Podstawy survivalu
Gdy zombie zaatakują ludzkość, w okolicy wybuchnie bomba atomowa albo ktoś raz na zawsze odłączy wtyczkę z prądem, Ty będziesz zajadać się fasolką konserwową wewnątrz swojego niezdobytego schronu. Głupi dowcip, bajdurzenie pod wpływem filmów science fiction? Nie! Abstrahując od fantastycznych scenariuszy, survival zdobywa rosnącą popularność. Coraz więcej osób chce poznać tajniki przetrwania w ekstremalnych warunkach. Czy wiesz, że możesz na tym zarobić?
Ja też chcę wiedzieć, jak przetrwać!
Konflikty zbrojne, postęp technologii, rosnące napięcia, niszczenie środowiska – istnieją setki powodów, dla których ludzie snują pesymistyczne wizje przyszłości. Gdyby doszło do mniejszej lub większej katastrofy, jakie masz szanse na przeżycie? Czy umiesz poradzić sobie bez urządzeń elektrycznych i udogodnień cywilizacyjnych? Wreszcie, czy ochronisz własne dziecko, rodziców, ukochaną osobę, przyjaciół?
Dlatego na całym świecie rośnie zainteresowanie survivalem, czyli sztuką przetrwania. Filmiki na YouTube, szkolenia, specjalne obozy, organizowanie grup i spotkań – tak, Polacy coraz częściej szukają odpowiedzi na to, jak poradzić sobie w obliczu ekstremalnych zagrożeń. Ta wiedza być może nigdy Ci się nie przyda, ale co, jeśli…? Poza tym, ucząc się żyć w trudnych warunkach, poprawiasz kondycję, motywujesz się, zmieniasz spojrzenie na rzeczywistość. Survival to pasja, hobby, przydatne umiejętności. Warto je poznać, choćby dla samego siebie.
W dobie rosnącego popytu na tajniki przetrwania – możesz zarobić. Stań się ekspertem od survivalu, prowadząc szkolenia, budując schrony czy zachęcając innych do podobnej aktywności. To nisza, wokół której zgromadzono merytoryczne podstawy. Możesz na przykład ukończyć specjalistyczny kurs i otrzymać certyfikat, a następnie poszukać zatrudnienia lub założyć własną działalność, korzystając z bogactwa możliwości sieci.
Co musisz wiedzieć o survivalu
Do czego sprowadza się survival? Tę specyficzną sprawność można rozważać na kilku poziomach. Trudno wyobrazić sobie przetrwanie bez takich umiejętności jak rozstawianie namiotu, rozpalanie ogniska, przygotowanie posiłku gdzie indziej niż w kuchni, posługiwanie się kompasem, czytanie mapy czy opatrywanie ran. Śmiejesz się? Aż strach sprawdzić, jaki procent Polaków umie poradzić sobie chociażby z takimi „wyzwaniami”…
Idąc dalej, przetrwanie polega na umiejętności nocowania w trudnych warunkach, poruszaniu się bez mapy czy kompasu, zaawansowanym radzeniu sobie ze skaleczeniami. Wreszcie – w trudnych czasach musisz wiedzieć, jak przygotować sobie ubranie, jak zbudować szałas, obóz czy igloo, żywić się tym, co dała natura albo zarządzać większą grupą ludzi.
Temat jest w zasadzie nieograniczony i bardzo pobudza wyobraźnię. Jeżeli zrozumiesz, dlaczego warto gromadzić zapas alkoholu, a w ogródku zbudować schron; jeśli nauczysz się spać przy ujemnych temperaturach i budować konstrukcje bez używania narzędzi – nie tylko przetrwasz trudne czasy (o ile w ogóle nadejdą), ale będziesz mógł uczyć innych. I zarobić na tym realnie duże pieniądze!
Zdobywanie wody i rodzaje ognisk
Podstawy survivalu
Dziękujemy za uwagę !
Kurs survival możecie odbyć w firmie szkoleniowej Kar-Group