Jak inwestować w siebie – 5 powodów dla których warto !

Jak inwestować w siebie

Jak inwestować w siebie ?

Dzisiejszym wpisem pragniemy zachęcić Cię do jak największego inwestowania w siebie. Przekonaj się, że dawka zdrowego egoizmu jest potrzebna każdemu z nas. Nie trać czasu, tylko czym prędzej idź w stronę realizacji marzeń i rozwoju osobistego – niezależnie od tego, co robisz i jakie wartości wyznajesz. To jest właśnie piękne w ludziach: możemy się różnić, chodzić różnymi ścieżkami, ale wszyscy powinniśmy mieć prawo do rozwijania własnych marzeń i planów. Poznaj 5 podstawowych powodów, dla których warto inwestować w siebie.

1. Masz jedno życie

Można powiedzieć inaczej, bardziej refleksyjnie: nie znasz dnia ani godziny. Każdemu z nas zostało dane życie z nieznanym terminem zakończenia ziemskiej przygody. Tym bardziej nie warto tracić czasu na spełnianie wyłącznie czyichś oczekiwań. Ty też masz prawo zainwestować w siebie: w swoje marzenia, umiejętności, w coś, czego nikt Ci nie zabierze. Pragniesz rozwijać pasje, zainteresowania albo stawać się wzorcowym uczniem, pracownikiem, przedsiębiorcą? Dziś istnieje tak wiele dróg wiodących do osiągnięcia tego celu. Każdy z nas powinien znaleźć w życiu coś, niezależnie jak wcześnie lub późno, co przynosi mu radość, a przy okazji pozwala zarabiać, żyć na wymarzonym, zaplanowanym poziomie.

2. Inwestycja w siebie nie jest samolubną decyzją

Inwestowanie w rozwój osobisty jest oznaką zdrowego egoizmu, a więc realizacją naturalnych potrzeb każdej indywidualnej jednostki. Nie koliduje to bynajmniej, oczywiście w granicach rozsądku, z życiem rodzinnym, towarzyskim czy zawodowym. Jeśli spełniasz się jako mąż, ojciec, przyjaciel, pracownik – masz prawo wydzielić część swojego życia na naukę, pasję, dokształcanie, przyjemności. Wydać pieniądze na siebie – to nie grzech! Co więcej, zdrowa dawka przyjemności sprawionych samemu sobie pozytywnie wpływa na nastrój, motywację, zachowanie, co z kolei korzystnie odbija się na kontaktach z rodziną czy znajomymi. Naucz się inwestować w siebie, a Twój rozwój wpłynie dodatnio na całe życie!

3. Inwestycja w siebie zawsze się zwraca…

…choć nie zawsze od razu. To trochę jak z wiedzą – nie ma takiej, która jest zbędna. Po prostu niektóre ciekawostki mogą przydać się przy innych okazjach, może kiedyś. Zawsze warto jednak widzieć szerzej, wiedzieć więcej i poszukiwać głębszego dna oraz lepszych rozwiązań. Właśnie dlatego rozwój osobisty jest opłacalną inwestycją. Przekłada się na efektywność, umiejętności, zarobki, satysfakcję, sukcesy, zdrowie fizyczne i psychiczne. Wymieniać dalej? Jasne jest, że tylko stawiając odważne kroki, możesz osiągnąć realny, namacalny sukces. Spójrz na swoje potrzeby, możliwości, wrodzony potencjał. Zrób coś, żeby przekuć je w sukces. Zainwestuj w siebie, a zyskasz wielokrotność poświęconych dóbr, czasu i energii!

4. Poznajesz nowych ludzi

Inwestowanie w siebie i poznawanie kolejnych obszarów życia to znakomita okazja, żeby poznać nowych, wartościowych ludzi. Niekoniecznie dzielących Twoje zainteresowania, ale z pewnością reprezentujących lubiany przez Ciebie typ. Tam, gdzie ambicja, nauka, wiedza, zawsze znajdą się pasjonaci, ludzie zaangażowani. Nie ze wszystkimi się zaprzyjaźnisz, ale każda znajomość może się do czegoś przydać. Właśnie tak działa networking i współczesny rynek pracy.

5. Zwiększasz szanse zawodowe

Inwestowanie w siebie oznacza często bardzo konkretne działania, na przykład uczestnictwo w szkoleniach czy kursach doszkalających. Nic tak zwiększa szansy na lepsze zarobki, awans czy znalezienie wymarzonej pracy jak praca nad CV. Jak robić to efektywnie? Wybieraj formy nauki, które przynoszą wartościowe dyplomy, certyfikaty i doświadczenia. Jeżeli zainwestujesz w siebie, dajmy na to, kilkaset czy kilka tysięcy złotych, dobra praca zwróci Ci to w dosłownie chwilę. Rozwój się opłaca zawsze, niezależnie od wieku, branży czy zainteresowań!

Karol Leszczyński

Przeczytaj także:

Błędy na rozmowie kwalifikacyjnej. Lepiej uczyć się na błędach innych!

Jak się rozwijać w domu ? Nauka w domu – sposoby i źródła !

Rating: 10.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.