Kurs instruktora piłki ręcznej online – jak zrobić kurs online lub stacjonarny ?

Kurs instruktora piłki ręcznej online

W dzisiejszym artykule zdobędziesz wiedzę jak zrobić kurs instruktora piłki ręcznej online !

Kurs instruktora piłki ręcznej, Kurs instruktora piłki ręcznej elearning, Kurs instruktora piłki ręcznej online, Kurs instruktora piłki ręcznej przez internet
Kurs instruktora piłki ręcznej online

Jak zrobić kurs instruktora piłki ręcznej online ? Zanim jednak dowiesz się jak zostać trenerem „niech pierwszy rzuci” piłką ten, kto choć raz nie wstrzymał oddechu podczas jednego z ważnych meczów reprezentacji Polski na zawodach rangi mistrzowskiej. Tak, nasi szczypiorniści potrafią zafundować prawdziwy thriller w ostatnich minutach spotkania! Nic dziwnego, że ten sport jest chętnie uprawiany przez młodzież, co stwarza ciekawą perspektywę rozwoju dla każdego, kogo interesuje zatrudnienie jako instruktor piłki ręcznej.

Sukcesy polskich szczypiornistów pomagają medialności sportu

Kurs instruktora piłki ręcznej onlineInstruktor piłki ręcznej

Dzięki ukończeniu szkolenia dla instruktorów popularnego w Polsce „szczypiorniaka”, otrzymujesz certyfikat, który ułatwia przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat piłki ręcznej. Kurs ułatwia znalezienie pracy w klubie, ośrodku sportu. Jest także ciekawą propozycją dla nauczycieli WF, którzy planują założenie SKS.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

Jeśli chodzi o męską reprezentację piłkarzy ręcznych, jej udział w zawodach rangi mistrzowskiej i olimpijskiej to nieustanna sinusoida. Weźmy na przykład Igrzyska Olimpijskie. 1976 – 3. miejsce, 2008 – 5. miejsce, 2016 – 4. miejsce. Ale już lata 1984–2004 czy Londyn? Brak występu na tej jakże ważnej imprezie!

Lepiej wygląda to w przypadku Mistrzostw Świata, choć po prawdzie te rozgrywane są częściej. Brązowe medale w 1982, 2009 i 2015 roku powinny nas cieszyć, podobnie jak pamiętne srebro w 2007. Z drugiej strony niedawne mistrzostwa globu we Francji i kompletny blamaż w postaci najgorszego w historii, 17. miejsca. Mistrzostwa Europy na papierze również nie wyglądają imponująco. W ostatniej dekadzie pomimo fantastycznych reprezentantów w składzie miejsca w przedziale 4-9 nie odpowiadały na oczekiwania kibiców…

To wszystko nie ma jednak znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę sportowe emocje, których dostarczyli nam wreszcie inni sportowcy niż piłkarze, lekkoatleci czy skoczkowie narciarscy. Wśród szczypiornistów, którzy nie tylko z racji rekordowej liczby występów przejdą do historii tej dyscypliny w Polsce, z pewnością można wymienić Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego, Marcina Lijewskiego, Bartosza Jureckiego, Mariusza Jurasika, Patryka Kuchczyńskiego, Michała Jureckiego czy pamiętnego także z roli trenera – Bogdana Wentę.

Kobieca reprezentacja narodowa co prawda nie zdobyła nigdy medalu na imprezach wielkiego formatu, ale kilkukrotnie zaprezentowała się z naprawdę niezłej strony. Kibice nigdy nie zapomną 4. lokat na Mistrzostwach Świata w 2013 i 2015 roku, podobnie jak 5. miejsca na Mistrzostwach Europy w 1998 roku. Szkoda tylko, że jak dotąd nie udało się awansować na Igrzyska Olimpijskie. Jeśli chodzi o kluczowe statystyki, rekordzistką pod względem występów jest Bożena Gniedziuk, z kolei imponującą kolekcję ponad 800 goli dla reprezentacji zebrała w trakcie kariery Karolina Kudłacz-Gloc.

Piłka ręczna jest jednym z najpopularniejszych sportów uczonych w szkołach, w ramach zajęć Wychowania Fizycznego. Jeśli chodzi o polską strukturę zawodniczą, wyróżniamy kategorie wiekowe młodzików młodszych, młodzików, juniorów młodszych i juniorów starszych. Później pozostaje jedynie kariera w roli seniora… no i oldboya.

Nie sposób nie wspomnieć o najlepszych polskich klubach we współczesnej piłce ręcznej. Jeśli chodzi o drużyny męskie, podium jest w zasadzie niezmienne – trio Vive Tauron Kielce, SPR Wisła Płock i Azoty Puławy rządzą tą dyscypliną. Wśród kobiet role liderów się zmieniają, ale w czołówce pozostają drużyny z Gdyni, Lubina, Lublina, Elbląga czy Szczecina.

Kurs instruktora piłki ręcznej online

Tu dochodzimy do sedna sprawy. Ktoś musi szkolić młodzież, a za profesjonalizację sportu odpowiadać powinny osoby merytoryczne i profesjonalnie przygotowane. Nie tylko dzięki praktyce, ale także nauce. Studia wyższe na AWF lub zarządzanie w sporcie to dość naturalne drogi rozwoju dla najbardziej zaangażowanych osób, lecz równie dobrze warto zacząć od podstaw, na przykład od komercyjnego kursu dla instruktorów.  Pełnowartościowy kurs instruktora piłki ręcznej online wykonać można w firmie szkoleniowej Kar-Group, która oferuje szkolenia instruktorskie i trenerskie.

Jeżeli jesteś graczem, który raczej nie zrobi oszałamiającej, międzynarodowej kariery, ale chce pozostać przy dyscyplinie, którą kocha, specjalistyczne kursy to świetny sposób na przejście z roli zawodnika do trenera. Podobnie w przypadku nauczycieli WF szukających węższej specjalizacji, którą mogliby wykorzystać do efektywnego prowadzenia zajęć dodatkowych czy SKS-ów.

Instruktor piłki ręcznej – ciekawy punkt w CV

Dzięki nowoczesności współczesnych szkoleń nauka może odbywać się nie tylko w ramach kursów stacjonarnych, ale także internetowych, e-learningowych. Począwszy od multimedialnych, dostępnych zdalnie i całodobowo materiałów edukacyjnych, na egzaminie zdawanym w domowym zaciszu kończąc. Brzmi kusząco? Dodaj do tego niewielki koszt zaledwie kilkuset złotych, a odpowiedź nasuwa się sama. Warto.

Gdzie się szkolić ?

Jeśli kochasz szczypiorniaka, a z pasji chcesz osiągać dochody dzięki tej dyscyplinie, rozpocznij naukę, a co za tym idzie, otwórz sobie drogę do profesjonalnej kariery instruktora lub działacza. Trzymamy kciuki! Polecamy także kurs instruktora piłki ręcznej w firmie szkoleniowej Kar-Group. w której można odbyć szkolenia stacjonarnie i online (przez internet)

 

Autor: Karol Leszczyński

 Polecamy artykuł:

Kursy sportowe – sport potrzebuje profesjonalistów !

Polecamy artykuł + darmowy ebook

 

fraza kluczowa: Kurs instruktora piłki ręcznej, Kurs instruktora piłki ręcznej elearning, Kurs instruktora piłki ręcznej online, Kurs instruktora piłki ręcznej przez internet, Kurs instruktora piłki ręcznej, Kurs instruktora piłki ręcznej elearning, Kurs instruktora piłki ręcznej online, Kurs instruktora piłki ręcznej przez internet

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.