Co robić na macierzyńskim ? zobacz ranking pomysłów

Co robić na macierzyńskim ? 3 propozycje

Jeżeli jesteś matką, wcale nie musisz rezygnować ze swoich zawodowych ambicji. Nawet zostając w domu, możesz się rozwijać, a po odchowaniu dziecka mieć z czym wrócić na ścieżkę kariery. Dowiedz się, jak być aktywną mamą, która podąża drogą rozwoju!

Co robić na macierzyńskim ?

POMYSŁ 1

Szkolenia dostępne dla każdego

Współczesne szkolenia i kursy często odbywają się nie tylko stacjonarnie, ale i na platformach elearningowych. Taka zdalna nauka to najlepsze możliwe rozwiązanie dla kobiet, które z racji opiekowania się małymi dziećmi większość dnia spędzają z domu i nie mają możliwości dłuższego wychodzenia.

Szkolenie online w praktyce nie różni się niczym od stacjonarnego. Firmy przyznają takie same certyfikaty i dyplomy, a co więcej – możliwość nauki w domu sprawia, że można wygospodarować na nią czas dokładnie wtedy, kiedy pasuje to także innym domownikom i nikt nie przeszkadza w przyswajaniu wiedzy i szlifowaniu przydatnych umiejętności.

Jak planować pracę

Nie opuszczając domu, w ten sposób można uzyskać certyfikat instruktora (np. fitness), doradcy, specjalisty, trenera. Certyfikaty i szkolenia stanowią bardzo cenne punkty w każdym CV. Gdy mama zdecyduje się wrócić na rynek pracy, będzie miała zaświadczenie, że owocnie spędziła czas wychowawczy i bynajmniej nie przestała się rozwijać. (Sprawdź najciekawsze kursy dla kobiet (artykuł)

Poniżej proponujemy bezpłatne szkolenia online

Poradnik dietetyczny bezpłatny – https://kargroupoferta-2954.gr8.com/

Jak schudnąć / poradnik video – https://jakschudnac.gr8.com/

Bezpłatny poradnik dietetyczny – video – https://kargroupoferta-2954.gr8.com/

POMYSŁ 2

Zarabiaj na polecaniu książek

Zarabiaj na polecaniu i promowaniu książek, ebooków czyli produktów bardzo popularnych. Jednym z liderów oraz najstarszym programem tego typu w Polsce jest program Złote Myśli. W którym  polecasz produkty. a gdy z Twojego polecenia ktoś kupi produkt, Ty zarabiasz prowizję w programie Złotych Myśli jest to aż 40%. Program jest bardzo popularny ponieważ rynek ebooków stale wzrasta nie tylko w Polsce. Program oferuje szereg gotowych grafik i linków które trzeba promować na fecbooku, wśród znajomych i innych miejscach które ogranicza tylko twórcza wyobraźnia (dodatkowy artykuł).

POMYSŁ 3

Możliwości pracy w domu

Jako matka dysponujesz mocno ograniczonym czasem, co nie zmienia faktu, że również w domu możesz zarobić pieniądze. Dziś pracodawcy często przygotowują specjalne stanowiska dla młodych, chętnych do pracy matek w zdalnym trybie. Istnieje cały szereg freelancerskich zajęć, w przypadku których urodzenie dziecka nie koliduje z choćby częściowym wykonywaniem zleceń.

Mowa np. o copywritingu, wyszukiwaniu i tworzeniu baz danych, komentowaniu forów, prowadzeniu sklepu internetowego, tworzeniu grafiki, księgowości i wielu innych. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby pozostać aktywną zawodowo mamą, choćby w częściowym zakresie pozwalającym na podbudowanie domowego budżetu.

Portale gdzie znajdziesz zlecenia:

1. www.freelanceria.pl

2. www.freelancer.pl

Wykorzystaj social media

Ogromne możliwości stwarzają media społecznościowe. Dzięki aplikacjom mobilnym Facebooka, Instagrama, Snapchata, Pinteresta czy Twittera młode mamy są często bardziej na czasie niż osoby niezajęte wychowaniem…

Z mediów społecznościowych można korzystać w każdej chwili, nawet w czasie karmienia czy podgrzewania mleka. Dlatego wiele młodych matek nie rezygnuje z aktywności, redagując parentingowe blogi, uczestnicząc w dyskusjach na specjalnych grupach czy po prostu prowadząc biznes w social media. Warto pamiętać, że Internet to niekończące się źródło inspiracji, również jeśli chodzi o wychowanie, choć jednocześnie należy zachować dystans do niesprawdzonych porad i niezweryfikowanych źródeł informacji.

Dziecko na pierwszym miejscu

Chociaż z pewnością chcesz być jak najaktywniejszą mamą, nie zapominaj, że wychowanie jest na pierwszym miejscu – Twoje dziecko potrzebuje Cię bardziej niż Ty dodatkowego elementu w CV. Z perspektywy lat co jest ważniejsze: jeden rok pracy więcej czy bezcenne chwile poświęcone dziecku?

Faktycznie jednak nie warto rezygnować ze swoich ambicji i nawet odrobinę wolnego czasu poświęcić na rozwój. Rodzicielstwo nie wyklucza pracy, nauki, zdobywania nowych doświadczeń zawodowych. Znajdź coś, co pozwala czuć się szczęśliwą w tak ważnym okresie wczesnego macierzyństwa. Skorzysta na tym cała rodzina!

Co robić na macierzyńskim

 Ranking książek dla kobiet – najlepsze książki dla kobiet + darmowe ebooki

 

Dziękujemy za uwagę 🙂

 

fraza kluczowa artykułu: Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim,Co robić na macierzyńskim

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.