Jak zostać dietetykiem online ? 4 argumenty, by zostać dietetykiem

Jak zostać dietetykiem online

Jak zostać dietetykiem online ?

4 argumenty, by zostać dietetykiem

Czy intensywnie zastanawiasz się nad tym, co jesz? Planujesz własne diety i kuracje żywieniowe? Wiedz, że to również pomysł na życie, a konkretnie na pracę, która przynosi nie tylko zyski, lecz także satysfakcję. Bycie profesjonalnym dietetykiem przydaje się z kilku powodów. Pora je zaprezentować.

Jak zostać dietetykiem onlineInstruktor dietetyki i suplementacji

Aby prowadzić zdrowy tryb życia potrzebna jest nie tylko fizyczna aktywność, ale przede wszystkim większa świadomość żywieniowa. Ten kurs przygotowuje Cię do pracy w charakterze dietetyka, którego kompetencje pozwalają znaleźć pracę w takich miejscach, jak centra dietetyczne, sklepy specjalistyczne, ośrodki sportu i zdrowia, kluby.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

1. Rośnie zapotrzebowanie

Z roku na rok coraz bardziej potrzebujemy dietetyków. Statystyki na temat otyłości i nadwagi są bowiem dramatyczne i alarmujące. Z ubiegłorocznych badań Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że ponad 60% mężczyzn i niemal 50% kobiet cierpi na jedną z tych dwóch dolegliwości. Również ogromna liczba dzieci ma podobny problem od najmłodszych lat. Niestety, wobec braku systemowych rozwiązań i skali zjawiska dla wielu osób jedyną szansą jest podjęcie indywidualnej walki – na przykład z pomocą profesjonalnego dietetyka. W tym miejscu pojawia się miejsce na Twoją pracę.

2. Nie wiemy, co jemy

Jak zostać dietetykiem onlineGdyby przeanalizować skład wszystkich produktów, którymi się żywimy, efekt byłby zatrważający. Problem leży w tym, że wielu Polaków dokonuje zakupów całkowicie bezrefleksyjnie, pochłaniając ogromne ilości cukrów, konserwantów i innych szkodliwych składników, które przyczyniają się do pogorszenia zdrowia, tycia i utraty kondycji. Stając się dietetykiem, jednocześnie uczysz się dbać o siebie i swoich najbliższych, a także krzewić wiedzę na temat zdrowego i prawidłowego żywienia.

3. Rośnie świadomość i popyt na profesjonalne usługi

Chociaż wskaźniki są niepokojące, z drugiej strony badania wskazują również na zmiany w świadomości Polaków. Moda na „fit” stała się faktem, dlatego rynek cały czas rośnie. Fitnesserki, trenerzy personalni czy właśnie dietetycy zyskują licznych fanów i klientów. W dużych miastach coraz częściej powstają prywatne gabinety dietetyczne oraz firmy łączące kompleksowe usługi żywieniowo-treningowe. Dietetyk to także współcześnie nieodłączny partner każdego profesjonalnego sportowca niezależnie od dziedziny.

4. Certyfikat jest w zasięgu dłoni

Nawet jeżeli Twoja dotychczasowa kariera zawodowa i edukacyjna nie miały nic wspólnego z dietetyką, nie zamyka to przed Tobą szans na wejście do tego biznesu. Jest to jak najbardziej możliwe dzięki kursom i szkoleniom, które kończą się certyfikatem, przydatnym w CV i zdobywaniu klientów.

4. Jak zostać dietetykiem online ?

Ucząc się, także w formie e-learningu, możesz stać się profesjonalnym Instruktorem Dietetyki i Suplementacji i znaleźć pracę w profesjonalnych sieciach doradczych, siłowniach czy placówkach sportowych i edukacyjnych. Co ciekawe, taki kurs wcale nie jest drogi. Już za kilkaset złotych możesz połączyć wiedzę praktyczną i teoretyczną, zyskując niezbędny dokument poświadczający zdobyte umiejętności. Kursy takie organizuje między innymi firma szkoleniowa Kar-Group.

Autor: Karol Leszczyński

Polecamy przeczytać:

Komunikacja w sporcie – jak być dobrym trenerem !

Na czym polega zbilansowana dieta – praktyczny poradnik

Jak szkolić psa ? Darmowy poradnik. Jak zostać trenerem psów ?

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.