Jak inwestować w siebie ! najlepsze metody …

Jak inwestować w siebie ! Dlaczego warto ?

Jak inwestować w siebie ? Zastanawiasz się jaki jest klucz do sukcesu finansowego? Na początek znajdź jakiekolwiek zatrudnienie, by zarobić pierwsze pieniądze. Zrezygnuj z wydawania wszystkiego, co zarobisz, a w szczególności życia ponad stan. Zainwestuj część zarobionych pieniędzy w szkolenia, kursy, które pozwolą ci podnieść kwalifikacje i pracować za wyższą stawkę godzinową.

Działaj z pasją

Wyższa stawka godzinowa pozwoli ci pracować mniej, dodatkowy czas przeznacz na dalszy rozwój. Nie poprzestawaj na pracy dla kogoś, dziel się wiedzą. Jeśli ukończyłeś np. kurs kucharski, możesz dzielić się przepisami na kanale YouTube lub prowadzić blog kulinarny, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Po ukończonym kursie cukiernictwa możesz po pracy etatowej piec torty dla osób z ograniczeniami w diecie, np. wegańskie. Gdy masz już wiernych obserwatorów w mediach społecznościowych, możesz wydać płatny e-book lub poradnik lub prowadzić blog.

Jak inwestować w siebie
Jak inwestować w siebie

Anthony Robbins powiedział: „Jedyną, najważniejszą i najpewniejszą drogą do zwiększenia własnych dochodów jest znalezienie sposobów na ciągłe dodawanie prawdziwej wartości do życia innych ludzi. Im większą wartość dodajesz do życia innych, tym więcej zarabiasz.”

Produkty online, które sprzedają się, kiedy śpisz, zapewnią ci dochód pasywny, a zatem rezerwy budżetowe na dalsze inwestycje. Możesz ponownie zainwestować w szkolenia lub otworzyć własną cukiernię lub restaurację, a gdy zaczną przynosić dochody, otwierać kolejne lokale. Sprawdź, czy w twoim urzędzie są środki unijne na wsparcie działalności gospodarczej, napisz dobry wniosek, rozwijaj biznes.

Gdy osiągniesz pierwsze sukcesy, dziel się wiedzą, prezentuj sprawdzone rozwiązania, które rozwiążą problemy innych ludzi i pozwolą im wieść takie życie, jakie chcą. Jeśli lubisz swoją pracę, nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu. Dlatego tak ważne jest podążać za pasją i marzeniami, a nie oczekiwaniami innych.

Pewna kobieta jedna z naszych czytelniczek, której pasją było wykonywanie masaży, słyszała od innych, że nie wypada jej pełnić takiego zawodu, bo jej mąż, poważany dyrektor powinien mieć równą sobie kobietę. Mimo to poszła za głosem serca, ukończyła kurs kosmetyczny, otworzyła własny salon i jest szczęśliwa, wykonując relaksacyjne zabiegi i rozmawiając ze swoimi klientkami.

Fryzjer może być artystą w swej dziedzinie, który prowadzi własne atelier, a począwszy od upieczenia tortu lub dania w restauracji, można stać się osobą rozpoznawalną w mediach, która prowadzi własny program, jak Magdalena Gessler czy Ramsey Gordon.

Po pierwsze

– działaj z pasją

– zaplanuj swoje działania w punktach

– wyznacz sobie realne terminy

– trzymaj się ich ściśle

– nastaw się na ciężką pracę

– nie poddawaj się po pierwszych niepowodzeniach

– musisz wiedzieć, że działając w ten sposób już odniosłeś sukces ! Musisz tylko trzymać się planu !

Działaj z pasją rozwijaj swoje zainteresowania, z czasem zyskasz reputację i dodatkową a może stałą pracę. Jak kropla drąży skałę tak i Ty możesz małymi krokami zmieniać swoje życie na lepsze.

Stale się rozwijaj

Zachęcamy Cię ciągłego rozwoju nawet tego darmowego. Poniżej lista bezpłatnych szkoleń online.

Kursy i poradniki

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST
5. Poradnik dietetyczny
6. Psychologia psa
7. Jak schudnąć – poradnik video

Kursy rozwoju osobistego

Polecamy Ci artykuł i sondę naszych czytelników

1. Jaki kurs warto zrobić ?

2. Jak nie marnować czasu i owocnie wykorzystać każdą minutę

 

 

 

Rafał Karaś, Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.