Jak zostać instruktorem pływania ?

Jak zostać instruktorem pływania

Jak zostać instruktorem pływania ?

Kochasz pływać? Zastanów się nad zdobyciem pracy w charakterze instruktora pływania. Jeżeli odbędziesz odpowiedni kurs i uzyskasz certyfikat, śmiało możesz ruszać na rynek pracy. Zastanówmy się, jak i gdzie pracować z takimi kwalifikacjami. Najprostsza odpowiedź „na basenie” jest bowiem niepełna i nie wyczerpuje tematu.

1. WF

Z potwierdzonymi umiejętnościami pływackimi znajdziesz pracę między innymi jako nauczyciel w szkołach, w których znajduje się basen, a zajęcia Wychowania Fizycznego są prowadzone regularnie, praktycznie dla wszystkich uczniów. Podobnie w przypadku świata akademickiego; przy wielu uczelniach funkcjonują baseny, na których można zaliczać przedmiot WF. Nie trzeba być do tego doktorem czy profesorem. Magisterka, a nawet jej brak przy odpowiednich kwalifikacjach spokojnie wystarczą. Pamiętaj jednak, że prowadzenie pływackiego WF-u wymaga od Ciebie szczególnej dyscypliny pedagogicznej i wiąże się z dodatkowymi obowiązkami – regulowanymi przez biurokrację i system edukacyjny.

Jak zostać instruktorem pływania2. Baseny, aquaparki

Jako instruktor pływania znajdziesz zatrudnienie w najoczywistszych miejscach, takich jak baseny i aquaparki. Im większy ośrodek, tym więcej poszukiwanych pracowników. Z pływackimi umiejętnościami możesz pełnić rolę zarówno ratownika, jak i profesjonalnego instruktora, który w ramach specjalnych zajęć uczy pływania dzieci, dorosłych, a nawet emerytów. Odrębnym, niemniej ciekawym wyzwaniem może być prowadzenie zajęć z fitnessu w wodzie albo zajęć dla niemowląt. Okazuje się, że już kilkumiesięczne dzieciaczki z pomocą rodzica mogą się oswajać z wodą, uczyć poruszania na powierzchni czy zanurzania.

3. Kolonie, obozy

Instruktorzy pływania na brak ofert nie mogą narzekać szczególnie w sezonie letnim, kiedy, jak wiadomo, organizuje się dużo wyjazdów kolonijnych, harcerskich czy sportowych. Niezależnie, czy podpisujesz umowę z konkretnym ośrodkiem, klubem czy organizacją turystyczną, możesz liczyć na wielu podopiecznych, którzy muszą się jeszcze sporo nauczyć w pływaniu. Szkolenie młodzieży odbywa się wtedy często nie tylko na basenach, ale również na jeziorach, na przykład w wydzielonych strefach do bezpiecznej nauki.

4. Nad morzem

Sezon letni sprzyja znalezieniu pracy nad morzem w charakterze ratownika na plaży. Dobrym pomysłem jest odbycie szkoleń z zakresu windsurfitu i kitesurfingu. To coraz popularniejsze dyscypliny, nastawione na majętnych klientów. Łącząc umiejętności instruktora pływania i korzystania z deski, możesz zarobić dużo pieniędzy, świetnie się bawiąc, opalając i znajdując pracę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

5. Jak zostać instruktorem pływania/ Szkoły sportowe i kluby pływackie

Kolejną szansą na znalezienie pracy po ukończeniu szkolenia na instruktora pływania jest po prostu etat w klubie pływackim lub szkole sportowej. Profesjonaliści do trenowania młodzieży są potrzebni w każdych czasach. Taka praca wymaga nieustannego rozwoju, nie tylko praktycznych umiejętności, ale także szczególnej wrażliwości dydaktycznej oraz rozległej wiedzy teoretycznej. Wszystko po to, żeby trenować przyszłych następców Otylii Jędrzejczak i innych mistrzów.

Zapraszamy na kursy dla instruktorów w Kar-Group

Kursy trenerskie i instruktorskie / stacjonarnie i online

    Kurs Instruktora Pływania Instruktor Pływania

Kursant podniesie umiejętności na kursie doszkalającym. Dodatkowo CERTYFIKAT ukończenia kursu, w języku polskim i angielskim.  Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty Instruktor Pływania.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

 

 

fraza kluczowa artykułu: Jak zostać instruktorem pływania, kurs instruktor pływania,Jak zostać instruktorem pływania, kurs instruktor pływania,instruktor pływania wymagania

Rating: 7.2/10. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.