Gdzie zrobić kurs trenera personalnego ? Poradnik

gdzie zrobić kurs trenera personalnego

Gdzie zrobić kurs trenera personalnego ? Poradnik

Gdzie zrobić kurs trenera personalnego ? Trudno wyobrazić sobie nowoczesną siłownię lub klub fitness, w którym brakuje trenerów personalnych, specjalistów od motywacji i wspierania osobistego rozwoju. Coach przygotowania fizycznego i budowania formy to ktoś, komu sporo płacimy, ale oczekujemy efektów. Gdzie zrobić kurs trenera personalnego? Najlepiej w firmie szkoleniowej, która połączy wiedzę praktyczną i teoretyczną i zapewni wartościowy certyfikat.

Kurs dla trenerów personalnych w Kar-Group

Szkolenie przygotowane przez firmę Kar-Group jest skierowane do wszystkich, których interesie praca w klubach, na siłowniach, a także we własnym zakresie, z fitnessem w tle. Nowoczesna formuła e-learningu pozwala odbyć kurs w dowolnym momencie, w każdym miejscu, w którym mamy dostęp do materiałów edukacyjnych (a przecież nie trzeba ich wyświetlać na ekranie, można wydrukować i zabrać ze sobą dosłownie wszędzie). Kurs z pewnością podniesie Twoje kwalifikacje i pozwoli przekuć pasję w sposób na życie.

Kursy trenerskie i instruktorskie ONLINEKorzystna cena z pewnością zachęca do wykupienia szkolenia online. Otrzymujesz dostęp do platformy e-learningowej. Od momentu zalogowania masz 60 dni na przystąpienie do egzaminu. Uczysz się w swoim tempie, więc nie wpływa to destrukcyjnie na Twoją pracę, edukację czy życie rodzinne. Aby zaliczyć egzamin (również przeprowadzany online) wystarczy uzyskać 70% poprawnych odpowiedzi. Istnieje możliwość bezpłatnej poprawki, ale z pewnością uda Ci się zaliczyć szkolenie za pierwszym podejściem. Później wystarczy jedynie poczekać na certyfikat oraz pozostałe dokumenty potwierdzające ukończenie kursu. Możesz otrzymać potwierdzenia również w takich językach, jak angielski i niemiecki, dzięki czemu możesz przygotować się do pracy zagranicą. Moda na zdrowy, sportowy tryb życia udziela się przecież nie tylko Polakom… a na zachodnich siłowniach zarabia się jeszcze lepiej. Jeszcze jedna uwaga do certyfikatu: nie znajduje się na nim żadna adnotacja wskazująca, że kurs odbył się przez Internet.

Wiedza z zakresu treningu personalnego dla Ciebie

Szkolenie warto uzupełnić samodzielną lekturą takich książek, jak:

  • Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, Tomasz Choiński – „Trenuj z nami. Uniwersalny trening personalny”, 2015.

  • Jan Gawęcki – „Żywienie człowieka 1. Podstawy nauki o żywieniu”, 2016.

  • Krzysztof J. Szmidt – „Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych”, 2013.

Dzięki kursowi możesz zgłębić także inne źródła dotyczące treningu mentalnego, żywienia, psychologii i sportowego biznesu.

Szkolenie dzieli się na kilka obowiązkowych modułów. Pierwszy dotyczy dietetyki, suplementacji, rozgrzewki, planowania programów treningowych i pomocy przedmedycznej. Drugi prezentuje rodzaje treningów: siłowy, funkcjonalny, stabilizacyjny oraz uzupełniający. W trzecim poznaje się metodykę pracy z dziećmi i osobami starszymi, anatomię funkcjonalną (ze szczególnym uwzględnieniem mięśni), a także niewłaściwe, niewskazane nawyki treningowe. Czwarty moduł skupia się na zbilansowanej diecie i celach treningowych.

Oprócz tego masz możliwość zaznajomić się z treściami dotyczącymi komunikacji interpersonalnej, rozwoju kariery instruktora, zarządzania grupą oraz występowaniem i prowadzeniem zajęć. Ta wiedza nie jest weryfikowana na egzaminie, ale warto ją przyswoić dla własnej korzyści, podobnie jak materiały dotyczące diet, źródeł energii czy norm energetycznych.

Podsumowując, widać jak szeroką perspektywę prezentuje kurs dla przyszłych trenerów personalnych. I… bardzo dobrze! By doradzać innym, trzeba dysponować wieloma umiejętnościami oraz odpowiadać na dowolne pytania z różnych dziedzin. Jedno to zaplanować trening, a drugie – przekonać drugą osobę do jego realizacji. I tak dalej, przykładów można mnożyć. Ilu podopiecznych, tyle wyzwań w karierze trenera personalnego. Dlatego pracując nad własnym rozwojem, obserwuj postępy i zastanów się nad ewentualną przyszłością na siłowni. Dziś jesteś na niej wyłącznie klientem, ale być może wkrótce poprowadzisz własną grupę? Zapisz się na szkolenie, które kosztuje niewiele, a może znacząco wpłynąć na Twoją przyszłą pracę. Powodzenia!

gdzie zrobić kurs trenera personalnego

Gdzie zrobić kurs trenera personalnego ? w Kar-Group

fraza kluczowa artykułu: gdzie zrobić kurs trenera personalnego,kurs trenera personalnego,trener personalny kurs,gdzie zrobić kurs trenera personalnego,kurs na trenera personalnego,kurs trener personalny,trener personalny cena,trener personalny kurs online,szkolenie trener personalny,szkolenia dla trenerów personalnych,kurs trenera personalnego cena,gdzie zrobić kurs trenera personalnego

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.