Jak skutecznie sprzedawać ? / skuteczna sprzedaż DARMOWE szkolenie

Skuteczna sprzedaż szkolenie

Skuteczna sprzedaż szkolenie. Dzisiejszym wpisem staramy się odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: jak zdobyć zaufanie klienta i jak skutecznie sprzedawać ? Co istotne, odnosimy się zarówno do sprzedaży bezpośredniej, jak i komunikacji firmowej. Dowiedz się, jak budować więź i głębszą relację z odbiorcą Twoich działań marketingowych.

Skuteczna sprzedaż szkolenie / odbierz na końcu artykułu

1. Nie ukrywaj tożsamości

Jeżeli zajmujesz się sprzedażą, nie możesz zaczynać funkcjonować w trybie incognito. Od razu przedstawiając się swojemu rozmówcy i udzielając mu wyczerpujących informacji na temat możliwości kontaktu, wie, że ma do czynienia z konkretnym człowiekiem, którego można gdzieś znaleźć, do którego istnieje dojście.

Podobnie z przedsiębiorstwami – któż z nas nie obawia się oszustwa ze strony „firmy krzak”? Dlatego jeżeli prowadzisz działalność i organizujesz akcje promocyjne w Sieci, nie zapomnij o podawaniu realnego adresu siedziby, a także niezbędnych informacji w rodzaju NIP-u czy numeru konta (jeżeli ma to związek z charakterem Twojego biznesu). Pamiętaj, że zakładki „o nas”, „misja”, „wizja” budują markę między innymi dzięki zaufaniu.

2. Myśl długofalowo

W komunikacji z klientem nie chodzi o to, żeby wcisnąć mu coś na poczekaniu. Tego typu szybki zarobek nie opłaca się w dłuższej perspektywie. Z tego powodu lojalność jest kluczem do budowania prawdziwej więzi między Tobą a klientem. Im większe zaufanie do sprzedawcy lub marki, tym łatwiej o stawanie się mimowolnym ambasadorem, promotorem, fanem, stałym odbiorcą. Jeżeli przedstawisz klientowi wizję długofalowej, opłacalnej współpracy, z pewnością chętniej zareaguje na Twój reklamowy komunikat.

3. Dbaj o referencje i certyfikaty

Ludzie chętniej współpracują z ekspertami i z większym zdecydowaniem kupują od nich produkty oraz usługi. Właśnie dlatego warto na każdym etapie działalności biznesowej dbać o odpowiednią opinię i wiarygodne referencje.

Polecają Cię osoby znane, z tytułami, osiągnięciami? Z miejsca zyskujesz w oczach klienta. Warto także zadbać o CV, które mówi za Ciebie. Jeżeli znajdują się w nim ciekawe miejsca pracy czy punkty dotyczące kierunkowego wykształcenia, łatwiej będzie zdobyć zaufanie odbiorcy. Jednocześnie warto dbać o certyfikację swoich umiejętności. Obecnie można zaliczać kursy nawet przez Internet, niekoniecznie na stacjonarnych szkoleniach. Już za kilkaset złotych zdobędziesz dokument, który podnosi Twoją wiarygodność.

4. Eksponuj rekomendacje innych klientów

Dopiero co wspominaliśmy, że klient może stać się Twoim ambasadorem. Skupmy się na tym wątku ponownie. Przecież rekomendacja „zwykłego, szarego człowieka” działa czasem o wiele skuteczniej niż celebryty („na pewno mu zapłacili!”) lub eksperta („ten też ma na pewno w tym jakiś interes!”). Istnieje wiele branż, które wręcz wymagają promocji opartej o pocztę pantoflową i opinie wyrażane za pomocą mediów społecznościowych. Pamiętaj, rekomendacja zadowolonego klienta pozwala kolejnym osobom zaufać Twojej osobie lub firmie!

5. Nie zapominaj o społecznej odpowiedzialności biznesu

Słyszałeś o działaniach CSR-owych? To nic innego jak coraz modniejsza społeczna odpowiedzialność biznesu. Już nie tylko wielkie koncerny i największe gwiazdy wspierają akcje charytatywne i działania proekologiczne – dziś robią to nawet mikroprzedsiębiorstwa oraz osoby wykorzystujące personal branding.

Poznaj swoje otoczenie i zrób coś dla niego. Staraj się być pożyteczny i bezinteresowny tam, gdzie to możliwe. Wtedy i tak zaowocuje to korzyścią dla Ciebie, ponieważ zapunktujesz u swoich potencjalnych klientów. PR oparty o dobre (w podwójnym sensie) działania to klucz do sukcesu!

Skuteczna sprzedaż szkolenie

Suteczna sprzedaż szkolenie

Gdzie mogę podjąć pracę po ukończeniu kursu ?

1. Kurs wprowadza od podstaw w praktykę prowadzenia social media marketingu. Szkolenie skierowane dp osób związanych z marketingiem – specjalistów ds. marketingu, e-marketingu i PRu, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, managerów ds. komunikacji.

Do kogo adresowany jest ten kurs?

1. Uczestnicy dowiedzą się jakie kanały w mediach społecznościowych warto wykorzystywać w komunikacji marketingowej.

2. Kursanci zdobędą wiedzę pozwalającą na realizowanie mierzalnych i efektywnych kampanii społecznościowych przekładających się na realizację celów wizerunkowych i sprzedażowych organizacji.

Jeżeli chcesz poznać tajniki wiedzy jak skutecznie sprzedawać: kliknij na link

Rating: 7.8/10. From 9 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.