5 zalet fitness jumping – dlaczego warto skakać

fitness jumping

Czy wiesz, że trampolina dawno przestała być traktowana jako ogrodowy gadżet dla dziecka? Rosnąca popularność jumping fitness udowadnia, że można łączyć zabawę ze zdrową aktywnością. Poznaj 5 zalet, jakie niesie ze sobą przemyślane skakanie!

1. Potrzebujesz jedynie trampoliny

Do uprawiania jumpingu nie są wymagane profesjonalny sprzęt ani ogromna sali. Przy odrobinie wolnej przestrzeni możesz rozpocząć treningi w domu lub ogrodzie. W dużych miastach Polski powstają także specjalne obiekty nastawione na miłośników skakania w każdym wieku. Aby rozpocząć aktywność, potrzebujesz jedynie trampoliny, która waży około kilkunastu kilogramów, utrzymuje ciężar 1-2 dorosłych osób, posiada specyficzną okrągłą lub sześciokątną formę i wystarczającą przekątną do swobodnego skakania.

2. Bezpiecznie trenujesz kardio

Jumping udowadnia, że treningi kardio są naprawdę uniwersalne i polecane osobom w różnym wieku. Jeżeli z różnych powodów nie lubisz lub nie możesz pływać, biegać czy uprawiać nordic walkingu, równie dobrze możesz skakać na trampolinie. Przemyślany jumping gwarantuje wzmocnienie mięśni całego ciała, które kurczą się w szybkim tempie. a jednocześnie nie stanowi zagrożenia dla stawów, ponieważ trampolina gwarantuje wystarczającą amortyzację.

3. Nikogo nie interesuje Twój wiek

Jumping wydaje się idealnym treningiem dla juniorów, dorosłych oraz seniorów – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nikt nie zagląda Ci w metrykę urodzenia. Jeśli pójdziesz obejrzeć klub jumpingowy, zobaczysz, że to rozrywka dla całej rodziny, ale możesz trenować także indywidualnie. Trampolinę polecał między innymi prezydent USA Ronald Reagan, stanowi ona także jedno z podstawowych narzędzi profesjonalnych sportowców. Nie wstydź się nieskrępowanego skakania w rytm muzyki! Załóż wygodny strój i hop do góry – to wyzwala wiele pozytywnej energii!

4. Podejmujesz zdrowy wysiłek

Trudno nawet w jednym tekście zawrzeć cały pozytywny wpływ jumpingu na organizm. Skakanie stymuluje układ krążenia, zapewnia lepszy dostęp tlenu do komór, zwiększa pojemność płuc, poprawia kondycję. Twoje ciśnienie się obniża, a serce reguluje swoją pracę, szczególnie po chorobach i w czasie rehabilitacji. Poprawia się Twoja przemiana materii i szybciej wracasz do wymarzonej wagi. Rośnie wydolność bez niekorzystnego obciążenia stawów i kręgosłupa. Ćwiczysz prawidłową postawę sylwetki, obniżasz stężenie cholesterolu, spalasz kalorie… Wymieniać dalej?

5. Zarabiaj na skakaniu

fitness jumping

Choć prozdrowotne wykorzystanie trampoliny ma prawie 100-letnią historię, zalety jumpingu są w Polsce dopiero odkrywane, choć w szybkim tempie. Wiesz już, że w miastach powstają specjalne centra i kluby, rośnie też indywidualna sprzedaż pojedynczych trampolin. To stwarza idealną perspektywę dla Ciebie, jeśli chcesz przekuć zdrową pasję w przyzwoitą pensję.

Na rynku pracy są poszukiwani wykwalifikowani instruktorzy jumpingu. Jak się domyślasz, na chwilę obecną nie ma ich zbyt wielu. Dlatego już dziś pomyśl o zdobyciu stosownego certyfikatu ułatwiającego zatrudnienie w tym biznesie. Już za kilkaset złotych możesz odbyć specjalne szkolenie, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i przez Internet. Skacz po sukces i dla własnej satysfakcji! Takie szkolenia oferuje wiele firm, między innym firma szkoleniowa Kar-Group, która prowadzi kursy sportowe stacjonarnie i online (przez internet).

Autor: Karol Leszczyński

Polecamy także Państwu artykuł:Jak zostać dietetykiem ? kurs na dietetyka czy warto ?

Darmowy materiał edukacyjny

Zapraszamy także do wartościowego materiału w postaci szkolenia darmowego Kurs Trener Personalny: http://kurspersonalnytrener.gr8.com/ – obszerny materiał wiedzowy za darmo

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.