Lubisz sport? Zacznij zarabiać na swojej pasji – 3 propozycje kursów na czasie

kurs na instruktora

Kursy sportowe – jak zostać trenerem ? Kurs na instruktora sportu

Kursy sportowe – jak zostać trenerem ? Najlepsze kursy dla trenerów

Prowadzenie zajęć sportowych może stać się dla ciebie sposobem na połączenie pasji z pracą dodatkową lub pomysłem na prężny biznes. W czasach, gdy coraz częściej możemy pracować elastycznie, zdobycie uprawnień instruktora sportowego pozwoli dywersyfikować źródła dochodu, a jednocześnie prowadzić zdrowy styl życia bez żadnych wymówek.

Jakie kursy warto zrobić?

Instruktor fitness

Jak się rozwijać w domuStawka godzinowa instruktora fitness wynosi średnio 40 – 60 zł, waha się w zależności od miasta, ale też prestiżu siłowni czy klubu fitness. W tym zawodzie pracodawca najczęściej proponuje umowę zlecenie, dlatego warto łączyć go z etatem, np. nauczyciela wf-u w szkole.

Do obowiązków instruktora należy przygotowanie układów choreograficznych i opracowanie programu zajęć. Niedopuszczalne jest odliczanie powtórzeń bez czynnego udziału w zajęciach, dlatego dobra forma obok nienagannej figury to cechy pożądane u instruktora fitness. Rzadko pracujemy przez 8 godzin dziennie, ponieważ jest to zbyt duże obciążenie dla organizmu. To wszystko należy wziąć pod uwagę, obliczając przyszłe zarobki, które średnio w tym zawodzie wynoszą od 2400 do 4000 złotych miesięcznie. Ważne jest też stworzenie poduszki finansowej, ponieważ bez stałej umowy, gdy nie pracujesz, nie zarabiasz.

Po kursie na instruktora fitness możesz szukać zatrudnienia w salonach fitness, salonach odnowy biologicznej, na siłowniach, w SPA, w ośrodkach sportowych i wypoczynkowych. Pracy szukaj na portalach z ogłoszeniami, ale też na grupach na Facebooku. Możesz budować markę osobistą, prowadząc profil na Instagramie połączony ze zdrowymi przepisami lub nagrywać filmiki na Youtube jak Ewa Chodakowska i bezpośrednio pozyskiwać klientów. W tym celu wynajmij salę do ćwiczeń.

Im bardziej doprecyzujesz grupę docelową, tym większa szansa, że wyróżnisz się na rynku. Możesz prowadzić zajęcia fitness dla kobiet po 50 – tce lub dla mam z dziećmi, które mogą zabrać pociechy na zajęcia i ćwiczyć w ich obecności.

Jak zostać instruktorem fitness onlineInstruktor fitness (aerobik)

Rosnący trend na zdrowy tryb życia, a także powstawanie siłowni czy klubów jest wyraźnym sygnałem, że warto ukończyć kurs dla przyszłych i obecnych instruktorów fitness oraz aerobiku. Prowadzenie zajęć grupowych wymaga kompleksowej wiedzy na temat anatomii, dietetyki, celów i narzędzi treningowych czy planowania.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Instruktor piłki nożnej

kurs na instruktoraOdkąd polska reprezentacja zyskała status celebrytów, a każdy chłopiec w wieku szkolnym chce być przyszłym Lewandowskim, zajęcia z piłki nożnej stały się bardzo popularne i chętnie wybierane przez uczniów.

W zawodzie trenera piłki nożnej ważne jest nie tylko zamiłowanie do tego sportu, ale też podejście pedagogiczne. Pracę znajdziesz w prywatnych akademiach piłki nożnej i klubach sportowych. Szukaj aktualnych ogłoszeń na serwisach z ofertami pracy. Możesz też zorganizować własną szkółkę piłkarską, oferując zajęcia dodatkowe w szkołach. A jeżeli już jesteś nauczycielem lub trenerem Orlik już pewnie wiesz, że taki kurs może być dla Ciebie niezbędny do pracy.

    Kurs Instruktora Piłki NożnejInstruktor Piłki Nożnej

Kursant podniesie umiejętności na kursie doszkalającym. Dodatkowo CERTYFIKAT ukończenia kursu, w języku polskim i angielskim.  Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty Instruktor Piłki Nożnej.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Instruktor biegania

kurs na instruktoraPracujesz na etacie, ale brakuje ci aktywności fizycznej? Zrób kurs instruktora biegania i przygotowując do treningu koleżankę z biurka obok, zdobądź dodatkowe źródło dochodu.

Bieganie cieszy się ogromną popularnością, ponieważ trening można wykonać o każdej porze i w każdym miejscu, np. w drodze powrotnej z pracy, wystarczy odpowiedni strój. Jednak mitem jest, że wystarczy założyć sportowe obuwie i przebiec kilka kilometrów.

Bez odpowiedniego przygotowania do treningów po okiem instruktora, łatwo nie tylko o zniechęcenie, ale również o kontuzję. Na początek sprawdzi się slow jogging, czyli wolne bieganie, które nie wywołuje zmęczenia, zakwasów, a przynosi podobne korzyści, co intensywny trening. Mogą wykonywać go osoby starsze, którym zależy, by zapobiegać cukrzycy, chorobom krążenia i zachować zgrabną sylwetkę.

Podczas slow joggingu spalamy tyle samo kalorii, co podczas intensywnego, szybkiego biegania, ale nie odczuwamy zmęczenia i nie narażamy organizmu na bóle mięśni, czy kontuzję. Po półgodzinnym treningu można pełnym energii zabrać się za codzienne obowiązki.

Video z naszych kursów online

 Instruktor biegania planuje ćwiczenia stosowne do wieku, płci, formy fizycznej i potrzeb klienta. Jest to praca 1:1 lub w małych grupach. Zarobki zależą od frekwencji i samodyscypliny klientów. Stawkę godzinową ustalasz samodzielnie, nie jest to jeszcze popularny zawód i nie ma określonej stawki rynkowej. Może szukać zatrudnienia w SPA, ośrodkach wypoczynkowych lub zorganizować grupę znajomych z pracy lub sąsiedztwa. Ta dyscyplina sportowa nie wymaga posiadania skomplikowanych umiejętności, jak instruktor tenisa czy narciarstwa. Biegać każdy może.

Te i wiele więcej kursów w Kar-Group

Zapisz się na wybrane szkolenie !

Kursy trenerskie i instruktorskie ONLINE

Chcesz zostać instruktorem lub trenerem ? Zapraszamy na szkolenia stacjonarne i online w Kar-Group, jest to forma szkoleniowa w której podniesiesz swoje kompetencje.

 

Autor: Marta Szyszko

 

Polecamy artykuły w których będziesz mógł się dowiedzieć:

Ile zarabia trener personalny w Polsce ?

Komunikacja w sporcie – jak być dobrym trenerem !

Na czym polega zbilansowana dieta – praktyczny poradnik

Dieta w sporcie – żywienie sportowców / Przykłady

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.