Kursy sportowe – sport potrzebuje profesjonalistów !

Kursy sportowe

Kursy sportowe

Sport potrzebuje profesjonalistów !

Sport nie jest jedynie konkretną formą aktywności, która skupia wokół siebie zawodników, kluby, działaczy i kibiców. To także mniejszy lub większy biznes i tysiące spraw do załatwienia. Można na to utyskiwać, ale często sama rywalizacja schodzi na dalszy plan przy natłoku innych aspektów około sportowych. Jedno jest pewne: polski sport potrzebuje profesjonalistów i nowoczesnego zarządzania. Dziś pokazujemy, jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w tej branży.

Kursy trenerskie i instruktorskie ONLINESprawdź aktualne kursy

Sport dla pasjonatów

Wydaje Ci się, że pieniądze decydują o sukcesach poszczególnych sportowców? W rzeczywistości byłoby to zbytnie uproszczenie. Za wynikami drużyn i zawodników stoją sztab szkoleniowy i organizacyjny, menadżerowie, organizatorze i po prostu ludzie z pasją. Inwestorzy, wpływowi działacze – oni wszyscy muszą mieć w sobie iskrę, miłość do sportu, inaczej nie będzie widać efektów.

Video z naszych kursów online

W świecie piłki nożnej, koszykówki, sportów motorowych, wioślarstwa albo skoków narciarskich duże pieniądze to jedno, a osobiste zaangażowanie (od prezesa, do wolontariusza) drugie, ważniejsze. Dlatego żeby osiągnąć sukces jako specjalista w świecie sportu, musisz go szczerze pokochać. Piłkarski manager żyje futbolem przez całą dobę, a z równą pasją pochyla się nad wynikami finału Ligi Mistrzów, jak i baraży o awans do II ligi. Wie, co piszczy w trawie Camp Nou i pomniejszych klubików, w których być może rodzi się talent, może tworzy jakaś nieznana dotąd inicjatywa.

Liczą się wszystkie aspekty – znajomość szczegółowych zasad danej dyscypliny, aktualne i historyczne wyniki, tendencje. To wszystko jest na wyciągnięcie dłoni w dobie Internetu. Aplikacje mobilne i profesjonalne strony zapewniają Ci nieustanną możliwość pogłębiania swojej wiedzy o sporcie. Tego nie da Ci żadna szkoła, to trzeba poczuć na własnej skórze, przeżyć.

Holizm najlepszych

Kursy sportoweŻeby odnieść sukces w świecie sportu, wyjdź poza sztywne ramy typowego kibicowskiego spojrzenia. Odpalając transmisję telewizyjną, dajmy na to skoków narciarskich, widzisz najpierw studio, później zawody i rozdanie medali, koniec. Przeciętny kibic nie wgłębia się w szczegóły tego przedsięwzięcia. Tymczasem profesjonalista widzi to szerzej.

Dlaczego zawody odbyły się w tym mieście, a nie innym? Jakie czynniki polityczno-gospodarcze zaważyły na tej decyzji? Jaka firma sponsoruje konkurencyjny team? Ile pieniędzy przewiduje się za zwycięstwo w tych zawodach? Czym się różni transmisja wideo od innych w tym sezonie? Jakie są szanse na stworzenie konkurencyjnej imprezy? W głowie mnożą się dziesiątki pytań. Jeśli chcesz stać się specjalistą w jakimś sportowym klubie, zgłębiaj czynniki ekonomiczne, polityczne, społeczne, kulturowe szeroko związane z daną dyscypliną.

Tworzenie sieci i komunikacja

Nie od razu zostaniesz managerem ekstraklasowego zespołu albo teamu mistrza Europy. To długa droga, która zaczyna się od Twojej pasji. Możesz ją rozwinąć poprzez kontakt z innymi ludźmi. Zacznij od aktywności w Internecie i w ramach lokalnych struktur sportowych. Może pora zarejestrować blog i zainteresować swoimi przemyśleniami otoczenie sportowe w regionie?

Jak zacząć ?

Załóż konto na Twitterze lub facebooku i nie śledź, ale również dyskutuj z profesjonalistami ze świata sportu. LinkedIn, fora sportowe – zbadaj te wszystkie zakątki w Internecie, gdzie tworzą i jednocześnie odzwierciedlają się zakulisowe relacje. Twórz własną sieć kontaktów. Umieszczaj swoje wizytówki na darmowych portalach ogłoszeniowych jak olx czy lento.

Kursy sportowe

Oczywiście, wielkie pieniądze w sporcie zarabiają często byli zawodnicy lub ludzie, wydawałoby się, z przypadku. Jednak coraz częściej pracodawcy czekają na osoby z talentem, lecz i potwierdzonymi kompetencjami. Możesz ukończyć stosowne studia, ale jeśli to niemożliwe, zainteresuj się profesjonalnym szkoleniem lub kursem. W dzisiejszych czasach zdobędziesz certyfikat nawet przez Internet. Ucz się języków, ćwicz umiejętności komunikacyjne, rozszerzaj wiedzę na temat biznesowego zarządzania. Jeśli kochasz sport i chcesz go zmieniać na lepsze, rozpocznij działanie jeszcze dziś!

Takie szkolenia oferuje wiele firm, między innym firma szkoleniowa Kar-Group, która prowadzi kursy sportowe stacjonarnie i online (przez internet).

Autor: Karol Leszczyński

Interesuje Cię kurs Menadżera Sportu ?

Polecamy artykuł: Komunikacja w sporcie – jak być dobrym trenerem !

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.