera personalnego po zdaniu egzaminu. Ogromną zaletą takiego szkolenia jest dostępność platform e-learningowych, które pozwalają uczyć się i przygotowywać do końcowego sprawdzianu bez konieczności wychodzenia z domu.

Płacisz około kilkuset złotych, wszystko załatwiasz online, a na końcu otrzymujesz certyfikat, który buduje Twój eksperci wizerunek i ułatwia znalezienie pracy. Warto? Zdecydowanie! Dlatego nie zwlekaj i jak najszybciej podejmij owocną naukę podczas kursu stacjonarnego lub internetowego. Twoi potencjalni fani chętniej posłuchają kogoś, kto ma doświadczenie, osiągnięcia, ale i zaświadczenia o nauce!

Gdzie zrobić kurs trenera personalnego ?

Jak zostać trenerem personalnym online
Jak zostać trenerem personalnym online

Kurs na trenera personalnego lub instruktora dopasowany pod indywidualne oczekiwania oraz wymagania to niezwykle istotna rzecz. Jednak kluczowym aspektem często okazuje się wybranie oferty firmy szkoleniowej, która jest rzetelna zarówno pod względem przekazywanej wiedzy, jak i formalności potwierdzających nabycie odpowiednich umiejętności.

Rzetelna firma szkoleniowa powinna być przede wszystkim wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Taki wpis jest wymogiem wobec instytucji, które chcą prowadzić szkolenia i kursy finansowane ze środków publicznych dla osób bezrobotnych lub chcących podnieść swoje kwalifikacje. Niezwykle istotne jest, by status takiej firmy był aktywny, a wszystkie niezbędne dane (NIP, REGON, dane teleadresowe itp.) instytucji widniały w rejestrze.

Potencjalny kursant powinien również sprawdzić, jakie dokumenty zostaną mu przekazane po odbyciu kursu. Uwagę należy zwracać na ilość kopii i format certyfikatu, jego oprawę, jak również możliwości dorobienia sobie dodatkowych dokumentów np. w formie dyplomu lub identyfikatora. Jeśli poszukujesz firmy, która spełnia takie wymogi, warto szczególną uwagę zwrócić na ofertę Kar-Group – oprócz standardowych szkoleń dostępne są także wygodne kursy online. Warto je sprawdzić!

4. Ludzki aspekt, dobra komunikacja

Kolejna uniwersalna porada dla tych, którzy chcą osiągnąć sukces jako trenerzy personalni lub instruktorzy fitness. Nie zadzieraj nosa – pozostań sobą! Jeżeli komunikujesz się z fanami przez Instagram, Facebook czy YouTube, a także organizujesz spotkania na żywo, musisz mieć w sobie sympatię wobec innych. Dyskutuj z internautami w komentarzach, uprzejmie odpowiadaj na pytania, unikaj konfliktów na swoich kontach społecznościowych. Nie chodzi o to, żeby na siłę przymilać się do ludzi, ale jeżeli kochasz to, co robisz, łatwiej i naturalniej przychodzi Ci opowiadanie o tym i organizowanie spotkań tematycznych.

Trening to jedno, ale skuteczna motywacja drugie. Opiera się ona przede wszystkim na właściwym podejściu. Odpychający charakter zniszczy wiele relacji, nawet jeżeli chodzi „tylko o efekty”. Ludzie uwielbiają „gwiazdy Internetu”, bo ufają w to, że są tak samo „normalni”, stawiają ich w opozycji do celebrytów ze świata telewizji. Choć nie zawsze to prawda, zasadniczo o to chodzi – żeby pozostać sobą, być naturalnym, otwartym na ludzi, przyjaznym. Tylko wtedy zbuduje się wiarygodny wizerunek trenera i szerokie grono podopiecznych.

5. Wymyśl coś oryginalnego

Ostatnia porada brzmi niczym zadanie domowe, ale co zrobić – kto chce osiągnąć sukces jako trener personalny lub instruktor fitness, powinien być oryginalny. Znajdź w swoich pomysłach na ćwiczenia coś ekstra. Nie zdobędziesz sławy, kopiując treningi swoich wcześniejszych idoli. Nie porwiesz Internautów, wyglądając i zachowując się tak samo jak setki innych trenerów. Zachowując autentyczność, pobudź kreatywność i wymyśl patent na swój wizerunek. To niełatwe, ale możliwe! Zanim zaczniesz zarabiać, motywując innych, czeka Cię wiele wyzwań, jednak tylko bezcenne doświadczenie doprowadzi Cię na szczyt!

Personal trainer with woman on cycling machine at the gymTrener personalny

Chcesz prowadzić indywidualne treningi? A może szukasz pracy na siłowni, w klubie fitness lub sportowym? Szkolenie dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych zwiększa kwalifikacje w zakresie planowania, motywacji, organizacji, dietetyki czy wystąpień publicznych.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Jeżeli interesuje Cie wiedza lub szkolenia online?

Zapraszamy Cie do wypróbowania darmowego kursu.

Jak zostać trenerem personalnym online

Przeczytaj także:

1. Prowadzenie klubu sportowego – zarządzanie w sporcie

2. Kurs instruktora sportu online – najlepsze kursy !

3. Sportowa emerytura ! Jak zarobić na sporcie ? 5 sposobów jak zyskać !

4. Prowadzenie klubu sportowego – zarządzanie w sporcie

fraza kluczowa artykułu: Jak zostać trenerem personalnym online, Jak zostać trenerem personalnym online, Jak zostać trenerem personalnym online Jak zostać trenerem personalnym online, Jak zostać trenerem personalnym online, Jak zostać trenerem personalnym online, Jak zostać trenerem personalnym online, Jak zostać trenerem personalnym online, Jak zostać trenerem personalnym online, co trzeba zrobić żeby zostać trenerem personalnym,co zrobić żeby zostać trenerem personalnym,gdzie zrobić kurs trenera personalnego,Jak zostać instruktorem fitness,jak zostać trenerem fitness,jak zostać trenerem na siłowni,Jak zostać trenerem personalnym,jak zostać trenerem personalnym fitness,jak zostać trenerem personalnym na siłowni,jak zostać trenerem rozwoju osobistego,kurs na trenera personalnego warszawa

Rating: 10.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.