Nie tylko boisko, czyli kursy dla sportowców online

kursy dla sportowców online

Kursy dla sportowców online

Jesteś sportowcem, który pragnie się nieustannie rozwijać? W takim razie wiesz, że Twoja kariera prędzej czy później będzie musiała ewoluować. Przygotuj się do kolejnych wyzwań, stawiając na edukację, a nie tylko poprawianie sportowych wyników. Dowiedz się, jak mogą Ci pomóc szkolenia, które prowadzi się wyłącznie przez Internet.

Niełatwy żywot sportowca

Kariera na hali, boisku, korcie, tafli czy basenie wymaga wielu poświęceń, jednak nie zawsze przynosi pożądany sukces. Nie każdy zdolny piłkarz trafia do topowego klubu, nie każda lekkoatletka reprezentuje kraj na olimpiadzie. Idą za tym konkrety finansowe – niektórzy na sporcie budują wielopokoleniową fortunę, inni szybko muszą wrócić do „normalnego” życia, szukając innych źródeł utrzymania.

Zapraszamy na kursy dla instruktorów w Kar-Group

Kursy trenerskie i instruktorskie / stacjonarnie i online

Dlatego już na początku poważnej przygody ze sportem warto się rozwijać również w innym kierunku. Dbać o edukację i szerokie spojrzenie na możliwości zawodowe, żeby w dowolnej chwili móc połączyć pasję z zarabianiem pieniędzy. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Sportowcy często już w bardzo młodym wieku przechodzą na swoistą emeryturę, kierując się w stronę nowych wyzwań – zostają działaczami, trenerami, menedżerami. Częstokroć okazuje się, że zarabiają w tej roli lepsze pieniądze i osiągają większe sukcesy. Czerp z tego przykład i nigdy nie trać czasu, kiedy możesz się realnie rozwinąć.

 Jakie umiejętności rozwijać

Sportowcy, którzy stawiają na rozwój, trenują kondycję, technikę, sprawność ciała i wiele innych cech. Współcześnie wiedzą też, jak ważną rolę pełni mentalność. Dlatego w dzisiejszych czasach dobrzy sportowcy muszą myśleć o swojej dyscyplinie holistycznie, zwracając uwagę na psychologię, biologię, żywienie czy nawet zasady rządzące marketingiem i PR-em.

Sportowiec nie musi rezygnować z wykształcenia. Czy wiesz, że powszechnie ceniony trener Legii Warszawa Jacek Magiera to magister historii z bardzo szeroką wiedzą? W czasie, gdy jego koledzy balowali w stołecznych lokalach, on po nocach, jeszcze jako aktywny piłkarz, mistrz Polski, uczył się i czytał książki. Takich przykładów jest więcej, i to w każdej dyscyplinie.

Już jako nastoletni sportowiec możesz przygotowywać sobie grunt do pracy, kończąc specjalistyczne kursy instruktorskie, które stwarzają możliwość dodatkowego, a nawet pełnowymiarowego zarobkowania.

Perspektywa zawodowa

Dzięki szkoleniom instruktorskim dla sportowców możesz szukać zatrudnienia w:

  • szkołach,

  • akademiach,

  • klubach,

  • związkach,

  • ośrodkach sportowych.

To idealne rozwiązanie dla zawodnika koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i wielu innych dyscyplin, który wie, że nie przebije się do lepszego klubu czy reprezentacji ani nie osiągnie spektakularnych sukcesów. Szkolenie młodzieży czy praca na rzecz sportu mogą być jednak o wiele bardziej satysfakcjonujące, więc warto przemyśleć te możliwości, nawet w młodym wieku.

Dlaczego warto wybrać kurs online / kursy dla sportowców online

Współcześnie firmy szkoleniowe często oferują kursy, które nie odbywają się stacjonarnie, ale przez Internet. Korzyści z e-learningu są niepomierne szczególnie dla sportowców, którzy chcą zostać instruktorami. Wiedza jest przekazywana w czytelnej, ciekawej, multimedialnej formie, a zgłębiać można ją o dowolnej godzinie, przed lub po treningu. Nie trzeba stresować się egzaminami przed komisją czy długimi dojazdami do odległej miejscowości. Nawet na zgrupowaniu czy w trakcie obozu przygotowawczego można zaliczyć przed laptopem egzamin, który da certyfikat pomocny w trakcie robienia kariery sportowca, a także potem, przy poszukiwaniu pracy wokół ukochanej dyscypliny.

Kursy dla sportowców online prowadzi między innymi firma szkoleniowa Kar-Group.

WYBIERZ SZKOLENIE DLA SIEBIE

 

Darmowe kursy sportowe / sprawdź

Skorzystaj z wiedzy i odbierz konkretne wskazówki w każdym ze szkoleń. Wybierz interesujący Cię temat i podnieś swoje kompetencje.

Autor: Karol Leszczyński

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.