Jak się rozwijać w domu ? Nauka w domu – sposoby i źródła !

Jak się rozwijać

Jak się rozwijać – sposoby i źródła !

Z różnych powodów nie możesz za często opuszczać domu lub mieszkasz z dala od dużego miasta? A może opiekujesz się dzieckiem lub starszymi osobami? Nie oznacza to, że nie możesz się rozwijać! Wręcz przewinie – z dostępem do Internetu możesz naprawdę rozwinąć skrzydła i już po opuszczeniu domu osiągnąć szybki, odczuwalny sukces. Zastanawiasz się jak się rozwijać przeczytaj ten artykuł na koniec przygotowaliśmy specjalną niespodziankę. Na końcu artykułu darmowe szkolenie Manipulacja i wywieranie  wpływu !

1. YouTube

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele można wynieść dzięki… oglądaniu filmików na YouTube. Praktycznie nie ma takiej branży, w której nie istnieją vlogerzy. Oglądając darmowe materiały, możesz od wewnątrz poznać proces warzenia domowego piwa, budowy domu, naprawy samochodu czy montażu komputera. Nauczysz się podstaw księgowości, zrozumiesz skomplikowane procesy produkcyjne i poznasz nawet najbardziej zapomniane idiomy języka obcego. Nie wierzysz? Przekonaj się! Bezpłatne tutoriale, poradniki, filmy, dyskusje w formie Q&A – to wszystko sprawia, że dzięki YouTube zdobędziesz prawdziwą wiedzę, idealną do przekucia na praktyczny sukces! Korzystaj z youtoba i tysięcy darmowych szkoleń i materiałów video. Jest to ogromne narzędzie do darmowej edukacji. (zobacz tutaj)

2. Kursy niestacjonarne

jak się rozwijać
Jak się rozwijać w domu

Pracodawcy chętnie spoglądają w stronę pracowników, którzy mają w CV certyfikaty dzięki ukończonym szkoleniom. Nie znaczy to jednak, że musisz fizycznie uczestniczyć w spotkaniach, gdzieś z dala od domu i za duże pieniądze. Internet przyniósł w tej materii prawdziwą rewolucję. Dziś kursy na platformach e-learningowych są tak samo przydatne jak zorganizowane w hotelach czy specjalnych biurach szkolenia. Już za kilkaset złotych możesz zdobyć materiały edukacyjne, przystąpić do egzaminu i otrzymać dokument, który jest na wagę złota podczas poszukiwania pracy.

3. Lektura

Kto czyta – zyskuje. Musisz siedzieć w domu? Wykorzystaj ten czas na rozwój osobisty. Jak najwięcej czytaj i zgłębiaj tematyczną wiedzę. Sięgnij również po kursy językowe w formie audiobooków, aplikacji mobilnych czy klasycznych podręczników. Nie marnuj czasu na głupie seriale i bezcelowe lenistwo. Pozwalając organizmowi i umysłowi na odpoczynek, stopniowo rozwijaj swoje kompetencje. Przez kilka tygodni czy miesięcy możesz nauczyć się języka obcego, zdobyć informacje, rozwinąć swoją wyobraźnię. Po prostu czytaj i ćwicz!

4. Praca przez Internet

Jak się rozwijać w domu
Jak się rozwijać w domu

Bezcennym doświadczeniem jest również rozwój osobisty poprzez niestacjonarną pracę. Nawet jeżeli zajmujesz się dzieckiem lub chorujesz i nie możesz wychodzić z domu, na Twoje konto mogą wpływać choćby mniejsze lub większe sumy osiągnięte pracą. Możesz wykonywać różne rzeczy wysyłkowo („chałupniczo”) czy zaangażować się w szeroko pojętą branżę IT i marketingu internetowego.

Prowadzenie fanpage’a na facebooku, tworzenie baz danych, pisanie artykułów na zamówienie – angaż w tym charakterze zdobędziesz między innymi poprzez wyspecjalizowane portale dla freelancerów. Szlifuj umiejętności poprzez drobne zlecenia dla początkujących. Gdy wyjdziesz z domu, zrobisz to z dobrym nastawieniem na sukces! Pamiętaj, że wiele osób pracuje w domu z wyboru. To także perspektywa na przyszłość. Nie wszyscy muszą wychodzić do biura. Dowiedz się, choćby poprzez specjalne szkolenia, jak osiągnąć sukces poprzez znajomość technik motywacji i zwiększania efektywności.

Posłuchaj podcastów

Podsascy są podobne do audycji radiowych, możesz ich słuchać w domu, samochodzie czy wannie. (zobacz tutaj)

Znajdź kurs online, który poszerzy Twoją wiedzę w wybranej dziedzinie i przejdź chociaż 1 lekcję dziennie

Odbierz szkolenie online teraz !

Manipulacja i wywieranie  wpływu !

 Chcąc skutecznie wpływać na innych czy też bronić się przed manipulacją, należy zapoznać się z aspektami natury psychicznej dotyczącymi postaw czy zachowań ludzkich, zrozumieć ich przyczynę powstawania oraz być świadomym skutków. Dzięki poznaniu tych zagadnień, możliwe jest zrozumienie mechanizmów kierującymi wywieraniem wpływu czy manipulacją.

 

Zarejestruj się pod tym (linkiem) i odbierz szkolenie.

Odbierz kurs w 2 minuty

 

 

Autor: Karol Leszczyński

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.