Projektowanie ogrodów – zawód dla ludzi z pasją i wyobraźnią

Kurs projektowanie ogrodów – zawód dla ludzi z pasją i wyobraźnią

Plan of garden landJakie predyspozycje trzeba mieć, by pracować jako projektant ogrodów? Jakie uprawnienia są niezbędne do wykonywania tego zawodu? Dlaczego w tym zawodzie trzeba mieć wyobraźnię i dobrą pamięć? Na jakie zlecenia jest popyt?

Zdolności plastyczne to cecha pożądana u projektanta ogrodów, na tym kierunku jest dużo zajęć malarskich, rysunkowych, a także prac konstrukcyjnych. Z kolei wyobraźnia przestrzenna okaże się nieoceniona nie tylko podczas wykonywania projektów, ale także na zajęciach z geodezji i do zaliczenia geometrii wykreślnej.

Studia czy szkolenie?

Do wykonywania pełnoprawnych projektów konstrukcyjnych, np. altan, tarasów niezbędny jest dyplom architekta krajobrazu, który uzyskasz po ukończeniu studiów. Brak studiów nie przekreśla realizowania się w tym zawodzie. Jeśli pasjonują cię rośliny, lubisz rysować i planować przestrzeń, możesz zdobyć uprawienia na kursie i wynająć inżyniera budownictwa do wykonania prac konstrukcyjnych.

Warto ukończyć studia, gdzie nauczysz się polskich i łacińskich nazw roślin, poznasz biologię roślin, co ważne jest w określaniu, czy dany gatunek jest kwasolubny – nie można posadzić go na glebie zasadowej! Na studiach zgłębisz tajniki biologii i chemii, a także dozowania nawozów i odpowiedniego nawadniania roślin. Pomyłka może wiązać się z ogromnymi stratami finansowymi.

Kto będzie twoim klientem?

Projektowanie ogrodów możesz wykonywać na zlecenie:Green park, garden and forest landscape icons

– prywatnych klientów stawiających dom z ogródkiem, w którym chcą organizować eleganckie przyjęcia

– na zlecenie gminy lub miasta, gdy trzeba zaaranżować park

– projektant ogrodów znajdzie zatrudnienie przy obiektach handlowych i usługowych, a także przed siedzibami firm

– na nowo powstałych osiedlach, przy szkołach i przedszkolach

– przy promenadach i centrach handlowych

Jak wyróżnić się na rynku?

W branży projektowania ogrodów klienci cenią kompleksowe usługi, a zatem nie tylko projekt, ale również posadzenie roślin i pielęgnację ogrodów.

Jak stawiać pierwsze kroki w zawodzie?

Jeśli chcesz założyć własną firmę, miej świadomość, że wiąże się to ze sporą inwestycją w maszyny, ale możesz podjąć współpracę z firmą, której przedstawisz projekt, a ona zajmie się wykonaniem. Aby zdobyć doświadczenie, zatrudnij się w biurze projektowym, w którym będziesz odpowiedzialny za wykonywanie projektów, ale nie za marketing, sprawy formalne, czy pozyskanie klientów. Projekty możesz wykonywać zdalnie z domu, niezbędna jest znajomość programu dla architektów AutoCAD.Mann macht Ausbildung beim Gärtner in Gärtnerei

Projektowanie ogrodów to zawód dla ludzi z pasją, kreatywnych, utalentowanych i posiadających wiedzę oraz doświadczenie w branży.

Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

 

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.