Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce / najważniejsze zasady

kreowanie wizerunku w biznesie

Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce / najważniejsze zasady

Zyskaj skuteczny wizerunek w biznesie

Wykreowanie profesjonalnego wizerunku w biznesie jest kwestią nie tylko niezwykle istotną, ale niekiedy nie tak łatwą do osiągnięcia.

Kreowanie wizerunku w biznesie – Dlaczego dobrze jest dbać o wizerunek w biznesie?

Budowanie wizerunku to aspekt, który w biznesie jest niestety często pomijany. Tymczasem w dzisiejszych czasach, w biznesie coraz bardziej zwraca się uwagę na profesjonalne podejście do tematu, niezależnie od sytuacji. Doświadczenie oraz wiedza to oczywiście fundamenty, jednak powinny być one uzupełnione właściwym wyglądem oraz zachowaniem.

Poszczególne elementy stroju mogą wysłać do odbiorców zupełnie inne sygnały, niż wypowiadane przez daną osobę słowa. Szczególnie, jeżeli zostaną niewłaściwie lub nieumiejętnie dobrane. Ponadto mogą rozpraszać lub niekiedy być wręcz obraźliwe dla słuchaczy. Niestety niewiele brakuje, by zaszkodzić wizerunkowi zarówno swojemu, jak i prezentowanej firmy.

Z tego właśnie względu warto jest doszkolić się w tym temacie. Na poszerzanie wiedzy o wizerunku w biznesie w szczególności powinny zwrócić szczególną uwagę osoby takie jak:

  • Pracownicy, których stanowisko jest związane z bezpośrednim kontaktem z klientem, sprzedażą lub prezentowaniem firmy „na zewnątrz”.

  • Osoby wysoko postawione, decyzyjne, zarządzające zasobami ludzkimi, team liderzy.

  • Pracownicy wygłaszający mowy, wykłady, prezentacje.

Wielowymiarowość wizerunku w biznesie

 Profesjonalny wizerunek jest kwestią niezwykle złożoną, dotykającą wielu aspektów. Pierwsze skojarzenie prowadzi oczywiście do wyglądu. Wrażenie o osobie (czy to pozytywne czy negatywne) oparte jest na wyglądzie. I chociaż pracownik/dyrektor/menadżer może wyglądać teoretycznie schludnie, jest wiele elementów aparycji, które nie tylko nie będą się dobrze prezentować, ale przede wszystkim będą nieodpowiednie do danej sytuacji.

W wizerunek wlicza się również zachowanie. Mowa, sposób autoprezentacji, obycie przy stole, a nawet sama sylwetka i postawa ciała, wliczają się do złożoności opinii, jaka jest wydawana odnośnie naszej osoby. Pewne gesty, maniery, a nawet mimika niekontrolowane mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek. Jak nietrudno się domyślić, w biznesie może mieć to przykre konsekwencje.

Jednak w dobie internetu należy mieć na uwadze również prawidłowe sposoby zachowania również w strefie online. To, w jaki sposób się wypowiadamy, piszemy, a nawet dodajemy ozdobniki w postaci emotikon, może mieć odwzorowanie w postrzeganiu nie tylko nas, ale również całej firmy.

Profesjonalne szkolenie skutecznego wizerunku w biznesie

Dobre wychowanie to jedno, jednak liczy się solidna postawa, jaka jest wypracowywana podczas ćwizeń. Osiągnięcie profesjonalnego wizerunku to przede wszystkim przyjęcie teorii, którą następnie należy przekuć na praktykę. Z tego względu kursy z wizerunku w biznesie powinny przede wszystkim opierać się na uniwersalnych schematach, które będą pasować do każdej sytuacji biznesowej, do pracownika na każdym szczeblu i niezależnie od branży, w jakiej rozwija swój biznes.

Warto zatem podczas wyboru szkolenia tego typu, zwracać szczególną uwagę na następujące elementy:

  • Dress code – poruszone aspekty powinny obejmować przykłady odpowiedniego ubioru zarówno w pracy, jak i podczas spotkań biznesowych, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Praktyczne przykłady niewłaściwego ubioru pozwolą na szybsze zrozumienie panujących zasad.

  • Makijaż i fryzura – te elementy szczególnie dotyczą kobiet, a makijaż czy odpowiednie uczesanie można w szczególności zaliczyć do elementu wizerunku. Jak się malować, by nie przesadzić, jakie uczesanie, a niekiedy nawet kolor włosów uznawane są za schludne i odpowiednie.

  • Postura, zachowanie, sylwetka – jak zostało wcześniej wspomniane, te elementy wizerunku nie powinny być pomijane, bowiem może się okazać, że nawet najbardziej eleganckie ubranie nie będzie uznane za właściwe, jeśli zachowanie osoby jemu przeczy.

  • Kolory w biznesie – ten aspekt zakrawa o elementy psychologii. Kolorystyka w biznesie odgrywa szczególną rolę i może w nawet w nieświadomy sposób wpłynąć na odbiorcę.

Te i inne elementy poruszane są na szkoleniu „Skuteczny wizerunek w biznesie”, które jest organizowane przez firmę Kar-Group. Zapraszamy na nie osoby chcące prezentować się na najwyższym, profesjonalnym poziomie.

 W ofercie inne szkolenia jak: 

1. Efektywne negocjacje w biznesie

2. Skuteczne zarządzanie firmą

3. Wywieranie wpływu i manipulacja

4. Skuteczny wizerunek w biznesie

5. Wszystkie kursy znajdziesz tutaj – kliknij

Przeczytaj także:

1.Jak podnieść wizerunek firmy w 7 krokach – poradnik

Techniki perswazji / darmowy kurs

Jak być pewnym siebie ? darmowe szkolenie Kar-Group(odbierz szkolenie teraz)

fraza kluczowa artykułu: kreowanie wizerunku w biznesie i polityce,kreowanie wizerunku w biznesie, kurs kreowanie wizerunku,kreowanie wizerunku w biznesie,szkolenie kreowanie wizerunku,Zyskaj skuteczny wizerunek w biznesie, skuteczny wizerunek w biznesie, kurs wizerunek w biznesie,kreowanie wizerunku w biznesie i polityce,kreowanie wizerunku w biznesie,kreowanie wizerunku w biznesie,kreowanie wizerunku w biznesie, kurs kreowanie wizerunku, szkolenie kreowanie wizerunku,Zyskaj skuteczny wizerunek w biznesie, skuteczny wizerunek w biznesie, kurs wizerunek w biznesie,kreowanie wizerunku w biznesie

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.