Dodatkowa praca na wakacje ? W 2017 Polacy wybiorą turystykę ?

Dodatkowa praca na wakacje ? W 2017 Polacy wybiorą turystykę ?

Praca za granicą to nie tylko okazja do odłożenia znacznych kwot na wymarzony cel: studia, remont lub wakacje w ciepłych krajach. To także niesamowita przygoda, kontakt z multikulturowym środowiskiem, okazja do szlifowania języka i poznawania zwyczajów lokalnych mieszkańców. Jaka branża cieszy się największą popularnością wśród Polaków? Turystyka!

Ta branża jest na tyle szeroka, że możesz znaleźć zarówno pracę w hotelowej recepcji, restauracji, jako animator zajęć dla dzieci, kasjer, pilot wycieczek czy barman.

Praca za granicą od a do z

dodatkowa praca na wakacjeW pracy, w której masz kontakt z klientem, konieczna jest nie tylko znajomość języka, ale też standardów i obyczajów panujących w danym kraju.

Co zrobisz, jeśli jesteś kelnerem w Anglii, a goście wyjdą bez zapłacenia rachunku? W Polsce na pewno mógłbyś wybiec i krzyknąć: „A co za rachunkiem?”, jednak na Wyspach Brytyjskich musisz pokusić się o więcej dyplomacji. Lepiej odpuścić klientowi, niż zrujnować sobie reputację w branży customer service (obsługa klienta). Jak z tego wybrnąć? Możesz zapytać klienta, czy rachunek dopisać do numeru pokoju hotelowego, nawet jeśli gość zawitał tylko do restauracji, masz już dobry pretekst do dalszej rozmowy, a w efekcie do przedstawienia rachunku.

Gdy pracujesz w UK nie zapomnij o uśmiechu, poważna mina może zostać zinterpretowana jako niezadowolenie z pracy. To nie jest kraj, gdzie możesz godzinami narzekać, gdy ktoś spyta: „How Are You?”, zawsze odpowiadaj, że czujesz się świetnie, nawet gdy mijasz się z prawdą.

Siła rekomendacji

Pamiętaj, by każdego pracodawcę opuszczać w przyjacielskich relacjach, bo na Wyspach Brytyjskich, nawet żeby wynająć mieszkanie, musisz przedstawić pozytywną pisemną opinię od księdza lub pracodawcy.

Jakie kursy warto zrobić?

dodatkowa praca na wakacjeIm lepiej znasz język i im więcej kursów ukończysz, tym większa szansa, że sprostasz oczekiwaniom zagranicznego pracodawcy. Podstawowy pakiet to: Kurs Szef Kuchni, Kurs na kucharza, Kurs barmański, Kurs Kelnerski, Kurs Pomocy Hotelowej.

Jeśli mierzysz wyżej, możesz ukończyć: Kurs Menedżera Hotelarstwa, Kurs Menedżera Gastronomii, Kurs Pilota Wycieczek, Kurs Specjalisty ds Turystyki, czy Kurs Animatora Czasu Wolnego.

Pamiętaj, że kursy i szkolenia to dopiero początek. Przygotują cię do wykonywania zawodu, ale sporo nauczysz się w praktyce, np. pracując w restauracji hotelowej, przekonasz się, że każdy naród ma swoje ulubione dania, np. Francuzi będą jedli na śniadanie jogurty i bagietki, Brytyjczycy tosty i płatki z mlekiem. Jeśli uwzględnisz upodobania konkretnej grupy gości i zgłosisz takie zapotrzebowanie do szefa kuchni, z pewnością zostanie to docenione.

Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

 

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.