Jak się bronić przed atakiem – przydatne porady jak się bronić !

Jak się bronić przed atakiem – przydatne porady jak się bronić !

Zobacz VIDEO !

Zapewne nie musimy Cię szczególnie przekonywać, że w dzisiejszych czasach w wielu miejscach czyhają niebezpieczeństwa. Dlatego warto mieć świadomość, że nawet najmniej ruchliwe osoby mogą nauczyć się skutecznych technik samoobrony, które pomagają w krytycznych sytuacjach z agresywnym napastnikiem. Dowiedz się, jak poradzić sobie w trudnych chwilach.

Czym tak naprawdę jest samoobrona

Nie musisz zostawać zawodnikiem MMA, żeby dać popalić komuś, kto Cię napada. Samoobrona to bowiem system walki opartej o podstawowe ruchy – chwyty, rzuty czy bloki, często zależne od danej sytuacji. Aby powstrzymać napaść, jesteś w stanie używać rąk, nóg, a zasadniczo całego ciała. Wiele zależy od tego, czy przeciwnik posługuje się bronią, jest silniejszy itd.

Samoobrona to także skuteczne przygotowanie na trudną, niecodzienną sytuację. Jeżeli spędzisz wiele godzin, ćwicząc reakcje na atak, w spotkaniu z agresorem zachowujesz większy spokój, działasz chłodno, zdecydowanie, skutecznie.

Ucz się technik samoobrony po to, żeby reagować na realne zagrożenia, ale nigdy nie staraj się korzystać z nabytych umiejętności w złych celach. Odpierając atak, pamiętaj, żeby dostosować siłę do stopnia ryzyka. Jeśli napadnie Cię zdesperowany i w zasadzie niegroźny nastolatek, nie musisz od razu uszkadzać całego jego ciała. Co innego, gdy przed Twoimi oczami pojawia się broń, nóż… W skrajnych sytuacjach warto umieć się obronić w każdy możliwy sposób.

Podstawowe chwyty i zachowania

W celu nauczenia się samoobrony trzeba zapisać się na odpowiedni kurs, najlepiej w profesjonalnej szkole. Kto wie? Być może chęć poznania podstawowych technik zamieni się u Ciebie w pasję sztuk walki, coraz bardziej zaawansowanych? Na potrzeby wpisu przywołamy jednak absolutne podstawy skutecznej samoobrony.

  • Rzut przez bark. Polega na błyskawicznym chwycie dłoni, która ma nas uderzyć. Dzięki dostawieniu stopy, możemy półobrotem przerzucić przeciwnika na nasze plecy, po czym efektownie rzucić nim o ziemię. Niejeden rzezimieszek na długo popamięta swój niecny występek!

  • Łokieć na twarz. Bardzo skuteczną metodą obrony, szczególnie przed silniejszym przeciwnikiem, jest delikatne przechylenie i uderzenie go łokciem w twarz, na przykład gdy ten próbuje nas zaatakować głową. Silny cios łokciem potrafi być prawdziwym zaskoczeniem i niejednokrotnie przyczynia się do omdleń napastników.

Umiejętności na trudne czasy

Coraz więcej osób wydaje się żywo zainteresowana skuteczną samoobroną. Napięcia społeczne, pospolite przestępstwa, wzrost agresji, działalność terrorystów i zwyczajnych chuliganów – to wszystko sprawia, że powinniśmy bardziej dbać o ochronę swojego zdrowia, bezpieczeństwa, mienia, a czasami i życia.

Zachęcamy Cię do nauki technik samoobrony, jak również rozważnego funkcjonowania, noszenia przy sobie gazu, unikania ciemnych zaułków… Jeżeli czujesz się dobrze, ucząc podstaw sztuki walki, być może to pomysł na życie?

Wykwalifikowani instruktorzy zarabiają współcześnie całkiem niezłe pieniądze na tym, że pokazują innym, jak bronić się przed napastnikami. To zajęcie pożyteczne społecznie i rozwijające. Dziś nawet przez Internet ukończysz szkolenie, które zapewni Ci pozyskanie certyfikatu instruktora technik samoobrony.

Jak się bronić przed atakiem – przydatne techniki ! VIDEO

Jeżeli na poważnie traktujesz samoobronę zapraszamy Cię na kurs Instruktora Samoobrony !

 

Chcesz więcej terori ?

Skorzystaj z kursu video z samoobrony który poprowadzi instruktor firmy szkoleniowej Kar-Group Krzysztof Jarczyński.

Sprawdź szkolenie video dla amatorów

https://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-samoobrony-online/

 

 

 

 

fraza kluczowa: techniki samoobrony,jak się bronić,kurs samoobrony,instruktor samoobrony,techniki samoobrony,jak się bronić,kurs samoobrony,instruktor samoobrony,techniki samoobrony,jak się bronić,kurs samoobrony,instruktor samoobrony,techniki samoobrony,techniki samoobrony,techniki samoobrony

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.