Jak zostać instruktorem fitness online ?

Jak zostać instruktorem fitness online

Jak zostać instruktorem fitness online ?

Trenujesz fitness? Może właśnie z satysfakcją odnotowujesz kolejne zrzucone kilogramy? Twój osobisty sukces może zamienić się w sposób na życie. Dzięki Internetowi i modzie na zdrowy styl życia możesz stać się drugą Ewą Chodakowską albo, jeszcze lepiej, znaleźć swój własny oryginalny patent na rozpoznawalność i wymierne efekty finansowe. Podnieś z kanapy inne dziewczyny i zostań profesjonalną trenerką fitness!

1. Bądź (Pro) Fit

Zacznijmy od podstaw. Żeby uczyć treningu innych, samemu należy wyglądać jak najlepszy przykład pozytywnych efektów. Dlatego nie wystarczy znać odpowiednie techniki, ale stosować je osobiście. Co z tego, że nagrasz motywacyjny filmik o diecie, skoro po wyłączeniu kamery zajadasz się niezdrowymi fast-foodami? Własny przykład podkreśla autentyczność, a nieustanna praca nad sobą stale podnosi umiejętności. Myślisz, że Ania Lewandowska jedynie odcina kupony od sławy? Zaryzykujemy stwierdzenie, że pracuje ciężej niż kiedykolwiek! Fitness to bowiem świat nieustannej pracy nad własnym organizmem i mentalnością.

2. Rejestruj postępy

Póki co trenujesz dla siebie, pracując nad własnym ciałem. W takim razie od początku staraj się rejestrować wszelkie postępy. Rób sobie zdjęcia, mierz obwód, zapisuj wagę, sprawdzaj inne czynniki, takie jak puls, poziom glukozy czy ciśnienie krwi. Wszak to, co widać na zewnątrz, stanowi tylko część efektów wydajnego treningu. Co z kondycją? Czy przepływasz coraz więcej basenów lub przebiegasz większą liczbę kilometrów? To wszystko zapisuj i konfrontuj z oczekiwaniami i teorią danych ćwiczeń.

3. Działaj w sieci

Jak zostać instruktorem fitness onlineDziś trenerką fitness możesz stać się dzięki smartfonowi z dostępem do sieci. Jeżeli wrzucasz na swój profil na Facebooku czy Instagramie zdjęcia z treningów oraz ich ciekawe opisy, umiejętnie przemycając też fotografie efektów i pozytywnych stron zdrowego stylu życia, szybko zauważysz, że interesuje to nie tylko Twoich prawdziwych znajomych, ale przede wszystkim obce osoby. Po pewnym czasie możesz zacząć dzielić się z nimi swoimi autorskimi pomysłami na chudnięcie. Ewa Chodakowska, jeszcze przed erą książek, spotkań i filmów zaczynała od wysyłania indywidualnych treningów na skrzynki mailowe. Można? Można! Pamiętaj, żeby dawkować wiedzę. Coś można napisać za darmo, ale za inne rzeczy… w tej branży się płaci.

4. Ucz się

Określone ćwiczenia to jedno, ale wiedza na temat procesów zachodzących w organizmie to drugie. Nie zostaniesz mistrzynią fitness, jeżeli nie zagłębisz się w chemii, biologii, dietetyce czy medycynie. Jak działają mięśnie, stawy i kości? Co decyduje o funkcjonowaniu układu oddechowego czy krwionośnego? Gdzie leży granica bezpiecznego wysiłku przy określonym wzroście i wadze? Tego wszystkiego ucz się nieustannie, w przerwie między treningami. Fitness to nie tylko poruszanie kończynami, ale przede wszystkim szarymi komórkami!

5. Jak zostać instruktorem fitness online ?

Kariera trenerki fitness na Instagramie jest tylko jednym z pomysłów na dobry początek. Warto zdobyć doświadczenie również w pracy w normalnym klubie albo siłowni. Chcąc wyróżnić się na tle innych chętnych, zapisz się na szkolenie lub kurs. Dzięki certyfikatowi zwiększasz szanse na zatrudnienie i dowiadujesz się nowych rzeczy. W pracy z innymi ludźmi uczysz się komunikacji, perswazji, motywacji. Podstawy dadzą Ci szkolenia, ale to, jak wykorzystasz wiedzę, zależy od Twojej ciężkiej pracy. Powodzenia! Twój zdrowy tryb życia może zachęcić innych, a przy okazji sprawić, że zarobisz na swojej pasji!

Zapisz się na kurs instruktorski !

zapisz się

Jak zostać instruktorem fitness online

Kursant podniesie kompetencje na kursie instruktorskim. Dodatkowo CERTYFIKAT ukończenia kursu, w języku polskim i angielskim.  Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty Instruktor Fitness (Aerobik).

 

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.