Samokształcenie czyli jak się rozwijać ?

samokształcenie

Samokształcenie – prosta droga do sukcesu !

Przechodząc klasyczną drogę edukacyjną, oczywiście zdobędziesz dużo wiedzy, którą przy odrobinie chęci i pomysłowości przekujesz na sukces zawodowy. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś coraz częściej docenia się osoby samodzielnie decydujące o zakresie przyswajanej wiedzy. Samokształcenie przestało być koniecznością i obecnie jest czymś dobrze widzianym przez pracodawców. Nic dziwnego – w końcu zapewnia niepowtarzalne umiejętności, a co za tym idzie, szanse na duże zarobki.

Jak kształcić się w XXI wieku

Współczesny biznes i dzisiejsza edukacja wyglądają zgoła inaczej niż jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. Teraz w cenie jest duża samodzielność, a osiągnięcia technologiczne ułatwiają podejmowanie samodzielnej nauki w dowolnym kierunku.

Tylko spójrz: choćby sam YouTube dostarcza Ci tysięcy tutoriali w różnych językach, na każdy temat. Oglądając filmy na tej samej platformie co teledyski i programy publicystyczne, możesz uczyć się meandrów księgowości, tajników mechaniki samochodowej czy survivalu, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Internet to świat komentarzy, grup, for, środowisk skupionych w mediach społecznościowych. Przy odrobinie chęci i naprawdę elastycznie wybranym czasie możesz wykształcić w sobie całkowicie nowe kompetencje, nie polegając na nauczycielach w klasycznym tego słowa znaczeniu.

Dokształcanie poza schematem

Wiele zyskasz, jeżeli oprócz ukończenia regularnych szkół, akademii o uniwersytetów zdobędziesz wiedzę na kursach i szkoleniach, które uczą zarówno od podstaw, jak i w formie dokształcenia. Takie zajęcia odbywają nie tylko stacjonarnie, ale również za pośrednictwem nowoczesnego e-learningu, co swoją drogą obniża cenę kursu.

Każdy kurs to cenny wpis do CV, a certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności przydaje się nawet w przypadku samozatrudnienia i prowadzenia własnego biznesu. Pracownik XXI wieku nie jest przywiązany do jednego stanowiska na całe życie. Równolegle z pracą może uczyć się zarządzania w sporcie, technik samoobrony czy szkolenia pływackiego. Jedno i drugie może przydać się w znalezieniu nowej posady lub otwarciu biznesu, a zarazem rozwija zainteresowania, które niezwykle istotnie wpływają na kondycję psychiczną każdego człowieka.

Darmowe kursy i poradniki

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST
5. Poradnik dietetyczny
6. Psychologia psa
7. Jak schudnąć – poradnik video

Korzyści płynące z samokształcenia

  • Ty decydujesz, kiedy i ile czasu poświęcasz na naukę.

  • Wybierasz swój indywidualny tok nauczania.

  • Korzystasz z multimedialnej, łatwiejszej nauki – na przykład oglądając filmy na YouTube lub ucząc się na platformach e-learningowych.

  • Poświęcając wolny czas na samorozwój, możesz stać się pracownikiem pożądanym w wielu branżach naraz.

  • Samokształcenie często nic nie kosztuje, a jeśli już, to mało pieniędzy – wymaga „jedynie” dyscypliny, determinacji i regularności.

  • Certyfikaty i niszowa wiedza zwiększają szanse na wyższe zarobki.

  • Samokształcenie nie wymaga mieszkania w dużym mieście ani posiadania sporego kapitału.

  • Dokształcając się w wybranym kierunku, łączysz pasję z zainteresowaniami, a to gwarancja sukcesu.

  • Im szybciej zaczniesz się dokształcać na własną rękę, tym szybciej zdobędziesz umiejętności pozwalające na podjęcie wymagającej, dobrze płatnej i przynoszącej satysfakcję pracy.

Zasubskrybuj nasz kanał i korzystaj z darmowej edukacji

Samokształcenie czyli jak się rozwijać

 

Autor: Karol Leszczyński

 

Zapraszamy Państwa do podnoszenia kompetencji na innych kursach w Kar-Group

1. szkolenia-kargroup.elk.pl – szkolenia sportowe

2. szkolenia-kargroup.eu – szkolenia doszkalające

3. kursy-edu.net.pl – szkolenia rozwojowe

Frazy kluczowe artykułu: co robić aby się rozwijać, jak się rozwijać, Samokształcenie, co robić aby się rozwijać, jak się rozwijać, Samokształcenie, co robić aby się rozwijać, jak się rozwijać, Samokształcenie, co robić aby się rozwijać, jak się rozwijać, Samokształcenie

Rating: 7.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.