Kurs opiekun zwierząt domowych online

Kurs opiekun zwierząt domowych online
Kurs opiekun zwierząt domowych online

Kurs opiekun zwierząt domowych online.

Żyjemy w czasach, w których niektóre zwierzęta domowe bywają traktowane jako pełnoprawni członkowie rodzin. Są osoby, które inwestują w swoich pupilów naprawdę sporo pieniędzy, dostarczając im najwyższej jakości żywność, ubranka czy zabawki. W tej sytuacji czymś naturalnym jest również opłacanie opieki. Jak zostać profesjonalnym opiekunem zwierząt domowych? Poznaj wyjątkowy kurs Kar-Group, który zalicza się przez Internet!

Kurs opiekun zwierząt domowych online

Realizacja pasji, okazja do zarobku

Na pierwszy rzut oka kurs dla opiekunów zwierząt domowych może się wydać mało przydatny. Sceptyk zarzuci, że to jakiś wymysł, przecież certyfikat ukończenia podobnego szkolenia nie przyda się na rynku pracy.

Czy aby na pewno?

Spójrzmy chłodnym okiem na sytuację zwierząt w Polsce. Czasy, w których pies jest przez całe życie przywiązany do łańcucha koło budy, a koty biegają bez opieki po dachach wydają się cokolwiek odległe. Dziś psy są zabierane do gabinetów fryzjerskich, a koty całymi dniami wylegują na kanapach właścicieli. Posiadanie pająka, węża, szczura, papugi czy świnki morskiej przestało szczególnie zadziwiać. Zarówno dzieci, jak i dorośli, chcą mieć pod dachem zwierzę (lub zwierzęta), którymi mogą się opiekować, w zamian za wspólnie spędzone chwile, odpoczynek od „ludzkich spraw”.

Warto jednak pamiętać, że zwierzę jest zobowiązaniem. Psy wymagają regularnych spacerów, rybki wymiany wody, a wszystkie zwierzęta – regularnego dokarmiania, wymiany wody czy sprzątania klatek, legowisk i akwariów. W dobie tak wielu obowiązków właścicieli, nic dziwnego, że do opieki wynajmuje się osoby z zewnątrz.

Wykwalifikowany opiekun zwierząt domowych nie musi obawiać się o brak zajęć. Poza możliwością indywidualnego łapania zleceń, odpowiadania na oferty i nawiązywania stałych współprac, dochodzi możliwość zatrudnienia w schroniskach, fundacjach czy hotelach dla zwierząt. Polecany przez Kar-Group kurs jest także atrakcyjny dla szukających rozwoju weterynarzy, miłośników zwierząt, pracowników sklepów zoologicznych, sprzedawców i hodowców zwierząt, działaczy społecznych i wszystkich osób jakkolwiek związanych ze światem domowych pupili.

Holistyczny program kursu

Dla uporządkowania wiedzy na temat zwierząt domowych, kurs został podzielony na pięć uzupełniających się modułów, które są niezbędne w trakcie przygotowań do egzaminu.

Pierwszy moduł przedstawia zawód petsittera, bo tak nazywa się z języka angielskiego opiekun zwierząt domowych. W materiale są wymienione korzyści płynące z profesjonalnej współpracy z takim specjalistą. Drugi moduł skupia się na psach – ich rasach, mowie ciała, kwestii żywienia i higieny, zabawie na świeżym powietrzu, a także udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Trzeci moduł przedstawia z kolei wiedzę na tematów kotów. Tu również wymienione są rasy, zasady mowy ciała czy zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne. Poruszana jest także tematyka zabaw, karmienia i… jedynej w swoim rodzaju charakterystyki (nie zawsze przyjaznych) kotów. Koty są także bohaterami czwartego modułu, w którym jest mowa o udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku zranień, złamań, zatruć pokarmowych, użądleń, porażeń, oparzeń, przyduszeń i utraty oddechu oraz krążenia.

Wreszcie, w piątym module jest opisana opieka nad innymi popularnymi zwierzętami domowymi: papużkami i papugami, królikami, chomikami i świnkami morskimi. Warto dodać, że choć zwierzęta domowe znacznie się od siebie różnią, pewne zachowania czy zasady są zbieżne, dlatego warto gromadzić wiedzę wykraczającą poza wąskie ramy rasowe i gatunkowe.

Zalety szkolenia Kar-Group

  • Prosta formuła kursu online – materiał dydaktyczny na platformie e-learningowej i nauka w dowolnym czasie.

  • Egzamin wewnętrzny przez Internet, do zdania wystarczy 70% poprawnych odpowiedzi, poprawki są za darmo.

  • Po ukończeniu kursu otrzymuje się certyfikat i wybraną dokumentację, także w językach obcych.

  • Na egzaminie jest wymagana wiedza wyłącznie z podanego zakresu – ewentualna lektura polecanych publikacji jest dodatkowym, nieobowiązkowym elementem rozwoju osobistego.

 

 

Kurs opiekun zwierząt domowych online

Kurs Opiekun Zwierząt Domowych

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Dokumenty pomagają w podjęciu pracy i założeniu własnej działalności. Kursy może być refundowany przez lokalny Urząd Pracy. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

 

 

fraza kluczowa: Kurs opiekun zwierząt domowych online, Kurs opiekun zwierząt domowych online, Kurs opiekun zwierząt domowych online, Kurs opiekun zwierząt domowych online, Kurs opiekun zwierząt domowych online.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.