Jak zostać opiekunem zwierząt domowych ? Sposób na biznes !?

Jak zostac opiekunem zwierząt ? Czy warto zrobić szkolenie !?

Zwierzęta domowe, takie jak psy, koty, ale i króliki, chomiki czy papugi to często oczka w głowie właścicieli, prawdziwe pupilki. Nic dziwnego, że kupujemy im coraz lepszą karmę, dbamy o zapewnianie atrakcji czy wygodnej przestrzeni do życia. Zaangażowanie bywa tak spore, że niekiedy decydujemy się na zatrudnianie opiekunów i opiekunek zwierząt domowych. Czy wiesz, że to całkiem ciekawa perspektywa zawodowa? Dowiedz się więcej o kursie, który oferuje firma Kar-Group.

Ciekawy kurs dla przyszłych opiekunów zwierząt domowych

Kurs „Opiekun Zwierząt Domowych” pozwala lepiej poznać zachowania i psychikę zwierząt. Między światem ludzi a pupilów istnieje bowiem zasadnicza różnica komunikacyjna. Nie jesteśmy w stanie się porozumieć, rozmawiając, ale pewne zachowania zwierząt można zinterpretować lub przewidzieć, a w niektórych sytuacjach podjąć skuteczne działania, na przykład pielęgnacyjne.

Skoro zarówno w Polsce, jak krajach Zachodu można natrafić na oferty pracy dla opiekunów zwierząt, warto mieć w ręku certyfikat potwierdzający merytoryczną wiedzę na ich temat. Kurs doszkalający jest prowadzony za pomocą platformy e-learningowej. W każdej chwili masz więc dostęp do materiałów dydaktycznych, które przybliżają ważną, przydatną wiedzę na temat zwierząt – nie tylko psów i kotów.

Aby uzyskać certyfikat, w 60 dni od pierwszego zalogowania na platformę kursu, należy podejść do egzaminu i uzyskać minimum 70% poprawnych odpowiedzi. Firma szkoleniowa oferuje jednak bezpłatną poprawkę – ponowne przystąpienie. Co ciekawe, na wydawanym dokumencie nie ma informacji, że kurs odbył się drogą internetową. Klienci na pewno będą zadowoleni z możliwości otrzymania dyplomów tłumaczonych na język niemiecki lub angielski, co ułatwia zdobycie zagranicznego zatrudnienia na lepszych warunkach.

Merytoryczna wiedza na temat zwierząt

Poszczególne części omawianego kursu odnoszą się do konkretnych dziedzin wiedzy związanych ze zwierzętami. Pierwsze zajęcia dotyczą samego zawodu Petsittera, czyli wykwalifikowanego opiekuna zwierząt. Jakie powinien mieć cechy? Dlaczego warto go zatrudnić? To podstawowe pytania, na które warto znaleźć odpowiedzi. Następne części kursu są skupione wokół zwierząt.

Jak zostac opiekunem zwierząt ?

Jak zostac opiekunem zwierząt
Jak zostac opiekunem zwierząt

Kursant dowiaduje się między innymi najważniejszych rzeczy na temat ras psów, mowy ciała czworonogów, kwestii żywieniowych i higienicznych, a także poznaje techniki zabaw oraz udzielania pierwszej pomocy. Analogiczne zagadnienia odnoszą się do opieki nad kotami, które – jak wiedzą wszyscy – mają dość specyficzne usposobienie, które nie każdy rozumie. Dzięki szkoleniu można dowiedzieć się, jak samodzielnie zareagować na takie przypadki, jak zranienia, złamania kończyn, zatrucia, użądlenia, oparzenia, przyduszenia czy porażenia prądem.

Ostatnia część cyklu odnosi się do opieki nad takimi zwierzętami, jak papugi, króliki, chomiki oraz świnki morskie. One również często trafiają pod płatną opiekę, na przykład gdy właściciele decydują się na długi wyjazd i nie mają ich komu zostawić.

Petsitter może zarabiać całkiem nieźle, robiąc to, co naprawdę lubi, czyli spędzając czas ze zwierzętami. Certyfikat kursu może się także przydać początkującym pracownikom klinik weterynaryjnych, wolontariuszom prozwierzęcych fundacji czy zatrudnionym w schroniskach.

Nasze ukochane pieski, kotki, ale i mniejsze zwierzątka mają swoje oryginalne nawyki i cechy charakterystyczne dla gatunku, rasy. Warto rozumieć to, co jest możliwe do pojęcia. Wtedy spędzanie czasu ze zwierzętami jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze – dla obu stron. A skoro można jeszcze na tym zarabiać? Poszerz CV o specjalny, niszowy kurs, by zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Skorzystaj z niskiej ceny oraz przyjaznych warunków zaliczeniowych. Wybierz kurs, którego certyfikat ma realną wartość w toku rozwijania kariery. Zostań opiekunem zwierzęcym, który ma nie tylko naturalne predyspozycje, ale i konkretne dowody na zdobyte doświadczenie, oparcie w merytorycznych źródłach. Jeden egzamin – zdawany online – dzieli Cię od bardzo ciekawej pozycji w życiorysie. Skorzystasz z szansy i nastawisz się na rozwój w tym kierunku? Kilka zwierzątek na pewno by na tym skorzystało…

Kurs Opiekun Zwierząt DomowychKurs Opiekun Zwierząt Domowych

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Dokumenty pomagają w podjęciu pracy i założeniu własnej działalności. Kursy może być refundowany przez lokalny Urząd Pracy. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu 

 

 

 

fraza kluczowa: jak zostać opiekunem zwierząt,Petsitter opiekun zwierząt,kurs Petsitter opiekun zwierząt,opiekun zwierząt kurs,petsitter kurs,kurs na opiekuna zwierząt, jak zostać opiekunem zwierząt,Petsitter opiekun zwierząt,kurs Petsitter opiekun zwierząt,opiekun zwierząt kurs,petsitter kurs,kurs na opiekuna zwierząt

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.