Planowanie kariery zawodowej tak żeby zawsze liczyć na zatrudnienie ! Poradnik

Planowanie kariery zawodowej ! Jaki wybrać zawód żeby zawsze liczyć na zatrudnienie ?

Planowanie kariery zawodowej to odpowiednie nastawienie oraz ukierunkowanie rozwoju to podstawy kariery zawodowej, która przyniesie wiele satysfakcji i korzyści. Dziś podpowiadamy, o czym pamiętać, nawet pomimo młodego wieku, gdy wydaje się, że „na wszystko jeszcze przyjdzie czas”. Nie prześpij swojej szansy na sukces! Zawsze miej gwarancję dobrego zatrudnienia.

Planowanie kariery zawodoweNa koniec artykułu w prezencie przygotowaliśmy darmowe szkolenie z zakresu

Doskonalenie kompetencji kierowniczych

W materiale poznasz konkretne przykłady jak być liderem w grupie oraz dowiesz się o konkretnych technikach działania jakie powinna znać każda osoba z kardy zarządzającej.

Przygotowanie mentalne

Podstawą osiągania sukcesu zawodowego jest odpowiednie nastawienie mentalne. Już od najmłodszych lat, a już szczególnie w okolicach osiągania formalnej i naturalnej dojrzałości, musimy definiować swoje cele i priorytety. Dlaczego? Ponieważ inni już to robią. Jeżeli zamarzymy sobie zostać specjalistą w określonej branży mając prawie 30 lat, nie posiadając jednocześnie żadnego doświadczenia, z miejsca zostaniemy prześcignięci przez tych, którzy już od wielu lat zdobywają odpowiednie szlify.

Choć zawsze można obrać nowe drogi, by czuć pewność zatrudnienia, od początku powinniśmy być nastawieni na sukces. Im szybciej uwierzysz w swoje możliwości i przejdziesz do faktycznej realizacji postawionych wyzwań, tym łatwiej dojdziesz do wymiernych efektów.

Zdefiniuj swoje oczekiwania. Określaj drobne kroki prowadzącego do celu, mając z tyłu głowy szerszą, długofalową perspektywę. Nawet jeżeli teraz pracujesz dorywczo lub niekoniecznie w wymarzonej branży, być może zbliża Cię to do sukcesu (daje pieniądze na rozwój w wolnym czasie, ułatwia zdobycie niezbędnych kompetencji, rozwija). Analizuj swoje dotychczasowe wybory i myśl o przyszłości, działając w teraźniejszości.

Gdy ktoś dobrze bada rynek pracy, wie, jakie są realne szanse na zatrudnienie. Nie żyje złudzeniami lub stereotypami, tylko funkcjonuje w rzeczywistości, mogąc lepiej przygotować się na trudności bądź zagrożenia. Twoja kariera leży w Twoich rękach, więc jeżeli uwierzysz w sukces, jesteś w stanie dojść na wcześniej obrany szczyt.

Nowe cele a planowanie kariery zawodowej

Obojętnie, w którym miejscu kariery jesteś, stawiaj sobie cele i wyzwania. Gdy uczysz się w szkole średniej i pojawia się perspektywa pierwszego, skromnego zarobku – korzystaj z niej. Przecież dzięki temu zarobisz swoje własne pieniądze, to daje mnóstwo satysfakcji. Im jesteś starszy, tym cele mogą się zmieniać. Od zdobycia jakiejkolwiek pracy pozwalającej na samodzielność, po zdobycie pracy na pełen etat w wymarzonym miejscu lub założenie własnego biznesu, który pozwala spać spokojnie całej rodzinie.

Stawianie sobie kolejnych celów do osiągnięcia cechuje wszystkich ludzi sukcesu. Dlatego z biegiem lat zauważają, że nawet kolejne awanse i podwyżki przestają im wystarczyć. W swojej branży czy firmie osiągają wszystko, co możliwe, ale to nie zaspokaja potrzeby rozwoju.

Dlatego tak często bogaci i w oczach publiczności spełnieni ludzie ryzykują wiele, podejmują z pozoru zbędny wysiłek i angażują się w nowe projekty. Dzięki takiemu nastawieniu, zawsze będziesz ambitnym i perspektywicznym pracownikiem. Łatwiej znajdziesz pracę, nawet poza swoją branżą, jeżeli Twoją naturalną cechą jest głód wyzwań i chęć nieustannego sięgania wyżej, dalej, głębiej.

Nie wstydź się pracy, którą wykonujesz

Pamiętaj: żadna praca nie hańbi. Z każdej, dosłownie każdej formy zatrudnienia, obojętnie czy na krańcu świata czy w centrum metropolii można wynieść bardzo wiele. Zapytasz o przykłady? Proszę bardzo! Każda praca uczy:

  • realizacji postawionych zadań;

  • odpowiedzialności za stanowisko, a także czas, majątek i komfort innych osób;

  • komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej;

  • sposobu funkcjonowania organizacji w określonym otoczeniu;

  • oceny szans i zagrożeń;

  • pokory,

  • budowania relacji w zespole i własnego wizerunku jako pracownika.

