Kursy dla kobiet – Najciekawsze kursy dla kobiet

Kursy dla kobiet

 Kursy dla kobiet– na jakie kierunki warto zwrócić uwagę na rynku pracy ?

Rynek pracy ulega nieustającym przeobrażeniom. Coraz częściej kobiety i mężczyźni pracują na identycznych stanowiskach. Kobiety wciąż poszerzają kompetencje i wchodzą do kolejnych branż. Nasza oferta szkoleniowa odpowiada na ich potrzeby. Przedstawiamy pokrótce najciekawsze kursy dla kobiet, które warto zrobić w firmie Kar Group. Szkolenia nie mają ograniczeń ze względu na wiek, płeć czy zainteresowania. Zapraszamy wszystkie chętne panie!

Kursy dla kobiet

Najciekawsze kursy dla kobiet

 

Kursy gastronomiczne

Trzy osobne programy szkoleniowe (kurs szefa kuchni, kurs kucharski, kurs menedżer gastronomii) skupione wokół tej samej branży. Nie da się ukryć, że gastronomia w Polsce to jeden z najbardziej rozwijających się sektorów. Dziś nie chodzi już wyłącznie o umiejętność gotowania, ale również o kreatywne podejście do menu, inspiracje wykraczające poza smak potraw i umiejętną komunikację z klientami.

Wiele kobiet wynosi z domu pasję do gotowania, ale nie korzysta z niej w życiu zawodowym. Być może warto spróbować? Nie trzeba kończyć szkoły gastronomicznej, aby wejść do tej branży czy otworzyć własny biznes. Odpowiednio zdany kurs to świetny dodatek do CV, dzięki któremu łatwiej o zatrudnienie, również na kierowniczym stanowisku.

Jeżeli widzisz się w roli osoby zarządzającej kuchnią lub chociażby kucharki, postaw na rozwój, inaczej zostaniesz w tyle, a sukces osiągną konkurencyjni pracownicy. Tu nie wystarczy talent do przyprawiania dań! Czy kobieta może pracować jako wymagający szef kuchni. Oczywiście! Zobacz, jak Magda Gessler i wiele laureatek telewizyjnych programów radzi sobie z kreowaniem nowych smaków.

Opieka osób niepełnosprawnych i starszych

Na każdym kroku widzimy oferty skierowane do kobiet, które mogą wyjechać do Niemiec, Luksemburga i innych państw, gdzie płaci się bardzo dużo za profesjonalną opiekę nad niepełnosprawnymi i starszymi osobami. Nietrudno o tego typu zatrudnienie także w Polsce. Co jest wymagane? Nie tylko siła fizyczna, ale przede wszystkim empatia, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, łatwość nawiązywania kontaktów, swoboda językowa oraz wyrozumiałość wobec choroby

Jak zbudować zaufanie i zdobyć pracę jako opiekunka do osób starszych? Najlepiej odpowiednim CV, w którym znajduje się zarówno praca w podobnym charakterze, jak i profesjonalne szkolenie na koncie. Dzięki niemu pośrednicy pracy lub bezpośrednio zainteresowani Twoimi usługami chętniej powierzą Ci odpowiedzialne zadania. Jeżeli czujesz się na siłach, żeby wspierać w starości lub chorobie tak Polaków, jak i cudzoziemców, zadbaj o to, żeby wynegocjować jak najlepsze warunki finansowe. Certyfikat pozwala na więcej!

Rehabilitacja ruchowa i fizjoterapia

Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie nie brakuje ofert pracy dla osób wyspecjalizowanych w rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii. Oczywiście, najlepiej posiadać duże doświadczenie i kierunkowe wykształcenie, ale z drugiej strony szkolenie pozwala rozszerzyć i uatrakcyjnić CV. Nie jest tajemnicą, że w przychodniach, szpitalach, klinikach, klubach sportowych czy ośrodkach SPA zarabia się naprawdę dobre pieniądze.

Poza tym kobieta, która rehabilituje innych, pełni bardzo ważną rolę w społeczeństwie. Pracując w tym charakterze, przywracasz nadzieję w wyzdrowienie, dosłownie i przenośni ułatwiasz stanięcie na nogi. Szkolenie systematyzujące i uzupełniające wiedzę pozwala spojrzeć z innej perspektywy na swoją ścieżkę zawodową i otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy. Chcesz robić coś dobrego za godne pieniądze? W takim razie przemyśl wejście do branży rehabilitacyjnej i fizjoterapeutycznej. Może to oznaczać na przykład skupienie się na sportowcach. Wchodzisz w to?

Menedżer hotelarstwa

Niektórym hotelom i obiektom noclegowym ewidentnie przydałaby się kobieca ręka… Szukasz pomysłu na zatrudnienie lub chcesz zdobyć pracę w wymarzonym zawodzie? Przemyśl ofertę kursu skierowanego do przyszłych menedżerów hotelarstwa. Naucz się opieki nad klientami, która pozwoli wywieźć im spod Twojego adresu miłe wspomnienia. Dobry sen, bezpieczeństwo, czystość, dostęp do wygód, dogodna lokalizacja – tego wszystkiego oczekuje się od hoteli, ale to wymaga odpowiedniego zarządzania.

Im Twoje CV bogatsze w ukończone kursy, tym chętniej właściciel obiektu zatrudni Cię do w charakterze menedżera. Ta branża ciągle się zmienia, a szefowie powinni trzymać rękę na pulsie, żeby odpowiadać na bieżące potrzeby i wymagania klientów. To, co było standardem jeszcze parę lat temu, dziś może nie wystarczyć. Dlatego warto inspirować się od najlepszych obiektów, jak najwięcej uczyć, a następnie wcielać w życie dobre rozwiązania.

