Wywieranie wpływu szkolenie – darmowy poradnik PDF

Jak wywierać wpływ na ludzi

– Wywieranie wpływu szkolenie –

Nawet nie piastując stanowiska kierowniczego możesz mieć do czynienia z zarządzaniem. Każdy z nas w określonym celu – zawodowym lub prywatnym – musi czasem wywrzeć na kimś wpływ. Powstaje zasadnicze pytanie: jak to zrobić? Czy da się uniknąć manipulacji, nieetycznych zachowań? Oczywiście! I nawet nie potrzebujesz do tego silnej osobowości, która niejako sama rozwiązuje problemy.

Jak wywierać wpływ na ludzi / odbierz poradnik !

Wywieranie wpływu na ludzi – / dostęp limitowany /

Czego NIE robić

W żadnej mierze nie zachęcamy do nieetycznych zachowań względem drugiego człowieka. Często piszemy o sukcesie, o motywacji, o postępach, które warto czynić na zawodowej ścieżce. Ale na pewno nie będziemy zachęcać Cię do brudnych gierek. Zakulisowych działań. Prób zastraszania, szantażowania, okłamywania, naginania przepisów. Jasne, niejedna historia pokazuje, że wygrywają brutale i manipulanci. Ale czy warto się na nich wzorować? Czy przypadkiem nie jest im najłatwiej „wyłożyć się” w najmniej spodziewanym momencie?

Jeżeli chcesz osiągnąć swoje cele, nie wywieraj na innych toksycznego wpływu. Nawet, jeżeli w ogólnym sensie masz dobre intencje, to nie jest właściwą drogą. Może i ugrasz coś na krótką metę, ale nadszarpniesz swój wizerunek, stracisz zaufanie współpracowników czy najbliższych. A przecież nie o to chodzi. Czasem potrzeba cierpliwości, innym razem wysiłku. Na pewno umiejętność przekonywania innych do swoich racji i zachęcania do podejmowania konkretnych działań nie jest proste i przyrodzone. Tego wszystkiego da się jednak nauczyć. Trzeba chcieć. Uczciwe zamiary i etyczne podejście do każdej dziedziny swojego życia popłaca. Jednak ten wpis nie jest zwyczajną pogadanką; to poradnik, jak osiągnąć sukces w przekonywaniu innych.

Autorytet

Co cechuje najlepszego szefa? Żelazna dyscyplina wobec współpracowników, podwładnych? A może nieprzejednana konsekwencja i oschłość, która budzi nieopisany strach? No jasne, że nie. Dobry przywódca jest liderem. Naturalnym. Kimś, za kim warto podążyć. To, o czym mówimy, nazywamy autorytetem.

Wywieranie wpływu szkolenie
Wywieranie wpływu szkolenie

Autorytet wypracowujemy latami, już na etapie młodości. Sposób, w jaki zwracamy się do innych, styl życia, który preferujemy – to wszystko wpływa na naszą ocenę w oczach innych, wizerunek. Zapewne masz dookoła osoby, które darzysz niewymuszonym szacunkiem. Nie chodzi o jakiś szczególny sentyment, koligacje rodzinne czy relację służbową. Po prostu jest to ktoś, komu ufasz, na kim możesz polegać. Jednocześnie wiesz, że jest w pewnych sprawach dobry, a raczej lepszy od Ciebie. Jeśli ma ten autorytet, pójdziesz za nim, jeśli będzie taka potrzeba. Gdy poprosi Cię o pomoc, znajdziesz w sobie skłonność do jej udzielenia. Gdy stanie przed Tobą z konkretną propozycją, nie zawahasz się spełnić tych oczekiwań.

O taki respekt warto zadbać w oczach ludzi, którymi się otaczamy. Czasami awans przychodzi dość nieoczekiwanie. Jeśli do tej pory nie dbaliśmy o wizerunek w oczach otoczenia, trudno liczyć na to, że z miejsca zyskamy autorytet, który pozwala bardzo szybko rozwiązywać pewne sprawy.

Umiejętności interpersonalne

Czy wiesz, że większość naszego przekazu składa się z mowy niewerbalnej? Od tego, jak wyrazimy komunikat, zależy powodzenie prośby, żądania lub pytania. Dlatego nie wpychaj umiejętności interpersonalnych między bajki dla zafiksowanych coachów. Naprawdę gestykulacja, postawa sylwetki, ton głosu, dobór słów mają ogromne znaczenie, gdy mówimy o wpływie na innych ludzi.

Umiejętności interpersonalne można rozwijać korzystając z poradników i szkoleń, warto również po prostu bardziej świadomie dobierać słowa i kontrolować swoje zachowanie. Czasami warto zachować odpowiedni dystans, innym razem okazać ciepło i życzliwość. Jeśli mamy jakiś określony cel rozmowy, wiele wygramy tylko tymi detalami. Bez manipulacji. To po prostu umiejętność komunikowania się z innymi ludźmi, a przy okazji okazywanie im szacunku.

Zarządzanie zespołem, projektem i zasobami ludzkimi

By wiedzieć, jak wpływać na innych, trzeba zgłębić sporo wiedzy z zakresu zarządzania. Zarządzania zespołami, projektami, a jeszcze szerzej – zasobami ludzkimi. Na zgromadzenie tego know-how czasami potrzeba lat, ale… to korzyść, która zawsze się zwraca. Ucz się, rozwijaj, a w momencie, gdy staniesz przed koniecznością ciągłego wpływania na innych, osiągniesz sukces. Bez manipulacji i nieetycznych zachowań.

Kompetencje wpływu na wyciągnięcie ręki

Szkolenie „wywieranie wpływu i manipulacja”, dostępne w ofercie firmy Kar-Group jest propozycją dla osób, które chcą lepiej oddziaływać na swoje otoczenie. Ta wiedza przydaje się w biznesie, ale bywa też nieoceniona w życiu prywatnym. Niewątpliwie warto ją zdobyć, nie tylko dla certyfikatu w CV, ale przede wszystkim dla całej palety zastosowań w codziennym życiu, na każdym jego etapie.

Ciekawe, czy ten tekst wywarł na Ciebie odpowiedni wpływ… Sprawdź ofertę szkoleń Kar-Group i przekonaj się, jak wiele kursów pomaga osiągać postępy.

Wywieranie wpływu szkolenie / odbierz darmowy poradnik !

Wywieranie wpływu na ludzi – / dostęp limitowany /


Życzymy owocnej nauki w dobrym nastroju !

 

 

fraza kluczowa: Jak wywierać wpływ na ludzi, Jak wywierać wpływ na ludzi, Jak wywierać wpływ na ludzi, Jak wywierać wpływ na ludzi, Jak wywierać wpływ na ludzi, Jak wywierać wpływ na ludzi, Jak wywierać wpływ na ludzi

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.