6 przyszłościowych zawodów. Jakie są przyszłościowe zawody ?

przyszłościowe zawody

Zastanawiasz się, jak pokierować swoją karierą? Jakie są przyszłościowe zawody ? Dobrym pomysłem jest nie tylko ukończenie studiów, ale również szkolenie podnoszące Twoje kwalifikacje i pozwalające zdobyć certyfikaty, z którymi łatwiej o dobrze płatne stanowisko. Oto 6 zawodów gwarantujących ciekawe zatrudnienie. Wpis opieramy na sprawdzonych, eksperckich opiniach magazynu „Forbes”.

1. Programista

Rynek IT w Polsce cały czas się rozrasta, a czołowe firmy outsourcingowe i projektowe ze świata chętnie zakładają swoje oddziały nad Wisłą, nie tylko w Warszawie. Lawinowo rośnie także liczba startupów, a popularność urządzeń mobilnych z roku na rok się zwiększa. Programiści jeszcze nigdy nie byli potrzebni w tak wielu branżach. Szukając pracy w tej branży, pamiętaj jednak, że wymaga ona wieloletniego przygotowania – z miejsca nie da się zostać programistą.

2. Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

Wraz z rozwojem sieci i nowoczesnych urządzeń rośnie zapotrzebowanie na osoby, które skutecznie chronią firmy i organizacje przed hakerami. Zmasowane ataki cyberprzestępców to prawdziwa zmora, dlatego jako ekspert możesz znaleźć zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

3. Inżynier ds. produkcji lub jakości

W Polsce powiększa się także liczba przedsiębiorstw i firm wyspecjalizowanych w masowej produkcji. Oznacza to przyjmowanie zachodnich standardów, więc wyspecjalizowane stanowiska inżynierskie czekają na Ciebie praktycznie w każdym parku przemysłowym i skupisku biznesu! Pamiętaj, że coraz więcej pieniędzy znajduje się na sektor R&D, czyli badań i rozwoju. To również sygnał co do Twojej przyszłości w roli nowoczesnego inżyniera.

4. Project Manager

Zarządzanie zespołami wymaga coraz większych kompetencji. Wbrew pozorom niewiele osób na rynku pracy posiada wystarczające umiejętności na tym polu, dlatego dobre stanowiska czekają na specjalistów od team workingu i zarządzania zasobami ludzkimi. Obserwujemy także swoistą modę na pracę w zespole, dlatego jeśli lubisz stanowiska wymagające kontaktów i przyjmowania roli lidera – jest czego szukać!

5. Specjalista e-commerce

Z roku na rok coraz więcej transakcji jest zawieranych przez Internet. Praktycznie w każdej dziedzinie zaczynamy coraz śmielej zamawiać w Sieci, powoli zmniejszając udział w rynku tradycyjnych form handlu. Wiele sklepów internetowych wymaga jednak poprawek, usprawnień, dobrego zarządzania, optymalizacji i profesjonalnego marketingu. To stwarza przestrzeń dla specjalistów. Kierunkowe studia czy odbyte szkolenie pomogą Ci zdobyć zawód w tym fachu.

6. Tłumacz języka obcego

Albo inaczej – osoba, która sprawnie posługuje się wieloma językami obcymi lub jednym, ale niszowym. Nie tylko w dużych korporacjach, ale również start-upach, małych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników z opanowanym językiem. Angielski czy niemiecki przestają robić duże wrażenie, choć ich perfekcyjna znajomość jest mile widziana. Chcesz zaskoczyć swoim CV? Zacznij uczyć się jednego z języków romańskich, skandynawskich czy azjatyckich!

Oczywiście, to tylko część zawodów, które uznajemy za bardzo przyszłościowe. Nawet, wydawałoby się, banalne umiejętności można bowiem przekuć na spektakularny sukces. Wystarczy kreatywne podejście, duża ambicja i umiejętność łapania szans. Pamiętaj też o kursach i szkoleniach, które znacznie poszerzają Twoje możliwości znalezienia ciekawej pracy!

Aby skorzystać z naszej oferty zostaw swój mail pod wybranym linkiem !

Jak awansować w pracyKursy i poradniki

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa

2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?

3. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST

2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?

4. Wywieranie wpływu na ludzi

5. Kurs Trener Personalny

Rating: 10.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.