Rośnie popularność serwisanta komputerowego / Kurs serwisant komputerowy online

Rośnie popularność serwisanta komputerowego

Kurs serwisant komputerowy online / czy warto mieć taki kurs ?

Współcześnie wiele firm prowadzonych jest zdalnie z każdego miejsca z dostępem do wi –fi. Zwykłe pęknięcie matrycy w laptopie jest dla przedsiębiorcy prawdziwą katastrofą. Firmy, które zarabiają, kiedy śpisz – jak sklepy internetowe, mimo automatyzacji większości działań, zależne są w dużym stopniu od sprawnego komputera. Z pomocą spieszą im serwisy komputerowe, które coraz lepiej dostosowują się do potrzeb klientów.

Kurs Serwisant Komputerowy online

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Dokumenty pomagają w podjęciu pracy i założeniu własnej działalności. Kursy może być refundowany przez lokalny Urząd Pracy. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia.

  zapisz się          przebieg kursu          program kursu

Jak przebić się przez konkurencję?

Im bardziej kompleksowe usługi oferujesz, tym większa szansa, że klient do ciebie wróci i złoży większe zamówienie. Najważniejszy jest czas reakcji. Wiele serwisów komputerowych oferuje pogotowie komputerowe 24 h/ dobę. Dlatego niedopuszczalne jest nieodbieranie telefonu w godzinach pracy podanych na stronie. Przedsiębiorcy są gotowi zapłacić sporo, by odzyskać dostęp do utraconych danych. Serwisy komputerowe oferują też dojazd na wskazany przez klienta adres (do domu lub firmy). To bardzo wygodne, gdy przedsiębiorca nie musi przebijać się przez zakorkowane miasto do serwisu.

Czym zajmuje się serwisant komputerowy?

– naprawą elektroniki płyty głównej

– wymianą obudowy

– czyszczeniem i konserwacją układów chłodzenia

– konserwacją, która sprawia, że laptop dłużej służy klientowi, ponieważ chroni przed przegrzaniem

– wymianą klawiatury

– wymianą pękniętej matrycy (tego nie można wykonać od ręki, najpierw trzeba sprowadzić matrycę konkretnego modelu laptopa)

– wymianą twardego dysku

– naprawą kart graficznych

– wymianą i naprawą gniazda zasilania

Kto będzie twoim klientem?

Łatwiej chyba wymienić, kto nie będzie twoim klientem, bo czy może dziś istnieć jakakolwiek firma bez laptopa? Nie tylko firmy zatrudniające zespół pracowników (sklepy stacjonarne, punkty usługowe, korporacje), studenci, którzy mają na komputerze zapisaną pracę licencjacką, szkoły, przedszkola, nauczyciele, ale też jednoosobowi przedsiębiorcy, jak: blogerzy, graficy, właściciele sklepów internetowych.

Jakie kompetencje musi zdobyć serwisant komputerowy?

Kurs serwisant komputerowy online
Kurs serwisant komputerowy online

Nie musisz kończyć studiów informatycznych, wystarczy technikum o profilu informatycznym lub elektronicznym i praktyka zdobyta w serwisie komputerowym. Jeśli szkolne lata masz już za sobą, możesz ukończyć kurs dla serwistanów komputerowych. Po zdobyciu praktyki, możesz działać na własną rękę, jako przedsiębiorca. Najważniejsze, byś miał styczność z komputerami, bo technologia tak szybko się zmienia, że wiedza teoretyczna szybko się przedawnia. Możesz też potraktować serwisowanie komputerów jako dodatkowe źródło dochodu lub połączyć je z bardziej zaawansowanymi usługami informatycznymi, jak pomoc w założeniu strony internetowej, wsparcie techniczne przy problemach z WordPressem czy odwirusowywanie zaatakowanego komputera. Tu jednak jest potrzebna specjalistyczna wiedza informatyczna i doświadczenie.

 

Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

 Zainteresowany darmowym kursem „jak pozyskać klienta” ?

Zapisz się na całkowicie darmowy kurs który może zmienić Twoje myślenie o reklamie !

kurs serwisant komputerowy online

Rating: 6.3/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.