Szkolenie animator kultury online / szkolenie stacjonarne i online w Kar-Group

Kurs Animator Kultury
Kurs Animator Kultury

Szkolenie animator kultury online

Bez dbania o kulturę żadna społeczność nie ma szans przetrwania i wytworzenia sobie silnej pozycji. Bez animatorów kultury – na każdym szczeblu – nie ma mowy o jej krzewieniu. Dlatego dziś polecamy kurs, który ułatwia rozpoczęcie lub rozwinięcie pracy w tym charakterze. Nie działajmy po omacku, wykorzystujmy merytoryczną wiedzę do sensownego rozwoju. Z korzyścią dla wszystkich!

Animacja kultury na kursie Kar-Group

Jeżeli jesteś:

  • nauczycielem,

  • muzealnikiem, kulturoznawcą, archeologiem, etnografem,

  • pracownikiem ośrodka kultury,

  • artystą,

  • społecznikiem,

  • samorządowcem,

  • organizatorem imprez,

Szkolenie animator kultury online
Szkolenie animator kultury online

Szkolenie animator kultury online

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Dokumenty pomagają w podjęciu pracy i założeniu własnej działalności. Kursy może być refundowany przez lokalny Urząd Pracy. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Ten kurs jest stworzony idealnie dla Ciebie. Dzięki zdobyciu i usystematyzowaniu wiedzy okażesz się znacznie efektywniejszą osobą w tym, co robisz. Obojętnie, czy mówimy o koncertach, wystawach, spotkaniach, konkursach, zawodach czy warsztatach – animatorzy szeroko rozumianej kultury muszą być świadomi stojących przed nimi wyzwań i skuteczni w zachęcaniu innych do zaangażowania w konkretną dziedzinę. Dodajmy, że animatorzy kultury mogą skupiać się na pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi czy seniorami. Zapotrzebowanie na zaangażowanych fachowców jest ogromne, choć często działają oni nieco w cieniu, na drugim planie, mimo ogromnych zasług na lokalnej lub środowiskowej społeczności.

Nasz kurs nie wymaga mieszkania w dużym mieście. Wystarczy znaleźć odrobinę czasu na naukę z wyświetlanych lub wydrukowanych materiałów dydaktycznych. Po otrzymaniu dostępu do platformy e-learningowej, masz maksymalnie 60 dni na zgromadzenie wiedzy i podejście do egzaminu. Ten również odbywa się w trybie online, gdziekolwiek jesteś. Aby go zdać, potrzebujesz przynajmniej 70% poprawnych odpowiedzi. Nie poszło? Spokojnie, jest darmowa poprawka. Na wydanym certyfikacie nie będzie adnotacji, że kurs był internetowy. A wartość w CV się zgadza.

Struktura kursu – praktyczne zagadnienia dla animatorów kultury

Pojęcie i proces animacji w ujęciu teoretycznym

Szkolenie zaczyna się od podstawowych definicji, a także prezentacji rysu historycznego tego zagadnienia. Okazuje się, że w Polsce od lat wykształcono wiele różnorodnych koncepcji podejścia do tego niewątpliwie ważnego wyzwania. Jak animacja wpływa na upowszechnienie kultury? Dowiesz się z tego wprowadzenia.

Animator kultury

Pora zdefiniować, kim tak naprawdę jest animator kultury i jakie wyzwania stoją przed nim w codziennej pracy. Jaki kodeks obowiązuje specjalistów w tej dziedzinie? Jakie powinni spełniać cechy osobowościowe? Jakie umiejętności nabyć? Obok odpowiedzi na te pytania pojawiają się również zagadnienia związane ze stylem kierowania. W wielu przypadkach animator kultury staje się naturalnym liderem danej społeczności. Trzeba również wskazać, jakie trudności stoją przed osobami odpowiedzialnymi za promocję kultury.

Źródła inspiracji animatora kultury

W tej części pojawiają się kluczowe aspekty pracy związanej z kulturą: etnografia, antropologia kulturowa, badania terenowe, DIY (metody do-it-yourself), edukacja nieformacja, ruchy alternatywne i kontrkulturowe, a także lokalność jako klucz do zrozumienia wyzwań stojących przed animatorem.

Metoda pracy projektami

Animator kultury musi działać spójnie, w oparciu o długofalową perspektywę i konkretny plan. W tej części pojawiają się więc wskazówki dotyczące określania celu i tematu projektu. Do tego dochodzi przydatna w wielu zawodach analiza SWOT czy planowanie budżetu i prezentacja efektów. Pamiętajmy, że każda inicjatywa musi być na bieżąco monitorowana i zakończona skuteczną, obrazową ewaluacją.

Metody artystyczne w animacji kultury

Pora zastanowić się, jaką rolę odgrywają warsztaty twórcze i jak rozumieć sztukę współczesną. Co łączy i różni światy teatru, filmu czy fotografii?

Dom kultury jako przestrzeń działania animatora

Choć nie każdy animator pracuje w typowym domu kultury, ta część kursu jest szalenie istotna. Poznaje się w niej uwarunkowania społeczno-polityczne oraz typologię ośrodków kultury.

Konfederacja Animatorów Kultury

Ostatnia część szkolenia jest poświęcona Konfederacji Animatorów Kultury.

Walczmy o kulturę

Dlaczego zdobycie profesjonalnej wiedzy na temat animacji kultury jest tak ważne? Ponieważ bez odpowiedniego podejścia, znajdzie się ona w głębokim kryzysie. Jasne, nie każdy interesuje się lokalną sztuką czy kreatywnymi działaniami. Można zaryzykować stwierdzenie, że dla bardzo wielu obywateli nie ma to większego znaczenia. Ale nie powinno to stanowić wymówki, a wręcz przeciwnie – musi mobilizować do jak największego zaangażowania w podtrzymanie i rozwój kultury.

Kurs przyda Ci się w każdych okolicznościach. Możesz pracować w szkolnej świetlicy, ale nie masz pomysłu na kółko, które zainspiruje uczniów. Prowadzisz niewielką inicjatywę artystyczną, ale nie umiesz dotrzeć do potencjalnej grupy docelowej. Działasz w ramach samorządowej jednostki, ale awans hamuje Ci brak wyników, którymi można się pochwalić. Zwiększ kwalifikacje i szanse na sukces. Dołącz do grona skutecznych animatorów kultury, którzy sprawiają, że życie obywateli w każdym wieku staje się ciekawsze, aktywniejsze, piękniejsze. Razem możemy zdziałać coś dobrego. Ale zanim zaczniemy wdrażać pomysły w życie, nauczmy się, jak robić to zgodnie z najlepszymi praktykami… Zapraszamy na kurs, który nie kosztuje wiele i można go odbyć przez Internet. Nie warto zwlekać i odkładać tego w czasie. Kultura wymaga stymulacji tu i teraz. Również Ty możesz przyczynić się do rozwoju wielu ciekawych inicjatyw, z pożytkiem dla wielu osób!

 

 

 

fraza kluczowa artykułu: Szkolenie animator kultury online, Szkolenie animator kultury online, Szkolenie animator kultury online, Szkolenie animator kultury online, Szkolenie animator kultury online

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.