Jak zostać trenerem piłki nożnej ?

Jak zostać trenerem piłki nożnej

Jak zostać trenerem piłki nożnej ?

Bez dwóch zdań piłka nożna jest najpopularniejszym, najbardziej zdemokratyzowanym i powszechnie uprawianym sportem. Również w Polsce trudno o konkurencyjne dyscypliny. Kochamy oglądać żużel, skoki narciarskie czy siatkówkę, ale w przeciwieństwie do futbolu nie uprawiamy ich w praktyce. Dlatego na rynku pracy jest dużo miejsca dla profesjonalnych trenerów, czyli instruktorów gry w piłkę nożną. Dowiedz się, jak nim zostać.

Dlaczego warto ? i jak zostać trenerem piłki nożnej ?

Pozycja piłki nożnej bynajmniej nie słabnie. Kolejne pokolenia chłopców, a coraz częściej na profesjonalnym gruncie również dziewcząt, wybiegają na boisko, żeby strzelać gole przeciwnej drużynie. Zauważamy również postępującą komercjalizację tego sportu. Coraz większe znaczenie mają sponsorzy, media, transfery, ale to nie godzi bezpośrednio w uprawianie tej dyscypliny. Wręcz przeciwnie. Marketing trafia do młodych umysłów i młodzież tak jak kiedyś chciała być Deyną i Bońkiem, tak teraz Lewandowskim czy Milikiem.

Dlatego jeśli kochasz się futbol, a nie zrobiłeś się oszałamiającej kariery, możesz wspierać ten sport dalej, choćby poprzez szkolenie następnych pokoleń. Zarówno jako młody, jak i dojrzały człowiek masz szanse znaleźć pracę jako:

  • Jak zostać trenerem piłki nożnej warto ?trener w klubie piłkarskim, akademii futbolu;

  • działacz sportowy;

  • teoretyk i ekspert futbolowy;

  • nauczyciel WF odpowiedzialny np. za Orliki i SKS.

Rynek pracy otwiera się na wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej. Jeśli chcesz zostać jednym z nich, miej świadomość, że pracodawcy chętnie patrzą na Twoje doświadczenia, szczególnie w roli piłkarza, ale liczy się też potwierdzona wiedza merytoryczna.

Jak zacząć ?

Żeby być profesjonalnym instruktorem piłki nożnej, nie trzeba kończyć specjalistycznych studiów, np. na Akademii Wychowania Fizycznego, choć oczywiście nie stanowi do przeszkody w robieniu kariery. Na potrzeby lokalnych klubów, szkół i akademii wystarczającym dokumentem jest certyfikat ukończenia profesjonalnego kursu.

Dziś do zdobycia takiego poświadczenia nie trzeba nawet wyjeżdżać ze swojego miasta. Sprawę rozwiązuje Internet poprzez możliwość odbycia szkolenia online, na platformie e-learningowej. Tą samą drogą zdaje się zresztą egzamin, po którym do Twoich rąk trafia dokument potwierdzający zdobyte kwalifikacje instruktora piłki nożnej. Taki kurs kosztuje już od kilkuset złotych, dlatego jego zdobycie nie wiąże się ze szczególnymi wyrzeczeniami i możesz go zrobić w dowolnym wieku.

Kiedy zacząć ?

Kiedy zostać instruktorem piłki nożnej? Jak najszybciej! Obecnie Polsce rośnie popularność tej dyscypliny, ponieważ nasza reprezentacja odnosi sukcesy zasadnie porównywane do największych w historii. Młodzież chce grać jak Lewandowski, Glik, Milik, Piszczek czy Szczęsny. W związku z tym powstają szkolne klubiki, regularne drużyny i specjalistyczne akademie, sygnowane często przez europejskie marki, np. Juventus Turyn czy FC Barcelonę.

Profesjonalnym instruktorem i trenerem futbolu możesz zostać w każdym wieku i pracować jako np:pracownik ORLIK

  • nauczyciel WF;

  • piłkarz zbliżający się do końca boiskowej kariery;

  • działacz sportowy, który dąży do poszerzenia perspektyw;

  • miłośnik piłki nożnej.

Zapisz się na kurs i zostań trenerem, który łączy wiedzę praktyczną z teoretyczną. Ucz młodszych i starszych, zarażając miłością do piłki zmierzającej w samo okienko!

Zaproszenie na kurs instruktora piłki nożnej w Kar-Group

Kursy trenerskie i instruktorskie ONLINEZAPISZ SIĘ

Takie szkolenia oferuje wiele firm, między innym firma szkoleniowa Kar-Group, która prowadzi kursy sportowe stacjonarnie i online (przez internet).

Autor: Karol Leszczyński

  Polecamy artykuł: Komunikacja w sporcie – jak być dobrym trenerem !

fraza kluczowa artykułu: Jak zostać instruktorem piłki nożnej, Jak zostać trenerem piłki nożnej, Jak zostać instruktorem piłki nożnej, Jak zostać trenerem piłki nożnej, Jak zostać instruktorem piłki nożnej, Jak zostać trenerem piłki nożnej, Jak zostać instruktorem piłki nożnej, Jak zostać trenerem piłki nożnej

Rating: 10.0/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.