Kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych – pewna praca, wysokie zarobki

kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych

Kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych.

Jak to zrobić ?

Od kilku lat jednym z pewniejszych zarobków, szczególnie w zamożnych krajach Zachodu, jest opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Dowiedz się więcej, jak zdobyć taką pracę i co jest w niej wymagane.

Pewna praca nie tylko w Polsce

Jako Europejczycy, starzejemy się. Jednocześnie zmienił się sposób funkcjonowania wielu rodzin. Dziś coraz częściej zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracują w pełnym wymiarze godzin, nie mając czasu na samodzielną opiekę nad domem, dziećmi czy seniorami.

W Europie Zachodniej, ale również w Polsce coraz częściej starsi i niepełnosprawni są umieszczani w specjalistycznych ośrodkach dla osób starszych i domach opieki. Dla wielu rodzin takie rozwiązanie wciąż pozostaje jednak nie do pomyślenia i starają się zrobić wszystko, żeby senior bądź chory znajdowali się w domu, ale mieli wykwalifikowaną pomoc.

Przy odpowiednich kwalifikacjach zdobycie pracy opiekuna nie jest niczym trudnym i wyjątkowym. A zarobki kuszą. Za podjęcie takiej pracy w Polsce zarabia się poniżej średniej krajowej, co nie dla wszystkich stanowi wystarczającą zachętę. Jednakże w takich państwach jak Luksemburg, Belgia, Holandia czy Niemcy pensje są wypłacane w euro. Decydując się np. na półroczny wyjazd do zachodniego kraju, możesz więc przywieźć kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności w zależności od obowiązków, premii czy formy zatrudnienia.

Co jest wymagane

Od osób podejmujących tego rodzaju pracę wymaga się kilku niezbędnych umiejętności i pożądanych cech charakteru. Opieka wiąże się wręcz z anielską cierpliwością, a także umiejętnością radzenia sobie z nieprzewidzianymi zdarzeniami. W cenie są takie kompetencje jak udzielanie pierwszej pomocy, znajomość technik masażu czy animacja czasu wolnego.

Podczas wyjazdy zagranicę istotne jest opanowanie języka w stopniu komunikatywnym, tak aby sprawnie porozumieć się ze starszą lub schorowaną osobą. To niezwykle ważne, ponieważ te osoby nie zawsze znają angielski i często operują skrótami lub specyficznymi konstrukcjami językowymi. Wiesz przecież, jak ciężko czasem zrozumieć, co mówi Twoja babcia lub znajoma osoba z niepełnosprawnością.

Od opiekunów obu płci wymaga się także siły i sprawności fizycznej. Nietrudno sobie wyobrazić, jak ciężkie jest podnoszenie, mycie czy ubieranie. Wreszcie, żeby wytrzymać specyficzny stres i umilić czas seniorowi bądź choremu, przydaje się duża dawka poczucia humoru i umiejętność prowadzenia zajmujących rozmów.

Znajdowanie zatrudnienia

kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnychWykwalifikowany opiekun osób starszych i niepełnosprawnych nie może narzekać na brak ciekawych form zatrudnienia. Od wielu lat Polki i Polacy są zapraszani na zorganizowane, kilkumiesięczne wyjazdy. Istnieją specjalistyczne agencje, które przydzielają do konkretnego domu, zapewniają ubezpieczenie, kurs językowy, materialną podstawę i stałą pensję.

Możesz także poszukać indywidualnej oferty na polskim lub zagranicznym rynku pracy. Od OLX, po specjalistyczne strony dla opiekunów znajdziesz kontakt do bardzo wielu osób potrzebujących wsparcia.

Od czego zacząć

Żeby zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami i zdobyć dokument potwierdzający umiejętności, warto zapisać się na specjalistyczny kurs. Szkolenie można odbyć nawet przez Internet, a zdobyte umiejętności szybko przekuć na realne zarobki. Kursy stacjonarne i online przeprowadza np firma szkoleniowa Kar-Group.

Ponieważ warto szukać pracy, która przynosi nie tylko satysfakcje, ale i wymierne korzyści finansowe, zastanów się nad opieką osób starszych lub niepełnosprawnych. To zajęcie dla naprawdę wytrzymałych (fizycznie i psychicznie) osób, ale jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i szczególnie potrzebne w coraz bardziej starzejących się społeczeństwach Zachodu.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.