W jakim kierunku się szkolić ? + darmowe szkolenia

W jakim kierunku się szkolić ? Zagłosuj

Jaki kurs uważasz za najpraktyczniejszy ?

opinie o kar-group

Na końcu artykułu link do 7 darmowych szkoleń

 

W jakim kierunku się szkolićDla starszych Polaków tytuł magistra posiada określoną renomę. Dlatego tak wielu rodziców i dziadków zachęca swoich potomków do studiowania. Rynek edukacyjny uległ jednak gwałtownym przemianom. Dziś w dużych miastach funkcjonuje zwykle kilka uniwersytetów i akademii, nie mówiąc o dziesiątkach uczelni prywatnych. Ponieważ jesteśmy świadkami niżu demograficznego, rozwinięte przed laty ośrodki akademickie wręcz biją się o studentów, co niekorzystnie wpływa na poziom nauczania.

Studia w Polsce – nie zawsze sensowne

Nie jest tajemnicą, że na wielu kierunkach polskich uczelni można studiować bez szczególnych wyników matury, a przez trzy lub pięć lat nie robić wiele, żeby nie powiedzieć – nic konkretnego. Prace licencjackie i magisterskie są masowo zamawiane przez Internet albo pisane w sposób wręcz prymitywny, a mimo tego akceptowane przez promotorów. Z kolei zaliczenie szeregu przedmiotów to kwestia obecności, nie aktywności, a praca w grupach nie dostarcza pożądanych efektów, ponieważ wielu młodych ludzi nie przejawia żadnego zainteresowania zdobywaniem wiedzy.

Co daje dyplom uczelni

Oczywiście, tytuł licencjata lub magistra nie wadzi w CV, ale jeżeli obok nie znajdzie się doświadczenie, osoba odpowiedzialna za rekrutację raczej schowa dokument na dno szuflady. Poza tym większość kierunków zakłada wykształcenie, które niekoniecznie odpowiada potrzebom rynku pracy w sposób bezpośredni.

Co zamiast studiów

Popatrz, jak wiele osób, które odniosły sukces, nie studiowały. Dlaczego? Ponieważ od razu po osiągnięciu pełnoletności poszły swoją drogą, rozwijając prywatny biznes, stawiając przede wszystkim na doświadczenie, zostając specjalistami w jakiejś wąskiej dziedzinie. W tym miejscu może pojawić się kontrargument: dla wielu osób studia to czas dojrzewania do decyzji, „co naprawdę chcę w życiu robić?”. Rzeczywiście, to fakt, jednak nie da się ukryć, że im prędzej podejmie się tę decyzję i zacznie się realizować swoje plany życiowe, tym lepiej można na tym wyjść.

Każdy z nas zna mnóstwo osób, które kilka lat poświęciły pracy w tak dużym stopniu, że zamiast studentami, od razu mogliby stać się wykładowcami i to z niezwykle praktycznym zapleczem. Zastanów się, czy nie chcesz podążyć ich drogą – po co tracić czas na studia, których nie cenisz i nie lubisz? Chyba że to Twoje marzenie – zostać politologiem, filozofem, kompozytorem, prawnikiem, ekonomistą. Idź na studia, studiuj, ale myśl o tym, jak przekuć wykształcenie na zarobki, już w trakcie edukacji, od samego początku kariery.

Inne formy edukacji / W jakim kierunku się szkolić ?

Studia zabierają co najmniej kilka lat z życia. W tym samym czasie możesz już dawno pracować w określonej branży, uzupełniając swoje wykształcenie w inny sposób. Możesz chociażby cyklicznie zapisywać się na kolejne kursy i szkolenia – w wartościowych, dobrych firmach, które zapewniają certyfikaty cenione przez pracodawców. Nawet w trybie online możesz zdawać egzaminy, które co prawda nie dają tytułu magistra, ale poprzez certyfikat potwierdzają, że jest się specjalistą w danej niszy.

W dzisiejszych czasach docenia się także samokształcenie. Ogrom obszarów wiedzy możesz zgłębić, nie opuszczając Internetu, a następnie udowodnić zdobyte know-how w pracy: w firmie lub własnym biznesie. Funkcjonują także szkoły policealne, konferencje, seminaria – każdy sposób na rozwój jest dobry, jeżeli przynosi wymierne efekty i poszerza horyzonty.

Dla chętnych link do 7 szkoleń !

W jakim kierunku się szkolić

Tak więc: studiuj, jeżeli masz na siebie konkretny pomysł. Jeżeli nie, być może lepiej od razu zabrać się do pełnowymiarowej pracy lub rozkręcania własnej firmy. A wtedy do uzupełnienia wiedzy będą wystarczyły kursy czy własne starania.

Zacznij edukację już teraz i wypróbuj darmowe szkolenia i edukacja (link)

 

Przeczytaj także:

1. Jak podnieść kwalifikacje – 5 sposobów

2. Jakie kryteria decydują o zatrudnieniu

 

 

 

fraza kluczowa artykułu: W jakim kierunku się szkolić ? W jakim kierunku się szkolić ? W jakim kierunku się szkolić ? W jakim kierunku się szkolić ? W jakim kierunku się szkolić ? W jakim kierunku się szkolić ?

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.