Jak podnieść kwalifikacje – 5 sposobów

jak podnieść kwalifikacje

Jak podnieść kwalifikacje ?

Wydaje Ci się, że stoisz w miejscu, a Twoje życie zawodowe już nigdy nie nabierze prawdziwego rozpędu? Na taki stan rzeczy wpływają rozmaite czynniki, co nie zmienia faktu, że masz możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, zdecydowanie ułatwiając sobie awans lub znalezienie ciekawej pracy. Jak podnieść kwalifikacje ? Przedstawiamy aż 5 sposobów, 5 dróg do sukcesu w świecie współczesnego pracownika.

1. Wykształcenie

Można narzekać na poziom współczesnej szkoły i dzisiejszych uniwersytetu. Dyskusyjna jest też wartość matury czy tytułu magistra. Cóż… czy aby na pewno? Oczywiście, nie brakuje przykładów, że sukces nie idzie w parze z dobrymi ocenami czy w ogóle dłuższą przygodą ze światem nauki. Nie zmienia to jednak faktu, że kierunkowe wykształcenie jest bonusem w trakcie poszukiwań pracy. Miej to na uwadze w każdej chwili. Próbuj swoich sił w różnych kierunkach. Pomyśl nad tytułem zawodowym, technicznym. Nie wahaj się mierzyć sił na studiach; dzisiejsze kierunki bardzo często odpowiadają na potrzeby rynku pracy i są prowadzone w oparciu o praktyczny model kształcenia. Umówmy się: tytuł nie gwarantuje sukcesu, ale jest wielce pomocny w jego osiąganiu.

2. Szkolenia

Szkolenia, których efektem są nie tylko zdobyte kompetencje, ale również dyplom w formie certyfikatu, to świetny przyczynek do dyskusji o podwyżce, awansie czy ciekawym stanowisku w nowym miejscu pracy. Nie zostaniesz ekspertem w swojej branży, jeżeli choćby odrobinę nie zakosztujesz świata szkoleń, kursów i spotkań ze specjalistami z Twojej dziedziny. W dzisiejszych czasach takie formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych są prowadzone nawet przez Internet, z wykorzystaniem e-learningu. Nie kosztują zbyt wiele, są organizowane przez fachowców i łączą wiedzę teoretyczną z praktyczną. Czego chcieć więcej? Warto co jakiś czas dopisywać w CV kolejne odbyte szkolenie!

3. Kursy

Wspominaliśmy o szkoleniach, które bazują na Twojej wiedzy i pozwalają stać się ekspertem w danej dziedzinie. Pamiętaj jednak, że swoje szanse zawodowe zwiększasz także rzucaniem się na głęboką wodę, to znaczy próbowaniem czegoś nowego. Wyzwania w postaci całkowicie świeżych zadań zawodowych są łatwiejsze do przyjęcia dzięki kursom, które uczą się podstaw danej sztuki. Jesteś księgową? A kto Ci zabroni otworzyć salon pielęgnacji paznokci, z którego dochody mogą być jeszcze wyższe? Odkrywasz w sobie powołanie do bycia coachem? Zapomnij o dotychczasowej nudzie! Kursy nie determinują Twojej drogi zawodowej, ale ułatwiają postawienie pierwszych kroków na nieznanym terenie. Kto wie, może to Twoja ścieżka do gwiazd?

4. Samokształcenie

Podnosząc kwalifikacje zawodowe, nie warto ograniczać się do zorganizowanych form. Dużo osiągniesz wyłącznie własną pracą, własnymi poszukiwaniami w wolnym czasie. YouTube, specjalistyczne fora, darmowe e-booki i szkolenia online, prelekcje motywacyjne, wideo poradniki, fachowe książki… wymieniać dalej? Już sam Internet pozwala Ci zdobyć praktyczną wiedzę, odnieść się do źródeł, nawiązać kontakt z innymi pasjonatami i ekspertami, nie mówiąc o nauce języka czy pożądanych kompetencji związanych z social media i szerzej – marketingiem, tak ważnym w każdej branży.

5. Praktyki i staże

Kwalifikacje zawodowe zwiększają także wszelkie praktyki i staże, które możesz podejmować w wolnym czasie albo podczas studiów. Nie ma nic bardziej motywującego do osiągania sukcesów niż zetknięcie się z daną branżą od środka już w bardzo młodym wieku. Nawet jeżeli nie złapiesz bakcyla do danych zajęć w konkretnej firmie, zyskasz wartościowe doświadczenie i bezcenny wpis do CV. Szczególnie studentom polecane jest jak najczęstsze szukanie choćby czasowego i cząstkowego zatrudnienia w poważnych firmach.

Zapraszamy Państwa na szkolenia online (przez internet) oraz online do naszej firmy Kar-Group.

WYBIERZ SZKOLENIE DLA SIEBIE

Skorzystaj z wiedzy i odbierz konkretne wskazówki w każdym ze szkoleń. Wybierz interesujący Cię temat i podnieś swoje kwalifikacje.

Aby skorzystać z naszej oferty zostaw swój mail pod wybranym linkiem !

Jak awansować w pracyKursy i poradniki

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST

5. Wywieranie wpływu na ludzi – / dostęp limitowany /

Szkolenia sportowe i trenerskie

6. Kurs Trener Personalny – / dostęp limitowany /
7. Kurs Instruktor Biegania
8. Kurs Instruktor Fitness

 

Jak się zapisać ?

1. kliknij na wybrane szkolenie i pozostaw mail pod który wyślemy kurs (dostęp w ciągu 2 minut)
2. otrzymujesz dostęp do platformy e-learningowej w ciągu 2 minut uczestniczysz w kursie

 

Zakres szkoleń

1. szkolenia-kargroup.elk.pl – szkolenia sportowe

2. szkolenia-kargroup.eu – szkolenia doszkalające

3. kursy-edu.net.pl – szkolenia rozwojowe

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.