Kurs savoir vivre w biznesie online

Kurs savoir vivre w biznesie online

Kurs savoir vivre w biznesie online – Poznaj techniki savoir-vivre w biznesie !

Savoir-vivre szczególnie kojarzy się z odpowiednimi manierami przy posiłku. Tymczasem reguły zachowania obowiązują w różnych dziedzinach życia. Jest to szczególnie ważne w kontekście prowadzenia biznesu, reprezentowania firmy czy poszerzaniu biznesowych znajomości. Warto zatem poznać techniki dobrych manier, podczas szkoleń, jakie organizuje Kar-Group.

Czy savoir-vivre jest ważny w biznesie?

Znajomość powszechnie obowiązujących zasad właściwego zachowania jest oznaką dobrego wychowania i ogłady, bardzo często kojarzy się również z wysokim statusem społecznym. W kontekście prowadzenia własnego biznesu lub po prostu bycie pracownikiem nawiązującym kontakty z kontrahentami, savoir-vivre jest w dzisiejszych czasach szczególnie wysoko ceniony. W dobie prężnie rozwijających się firm i dużej konkurencji w wielu branżach, eleganckie zachowanie się nawet w najbardziej stresujących sytuacjach, może okazać się atutem o najwyższej wartości. W parze z atrakcyjną ofertą, może stać się prostą drogą do zaplanowanego sukcesu.

Savoir vivre tylko dla dużych firm?

Kurs savoir vivre w biznesie online
Kurs savoir vivre w biznesie online

Pracując czy prowadząc większą firmą, kontakty biznesowe są o wiele bardziej rozbudowane, niż w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Nie oznacza to jednak, że technika savoir-vivru w biznesie tyczy się jedynie korporacji. Wręcz przeciwnie – mniejsze firmy powinny podjąć szczególne starania o wykreowanie pozytywnego wizerunku, zarówno przed klientami, jak i partnerami biznesowymi. Wysoki poziom autoprezentacji, właściwe zachowanie się w określonych sytuacjach czy podtrzymywanie konwenansów towarzyskich jest zestawem cech, które są coraz rzadziej spotykane. Z uwagi na to, odbyte szkolenie wprowadzające w tajniki technik savoir-vivre w kontekście prowadzenia mniejszych biznesów będzie asem w rękawie, na niemal każdym formalnym spotkaniu.

Jakie elementy powinny znaleźć się w ramach szkolenia?

Zagadnienia związane z savoir-vivre są niezwykle rozubudowane. Warto jednak skupić się na elementach, które będą odnosić się do każdego rodzaju prowadzonego biznesu, niezależnie od specyfiki danej branży:

  • Wygląd – w odniesieniu do poszczególnych elementów stroju, w zależności od płci, rodzaju czy spotkania. Nawiązanie do gamy kolorystycznej, jak również do biżuterii, makijażu, a nawet uczesania. Kwestie ubioru nieodpowiedniego czy niestosownego do danej okazji.

  • Przedstawienie – omówienie krok po kroku całego procesu poznawania nowych osób, jak również właściwe przedstawianie się. Kwestia wymiany wizytówek oraz opis najważniejszych informacji na niej zawartych.

  • Prowadzenie rozmowy – kultura języka, zakres tematów zakazanych, prezentacja grzecznej rozmowy, najczęściej popełniane błędy. Nawiązanie do komunikacji niewerbalnej – postawa ciała, gestykulacja, kontakt wzrokowy oraz intonacja głosu.

  • Miejsce pracy – stosowne zachowanie w pracy, komunikacja pomiędzy pracownikami na różnych szczeblach, najczęściej popełniane błędy.

  • Organizacja spotkań – rozmieszczenie usadzenia poszczególnych pracowników, w zależności od szczebla oraz zaproszonych gości, opis przebiegu spotkania i jego długość, sytuacje niezaplanowane.

Z uwagi na coraz częstszy kontakt B2B czy B2C drogą elektroniczną, rzetelny kurs technik savoir-vivre w biznesie powinien również dotykać takich obszarów jak:

  • Rozmowy telefoniczne – obszar czasowy dozwolony do kontaktów biznesowych, częstotliwość próby nawiązana rozmowy, wysyłanie smsów.

  • Komunikacja mailowa – rozpoczynanie wiadomości, zasady pisania wiadomości mailowych, odpowiedź lub wysyłanie do wielu odbiorców.

Rzetelne szkolenie technik savoir-vivre można odbyć poprzez kurs online, jaki oferuje platforma szkoleniowa Kar-Group. Szczegółowo opracowane materiały edukacyjne są odpowiedzią na potrzeby każdego rodzaju biznesu, jak również mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb. Szkolenia mogą nie tylko wprowadzać w świat biznesu, ale również poszerzać już zdobytą na ten temat wiedzę. Zakończenie szkolenia kończy przeprowadzenie testu obejmującego zaprezentowany na kursie zakres wiedzy, jak również otrzymanie stosownego certyfikatu potwierdzającego zdobyte kompetencje.

Dobre maniery i konwenanse towarzyskie tyczą się wszystkich, niezależnie od zajmowanego stanowiska czy branży. Tym bardziej warto jest odbyć kursy technik savoir-vivre, by zawsze prezentować najwyższą elegancję.

Kurs savoir vivre w biznesie online

Jak wywierać wpływ na ludzi / odbierz poradnik !

Wywieranie wpływu na ludzi – / dostęp limitowany /


Życzymy owocnej nauki w dobrym nastroju !

 

Metoda na wyższe zyski

 

fraza kluczowa: Kurs savoir vivre w biznesie online, Kurs savoir vivre w biznesie, savoir vivre w biznesie szkolenie, etykieta w biznesie szkolenie, kurs Etykieta w biznesie, kurs savoir vivre w biznesie, kurs savoir vivre w biznesie online, kurs savoir vivre w biznesie online, Kurs savoir vivre w biznesie, savoir vivre w biznesie szkolenie, etykieta w biznesie szkolenie, kurs Etykieta w biznesie, kurs savoir vivre w biznesie

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.