Jak zmotywować się do działania ? Sprawdzone sposoby na motywację.

Jak zmotywować się do działania

Jak zmotywować się do działania ? Sprawdzone sposoby na motywację.

Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce…” – powtarzasz to sobie jak mantrę, z trudem wstając z łóżka każdego dnia? Mamy dla Ciebie kilka porad, jak znaleźć w sobie skuteczną motywację. Nawet jeżeli wydadzą Ci się banalne, to właśnie one decydują o sukcesie i powodzeniu zmiany. Odpowiadamy, jak w pięciu krokach zmotywować się do działania, na każdym polu!

Jak zmotywować się do działania ? / sposoby

1. Autorytet

Zacznijmy od tego, że świetną motywacją są dla nas inni ludzie, przede wszystkim ci, którzy walczą ze swoimi słabościami i osiągają sukcesy dzięki konsekwencji i samozaparciu. W każdej dziedzinie znajdziesz autorytet – w sporcie, fitnessie, biznesie i wielu innych. Współcześnie masz z nimi bezpośredni kontakt przez media społecznościowe, możesz wziąć udział w seminarium, zadać pytanie lub wykupić udział w płatnym szkoleniu.

(chcesz więcej ? Zasubskrybuj nasz kanał)

„Coachem” staje się dziś nawet ten, kto nie zna tego pojęcia. Być może Twój kolega albo Twoja ciocia wzięli się do działania i nieoczekiwanie spełnili zamierzony cel? Każdy może być autorytetem w wybranej dziedzinie. Po prostu rozejrzyj się wokół, przejrzyj Internet. Pamiętaj jednak, że nikt nie ma stuprocentowego monopolu na prawdę. Nawet najwięksi eksperci popełniają czasem błędy, dlatego sztuką jest je oddzielać od dobrych porad. Inspiruj się ludźmi, a znajdziesz w sobie ukryte pokłady energii!

jak się motywować

2. Planowanie

Planowanie jest podstawą efektywności i realizacji zamierzonych celów. Obojętnie, czy zamierzasz schudnąć 10 kilogramów, dostać się na najlepszą uczelnię w kraju, czy zdobyć wymarzoną pracę – postępuj według określonego wcześniej harmonogramu działań. Rezultaty przychodzą w miarę realizacji postawionych zadań.

Jednocześnie nie zapominaj, że wielkie cele realizuje się często małymi etapami. Krok po kroku przybliżaj się do upragnionego efektu. Jeżeli od razu rzucisz się na głęboką wodę, być może pogrążysz się w jeszcze większym marazmie. Ale gdy zaplanujesz sobie drogę do celu, a każdy osiągnięty przystanek wyróżnisz i nagrodzisz, już nie wytracisz tempa. Motywacja poprowadzi Cię na szczyt.

3. Nowe role

Ludzie, którzy są podziwiani za swój wigor niezależnie od wieku, zgodnie powtarzają, że znakomitą motywacją jest dla nich próbowanie się w nowych rolach. Widać to chociażby na przykładzie sportowców: Usain Bolt chce grać w piłkę, Adam Małysz ścigał się samochodami, a Thomas Morgenstern efektownie pilotuje helikoptery.

Ze szczytu widać kolejne, jeszcze wyższe. To znakomita motywacja, która pozwala być aktywnym przez całe życie, bez względu na okoliczności. Dlatego nie rezygnuj z ciekawych propozycji. Przebranżowienie, wyjazd, udział w wydarzeniu, którego nie znasz? Czemu nie! Odkryjesz siebie poprzez nowe wyzwania. Brzmi to górnolotnie, ale w praktyce chodzi o naprawdę drobne, odważne decyzje. Wyjdź pobiegać, wyskocz na krótki urlop w nieznane okolice, przeczytaj książkę z gatunku, po który dotąd nie sięgałeś. Inspiracje można znaleźć dosłownie wszędzie.

4. Nauka

Jeżeli wraz z ukończeniem konkretnego etapu edukacji nie zakończysz nauki, nigdy nie wyczerpią się Twoje pokłady motywacji. Kto uczy się przez całe życie i – co ważne – chce to robić, zyskuje niesamowity potencjał w wielu innych dziedzinach.

Weź udział w szkoleniu, zapisz się na kurs doszkalający. To nie kosztuje wiele, czasami wystarczy zalogować się na platformę e-learningową (link), żeby wkrótce otrzymać dobrze widziany w CV certyfikat. Im więcej wiesz, tym łatwiej podejmujesz się nowych wyzwań.

5. Nagrody i przyjemności

Nic tak nie motywuje jak drobne nagrody i przyjemności. Gdy spacer, deser, chwila opalania czy wyjście na kawę stają się czymś wyjątkowym, inaczej podchodzisz do życia. Zacznij doceniać jego najdrobniejsze aspekty. Zrealizuj drobny cel i nagrodź się drobnym upominkiem. Niech zachęty rosną w miarę postępów. Wtedy zobaczysz, jak wiele piękna ma w sobie życie i jak dużo daje odpowiednie nastawienie mentalne!

Przeczytaj także:

1.Jaki zrobić kurs aby dobrze zarabiać ? Najbardziej opłacalne kursy w Kar Group

2.Jakie kryteria decydują o zatrudnieniu

3.Gdzie najlepiej szukać pracy ?

Jakie są najbardziej opłacalne kursy ?

Obejrzy Video

W materiale pokazujemy wyniki sond / 3 sondy !

Fraza kluczowa artykułu:

Jak zmotywować się do działania ? Jak zmotywować się do działania ? Jak zmotywować się do działania ? Jak zmotywować się do działania ? Jak zmotywować się do działania ? Jak zmotywować się do działania ? Jak zmotywować się do działania ?

 

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.