Kursy przez internet opinie – nasze argumenty na tak

Kursy przez internet opinie – dziś opinie na tak !

Kursy przez internet opinie

Szkolenia odbywające się w trybie stacjonarnym od lat uzupełniają listę form edukacji, które ułatwiają rozwój osobisty i karierę zawodową. Dziś jednak poznaj 5 powodów, dla których warto korzystać z kursów odbywających i zaliczanych wyłącznie przez Internet!

1. Wygoda

Szkolenia stacjonarne mają jeden poważny minus, choć nie dla wszystkich: odbywają się w konkretnym miejscu i w konkretnym terminie. Może to najzwyczajniej w świecie kolidować z Twoimi obowiązkami: pracą, studiami, opieką nad dziećmi lub niepełnosprawnymi osobami, brakiem wolnego czasu na wychodzenie z domu, wyjazdami. Poza tym kursy zazwyczaj odbywają się w miastach, do których możesz mieć daleko. Co wtedy? Czy skazuje to na brak możliwości rozwoju? Wręcz przeciwnie – są przecież kursy online.

Szkolenia odbywają się dziś coraz częściej poprzez e-learning i na platformach internetowych, do których ma się dostęp z komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona czy tabletu. Samodzielnie wybierasz czas, jaki chcesz poświęcić na zapoznanie się z udostępnionymi materiałami edukacyjnymi. Przerywasz lekcje, kiedy zachodzi nagła potrzeba lub powtarzasz je, ile razy chcesz. Wygoda w czystej postaci.

2. Mniejszy stres

Dla wielu osób wychodzenie z domu to realny stres. Kontakt z nieznajomymi osobami i szkoleniowcami – nie każdy lubi „wracać do czasów szkoły”, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Ucząc się z domu i na komputerze, nie musisz spotykać osób fizycznie – otrzymujesz konkretne wytyczne i lekcje bez żadnych dodatkowych rozpraszaczy.

Co więcej, po odbytym szkoleniu zazwyczaj przeprowadza się egzamin, który gwarantuje otrzymanie certyfikatu – również w trybie online. Nie stajesz przed komisją, nie ubierasz się w garnitur lub garsonkę, nie masz bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami. Możesz w całości skupić się na odpowiadaniu na pytania, nie ruszając się z domowego fotela. Czujesz się bezpiecznie, w związku z czym stres się zmniejsza.

3. Niższa cena

Ceny szkoleń stacjonarnych, które nierzadko przekraczają kwotę 1000 zł, mają uzasadnienie w wysokich kosztach organizacji. Trzeba wynająć salę, zadbać o odpowiednie wyposażenie, zapłacić za prowadzenie zajęć. W o wiele przystępniejszej cenie masz możliwość nauki przez Internet, ponieważ odpada wiele wspomnianych kosztów. Skoro efekt formalny i dydaktyczny jest podobny, po co przepłacać?

4. Różnorodność materiałów

Jak wygląda klasyczne szkolenie? Przypomina serię wykładów, tylko że w lepszym wariancie – praktycznych ćwiczeń (kto pamięta laboratoria i konwersatoria ze studiów, ręka do góry!). Dla wielu osób to zwyczajnie nieefektywna forma, która nie pozwala w pełni zapoznać się z dużą partią wiedzy.

Tymczasem e-learning oznacza mnogość możliwości. Na platformie da się pisać wiadomości, umieszczać linki, załączać grafiki, publikować filmy video, udostępniać relacje na żywo, wgrywać dźwięki i wiele innych. Zarówno wzrokowcy, jak i słuchowcy znajdą coś dla siebie. Nie ma mowy o nudzie, trudności z dostępem czy anachroniczności.

5. Rozwój osobisty dla każdego

W szkoleniach przez Internet może wziąć udział każdy, kto chce – matka wychowująca dziecko, emeryt szukający dodatkowego zajęcia, zapracowany „korpoludek”, zbierający pierwsze doświadczenia maturzysta czy student dorabiający na zmywaku.

Kursy internetowe otwierają świat nowych możliwości przed wszystkimi. Pozwalają uzupełnić CV o wartościowy certyfikat, który niczym nie różni się od tego przyznawanego po stacjonarnych szkoleniach. Dla wielu osób są natomiast uzupełnieniem wiedzy, innym zaś dopiero przedstawiają daną branżę.

Przez Internet możesz rozwinąć się jako specjalista w konkretnej dziedzinie, zahaczającej o sport, medycynę, biznes, marketing czy wiele innych. Rezultaty są oczywiste: większe szanse na rynku pracy, szeroka perspektywa, połączenie wiedzy praktycznej i teoretycznej. Nie zwlekaj, tylko wykorzystaj odrobinę wolnego czasu, żeby rozwinąć skrzydła!

Kursy i Szkolenia w Kar-Group

Firma szkoleniowa Kar-Group oferuje kursy stacjonarne tradycyjne oraz elearningowe z egzaminem. Kursy instruktorskie, doszkalające respektowane są w Urzędach Pracy. Odbyty kurs pomaga przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej i składaniu wniosku o dofinansowanie z UP. Kursy dają możliwość uzyskania certyfikatów i dyplomów potwierdzających odbycie szkolenia.Korzystaj zostając z nami na dłużej !

Przeczytaj także:

1.Jaki zrobić kurs aby dobrze zarabiać ? Najbardziej opłacalne kursy w Kar Group

2.Jak zwiększyć wiarygodność firmy ? 10 kroków które musisz zrobić

 

Zostań z nami na dłużej i korzystaj !

 

fraza kluczowa artykułu: Kursy przez internet opinie, Kursy przez internet opinie, Kursy przez internet opinie, Kursy przez internet opinie, Kursy przez internet opinie, Kursy przez internet opinie, Kursy przez internet opinie

Rating: 10.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.