I to niezależnie, czy pracujesz w warszawskiej korporacji, na garwolińskiej stacji paliw, w urzędzie miasta w Bieszczadach czy knajpie w centrum Krakowa. Możesz być 16-latkiem roznoszącym ulotki, 30-latkiem w fabryce i 45-latkiem na stanowisku kierowniczym – szukając w swojej pracy wartości dodanych, nauczysz się dużo więcej niż inni.

Pracując na niższym stanowisku niż wymarzone, nie trać czasu na zazdrość wobec pracowników stojących wyżej w hierarchii. Po prostu dobrze wykonuj swoją pracę, ucz się od najlepszych i wytrwale dąż do swojego celu. Wtedy możesz spokojnie myśleć o zatrudnieniu na obecnym poziomie, a przy okazji coraz śmielej projektować przenosiny na wyższy szczebel.

Wszystkie sytuacje w życiu dają doświadczenie. Nawet te złe. Niektórzy wierzą, że „wszystko jest po coś”. Weź przykład, jeśli mówimy o zawodowych sprawach. Niezadowolony klient, ochrzan od szefa czy nieudana rozmowa kwalifikacyjna również uczą (i to bardzo wielu rzeczy). Zamiast złości czy żalu, hoduj w sobie ambicję, by dobrze wykonywać swoje obowiązki i ciągle się rozwijać. Taki „mental” daje pracę w każdych warunkach. Nawet gdy nie jest idealna – nie powoduje naszego załamania.

Rozwój zawodowy przez cały czas

Pamiętaj, że raz zdobyta praca w dzisiejszych czasach nie jest dana na zawsze. Wręcz przeciwnie, trzeba nieustannego wysiłku, by udowadniać swoją wartość na rynku pracy, a szczególnie w obrębie organizacji. Dlatego na rozwój zawsze jest pora, nawet tuż po awansie czy zatrudnieniu.

Angażuj się w ciekawe projekty, poszukuj wyzwań. Nie zachęcamy do „tyrania za frajer” i pracy po godzinach w zamian za poklepanie po plecach. Nie chodzi o to. Ale gdy pracownik wyraźnie angażuje się w rozwój firmy i jest skłonny do poświęceń, ma prawo oczekiwać jeszcze większego szacunku, a co za tym idzie dodatkowych profitów. Odróżnijmy sztuczną nadgorliwość od naturalnego zapału. To się czuje. Gdy masz serce do pracy i nie boisz się jej podejmować, Twoja kariera zawodowa na pewno będzie udana.

Nauka to podstawa

Analizując planowanie kariery zawodowej nie marnuj czasu, który możesz poświęcać na naukę. Im się jest młodszym, tym warunki psychofizyczne sprzyjają efektywniejszemu przyswajaniu wiedzy. Szkoda rezygnować z okresu, w którym nie ma się jeszcze rodzinnych i zawodowych obowiązków na najwyższym poziomie. „Trzeba się wyszaleć”, ale z tyłu głowy mieć świadomość upływającego czasu. Dziś nawet 20-latkowie potrafią wbić się na najwyższy poziom zarobków i sukcesu zawodowego. Dlaczego? Ponieważ zaryzykowali i ciężko pracowali, gdy ich rówieśnicy balowali w akademikach przez całe dnie i noce.

Skorzystaj z faktu, że studenci są chętniej zatrudniani na mniej zobowiązujące umowy, a także to, że masz czas na pracę w różnych godzinach. To idealny czas na zbieranie doświadczeń, jak również angażowanie się w pracę samorządu, staże czy wolontariat. Im szybciej wypełnisz CV podobnymi punktami, tym łatwiej osiągniesz sukces zawodowy po rozstaniu z uczelnią.

Jednak droga rozwoju naukowego nie kończy się na szkole średniej czy studiach. Są przecież szkolenia i kursy, które można zaliczać przez całe życie, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. W dzisiejszych czasach drogą rozwoju są również programy realizowane za pomocą platform e-learningowych, które robimy w domu, w dowolnym czasie. Nauka to także jest planowanie kariery zawodowej.

Obojętnie, czym się zajmujesz, możesz w krótkim czasie i za niewielkie pieniądze (ok. kilkuset złotych) zdobyć certyfikat, który wzbogaca życiorys. Obawiasz się o pracę w tych trudnych czasach? Niepotrzebnie. Jeżeli posiadasz certyfikaty z różnych specjalizacji, a także nieustannie poszukujesz rozwoju, podejmując się różnych zadań – na pewno znajdziesz pracę, która bardzo Cię zadowoli lub… stanowi niezłą przystań do kolejnego skoku na głęboką wodę!

Powodzenia. I pamiętaj: wytrwałość oraz profesjonalizm będą nagrodzone. Planowanie kariery zawodowej to stawianie celów, ciężka praca. Działając w ten sposób odczujesz spełnienie, obojętnie, o jakiej branży myślisz.

Planowanie kariery zawodoweZapowiadany prezent:

1. wyjdź w link poniżej i zostaw mail na który mamy wysłać szkolenie

2 .http://kursdoskonaleniekompetencjikierowniczych.gr8.com

3. dostęp otrzymasz w 2 minuty

Przeczytaj także:

1.Jaki kurs warto zrobić żeby mieć pracę / wyniki sondy

2. Jak zostać dietetykiem online ? 4 argumenty, by zostać dietetykiem

3.Jak podnieść kwalifikacje – 5 sposobów

Rating: 9.7/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.