Jak osiągnąć sukces ? Biznes i pasja

Jak osiągnąć sukces

Jak osiągnąć sukces ? Czy hobby należy oddzielać od biznesu ?

Jak osiągnąć sukces ? Czy hobby należy oddzielać od biznesu? Niekoniecznie. Sukces tysięcy start-upów i rozwój nawet najbardziej, wydawałoby się, niszowych branż pokazuje, że warto – warto robić coś, co się kocha i zna od podszewki. Dziś podpowiadamy, jak przekuć pasję na komercyjny sukces.

Kto jak nie Ty

Istnieje wiele branż, w których hobbystyczne podejście stanowi podstawę sukcesu. Tylko pomyśl: czy ktoś, kto nigdy nie uwarzył piwa w domu, może otworzyć niezależny browar, który trafi pod strzechy koneserów? Autentyzm i zaangażowanie to fundament. Trudno wyobrazić sobie założyciela palarni kawy, który nie znosi smaku i aromatu małej czarnej. Jak w szanse powodzenia ekologicznej manufaktury kosmetyków ma uwierzyć osoba, która sama nie interesuje się pielęgnacją skóry?

Właśnie Ty, z osobistą znajomością tematu, możesz wnieść do branży coś świeżego i prawdziwego. Nie traktować jej jedynie jako poletka, na którym można wyhodować worki pieniędzy. Oczywiście, zarobek zawsze stoi u przedsiębiorcy na pierwszym miejscu, ale jeżeli chcesz dodatkowo zrobić coś fajnego, bo to lubisz, dochody mogą być jeszcze wyższe.

Jak osiągnąć sukces ?

Nawet jeżeli hobby pochłania Cię bardziej niż życie rodzinne czy zawodowe, przyhamuj i znajdź racjonalne podłoże dla swojego biznesu. Gdyby każdy pasjonat przekuwał zainteresowania na własny biznes, mielibyśmy w kraju same prywatne inicjatywy, więc miejsca nie starczyło by dla wszystkich chętnych…

Dokładnie planuj swoje ruchy. Czujnie obserwuj branżę. Pomyśl, czego Ci w niej brakuje, a jednocześnie zastanów się, czy Twoje spojrzenie odzwierciedla rzeczywisty popyt. Przekuwanie pasji na biznes jest trudne, ponieważ masz szerszą wiedzę niż przeciętny konsument i pewne rzeczy wydają Ci się ważne, potrzebne, podczas gdy dla potencjalnego klienta mogą wcale takimi nie być. Dlatego trzeba umiejętnie wychodzić ze swojej roli, zachowując żar w sercu, ale ufając rozsądkowi.

Twórz społeczność

Każda branża, w której można zamienić hobby w biznes, w dużej mierze składa się z takich pasjonatów. Widać to na przykładzie świata rękodzieła, zdrowej żywności czy sportu. Dobrze wiesz, że w pojedynkę zdziałasz niewiele, więc jeszcze zanim założysz działalność gospodarczą, twórz szeroką sieć przydatnych i inspirujących kontaktów.

Bierz udział w konferencjach, spotykaj się na targach, prowadź aktywne życie w mediach społecznościowych, angażuj się w niezależne, wartościowe inicjatywy. Nie dość, że rozwijasz w ten sposób swoją osobistą markę, to jeszcze ugruntowujesz pozycję swojej przyszłej marki komercyjnej. Nie chodzi o to, żeby każdą znajomość traktować instrumentalnie, ale przecież doskonale wiesz, że dzięki sympatiom, koneksjom i know-how innych można naprawdę zdziałać więcej, bez szkody dla koleżeństwa czy zdrowej, rynkowej rywalizacji.

Ucz się na wiele sposobów

Jeżeli jesteś hobbystą, do wiedzy doszedłeś zapewne własnymi ścieżkami. Założenie firmy wymaga jednak większej systematyzacji, a także holistycznego podejścia. Zapisanie się na szybki kurs lub szkolenie, które da Ci dodatkowy certyfikat, wydaje się idealnym rozwiązaniem, żeby pokazać przyszłym klientom, że masz do zaoferowania coś więcej niż samą gotowość.

Przed założeniem firmy popracuj u przyszłej konkurencji, zdobądź praktyczne doświadczenie. Sprawdzaj się i dowiaduj się, co jeszcze warto podszkolić, a którą wiedzę zacząć zamieniać na pieniądze. Kto wie, może niedługo Twój kazus będzie nauką dla innych, początkujących? Powodzenia w przekuwaniu hobby na zarobki!

Darmowe kursy online

Kursy i poradniki

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST
5. Poradnik dietetyczny
6. Psychologia psa
7. Jak schudnąć – poradnik video

Kursy rozwoju osobistego

Przeczytaj także:

1.W jaki kurs warto zainwestować ? Najlepsze kursy do pracy

2.Kursy dla kierowników – niezbędne na współczesnym rynku pracy

 

Autor: Karol Leszczyński

„Jak osiągnąć sukces ? Czy hobby należy oddzielać od biznesu ? „

Fraza kluczowa: Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces, Jak osiągnąć sukces

Rating: 10.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.