Pilot wycieczek / rezydent

Lubisz podróżować? Ciekawią Cię inne kultury? Umiesz o nich opowiadać? W takim razie jesteś wymarzonym materiałem na pilota wycieczek lub rezydentkę biura podróży! Kobiety świetnie sprawdzają się w tym charakterze. Trzeba jednak wziąć pod uwagę charakter pracy poza domem, wymagający styczności z różnorodnymi ludźmi. Co tu dużo mówić: pilot wycieczek to praca pełna wyzwań, ale i niezwykłych wrażeń.

Podróżujesz po najpiękniejszych zakątkach Polski i Europy. Pokazujesz innym miejsca, które dotąd znali jedynie z widokówek. Masz możliwość nieustannego kontaktu z inspirującymi kulturami, które wzbogacają wiedzę o świecie i człowieku. Zarabiasz dzięki temu, że jesteś, oczywiście umownie, na ciągłych wakacjach!

Szkolenie dla pilota wycieczek i rezydentów to świetna wizytówka w CV, podobnie jak ukończenie kursu językowego czy doświadczenie w szeroko rozumianej branży turystycznej. Jeżeli zdradzasz predyspozycje do kierowania grupą, lubisz i umiesz opowiadać, a podróże to Twoja ulubiona forma spędzania czasu – zapisz się czym prędzej. Być może jeszcze w tym sezonie chwycisz za mikrofon, witając się z grupą żądnych wrażeń turystów!

Kosmetyczka

O tym, że kobiety idealnie nadają się na profesjonalne kosmetyczki, nie trzeba szczególnie przekonywać. Warto jednak podkreślić, że kończenie kierunkowych szkół nie jest koniecznie, żeby zdobyć doświadczenie, wykształcenie i certyfikację w tym zawodzie. Przecież są kursy, które ułatwiają wejście na rynek.

Kobiety chcą być piękne i mogą zapłacić za to naprawdę duże pieniądze. Zatrudnienie czeka w prywatnych zakładach, klinikach, ośrodkach SPA i wielu innych miejscach. Pomyśl również nad własną działalnością. Kurs możesz zrealizować w wakacje, w przerwach od szkoły czy weekendowo. Uzyskanie certyfikatu ułatwia zdobycie zaufania pracodawców i klientek. Zdecydowanie warto spróbować swoich sił, szczególnie że możliwości stylizacji jeszcze nigdy nie było tak dużo i wciąż trzeba się rozwijać.

Kurs cukierniczy

Wypieki od zawsze stanowią domenę kobiet. Nasze babcie i mamy często zostawiają w genach córek talent do pieczenia pysznych ciast, ciasteczek i deserów. Praca cukierniczki może być prawdziwym wyzwaniem, ponieważ oczekiwania klientów są wysokie jak nigdy wcześniej. Z tego względu postaw nie tylko na standardowe wykształcenie i zawodową praktykę, ale również na poszerzanie portfolio oraz CV.

Kurs cukierniczy pozwoli Ci zgłębić techniki i usystematyzować wiedzę praktyczną i teoretyczną. Pracy możesz szukać nie tylko w zwykłych cukierniach, ale również firmach, które specjalizują się w zamówieniach ślubnych, restauracjach, przedsiębiorstwach cateringowych.

Kurs ogrodniczy, projektowanie ogrodów

Kto posiada dom, pragnie mieć ogródek. A skoro ogródek, to według ładnego projektu. Kobiety mają naturalny zmysł do łączenia mebli, roślin i ciekawych elementów architektury zewnętrznej. Pasjonuje Cię to? Zawsze o tym marzyłaś? Nie musisz kończyć kierunkowych studiów, żeby spróbować swoich sił w branży.

W krótkim czasie możesz ukończyć kurs ogrodniczy lub kurs projektowania ogrodów, aby otrzymać dokument świadczący o kompetencjach niezbędnych w realizacji konkretnych projektów. Jeżeli chcesz rozwijać się jako ogrodniczka lub projektantka, szkolenie da Ci znakomite podstawy. Zbieraj przydatne informacje, odświeżaj perspektywę. Tylko wtedy ucieszy Cię praca wśród przyrody, na świeżym powietrzu, przy jednoczesnej poprawie zarobków i warunków zatrudnienia.

Animator czasu wolnego

Kojarzysz postać „kaowca” ze starych, dobrych filmów? Dziś bardziej niż kiedykolwiek są potrzebni specjaliści od integracji i animacji w czasie wolnym. Biura podróży coraz chętniej poszerzają ofertę o opiekę nad dziećmi, aby rodzice mogli nacieszyć się sobą i zrelaksować, jednocześnie mając pewność, że pociechy są pod właściwą opieką.

Szkolenie dla przyszłych animatorów czasu wolnego pozwala zbliżyć się do ciekawego zajęcia, które obfituje w wyzwania, ale pozwala nieźle zarobić, często również poza granicami kraju. Naturalne predyspozycje należy łączyć z usystematyzowaną wiedzą, aby stać się godnym zaufania opiekunem i animatorem. Radość podopiecznych to świetna nagroda, ale dobra praca satysfakcjonuje równie mocno. Spróbuj swoich sił i zdobądź pożądany na rynku certyfikat.

Chcesz się zapisać na kurs online lub stacjonarny ?

Chcesz się dowiedzieć o cenie – link

 

Ranking książek dla kobiet

– najlepsze książki dla kobiet + darmowe ebooki

 

Darmowe poradnik do odebrania !

Kursy i poradniki

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST

Autor: Karol Leszczyński.

Najlepsze kursy dla kobiet !

Kursy dla kobiet były tematem wpisu oraz analiza rynku pracy pod kątem zapotrzebowania na konkretne kursy dla kobiet.

Rating: 7.7/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.