Czy kursy online się liczą ?

Czy kursy online się liczą
Czy kursy online się liczą

Czy kursy online się liczą ?

Nauka online jest standardem

Jeśli ktoś powątpiewa na temat wartości kursów internetowych warto uświadomić taką osobę, że przecież e-learning stał się standardem również w publicznej, powszechnej edukacji. Od najmłodszych lat w niektórych szkołach uczniowie otrzymują zadania za pośrednictwem stron internetowych, uczą się przed komputerem lub z tabletem w ręku, stopniowo odchodząc od zeszytów czy podręczników, które mogą mieć swoją cyfrową formę.

Czy kursy online się liczą ?

Podobnie jest na późniejszych etapach nauczania. Studiowanie u progu trzeciej dekady XXI wieku jest wręcz niemożliwe bez dostępu do Internetu. Wykładowcy komunikują się ze studentami mailowo lub poprzez komunikatory, a wiele lektur, ćwiczeń przekazuje się na specjalnych platformach, na przykład w środowisku Moodle. Nawet egzaminy i zaliczenia przenosi się do cyfrowego świata, bo tak jest przecież wygodniej dla każdej ze stron.

Czy z tej perspektywy kursy online mogą się wydać w jakikolwiek sposób gorsze, mniej profesjonalne od stacjonarnych?

Spadają koszty, łatwiej się rozwijamy

Koszt organizacji kursu stacjonarnego zawsze był, jest i będzie większy, niż w przypadku szkoleń online. Wykłady i inne formuły prowadzenia zajęć wymagają przecież opłacenia szkoleniowców, a gdy są to specjaliści z wybranej dziedziny, stawki godzinowe nie należą do niskich. Poza tym dochodzą koszty wynajęcia lub utrzymania konkretnej sali, zapewnienie optymalnych warunków poprzez organizację cateringu i tak dalej. Jak już wspominaliśmy – stacjonarne kursy mają wiele zalet i również warto z nich korzystać, ale trzeba się przygotować na wyższe koszty.

Tymczasem dostęp do kursów online jest naturalnie tańszy. Praca tego, kto przygotował i opracował materiały dydaktyczne również wiąże się z wynagrodzeniem, jednak raz stworzony kurs nie wymaga późniejszego zaangażowania (jedynie drobnych aktualizacji lub rozbudowy). Nie da się jednak porównać tego z kosztem regularnego prowadzenia zajęć na żywo.

To swoją drogą również daje do myślenia – jeśli masz do wyboru kilka kursów online lub jeden stacjonarny, jaką podejmiesz decyzję…?

Przyjazne kursy online

Takie czynniki, jak:

  • charakter i godziny pracy;

  • miejsce zamieszkania;

  • sytuacja rodzinna;

  • stan zdrowia;

  • liczba obowiązków;

bezpośrednio wpływają na to, czy w ogóle jesteśmy w stanie rozwijać się w danej dziedzinie, uczyć, poświęcać czas. Szkolenie, które odbywa się w sztywnych godzinach, w konkretnym miejscu, jest po prostu nieosiągalne dla tych, którzy dużo pracują, daleko mieszkają, opiekują się dziećmi i osobami starszymi lub zdrowie nie pozwala im na opuszczanie domu.

Tymczasem kurs online, przynajmniej w formule proponowanej przez Kar-Group, daje pełną swobodę. Możesz uczyć się w środku nocy, przed pracą lub wracając ze szkoły. Możesz poświęcić cały weekend lub każdego dnia „wykrajać po godzince”. Możesz mieć 20, 40 czy 60 lat, nie ma to żadnego znaczenia, liczy się przede wszystkim chęć znalezienia chwili na lekturę poszczególnych lekcji i samodzielne przygotowania do egzaminu, którego ukończenie gwarantuje przyznanie certyfikatu.

Teoria jest fundamentem praktyki

Nadal nie czujesz przekonania do szkoleń online? Ktoś może zarzucić, że polegają one na przekazywaniu teoretycznej wiedzy, a przecież na współczesnym rynku pracy liczy się praktyczne doświadczenie. Pełna zgoda, to prawda! Ale pamiętaj o tym, że podstawą bycia specjalistą w dowolnej dziedzinie jest świadomość tego, co się robi, co z czego wynika.

  • Możesz być świetnym budowlańcem jeśli chodzi o zawodowe kompetencje, ale nie znając przepisów i zasad dotyczących organizacji budowy, może dojść do katastrofy.

  • Możesz wprost uwielbiać zwierzęta i dorabiać jako ich opiekun, ale nie mając wiedzy na temat ich charakterystycznych zachowań czy objawów chorób, jak zamierzasz podołać temu wyzwaniu?

  • Możesz mieć ambicje do kierowania zespołem i chcieć awansować na stanowiska menadżera, ale jak zrobisz to bez choćby elementarnej wiedzy na temat psychologii, zarządzania czy marketingu?

Takich pytań można jeszcze zadać dziesiątki. Jasne, najwięcej nauczysz się w praktyce, ale to dzięki teorii przyjdzie Ci to łatwiej oraz unikniesz błędów, które bywają katastrofalne w skutkach.

„Te szkolenia to jeden wielki pic”

Skoro już mówimy o sceptycznych postawach, być może stykasz się z opiniami osób, które podważają sens rozwoju poprzez udział w kursach i szkoleniach. Wciąż zdarzają się sytuacje, że organizowane spotkania służą tylko i wyłącznie wystawieniu odpowiedniego kwitku i wszyscy wracają do codziennych zadań nie dowiadując się niczego ciekawego.

Ale nie w Kar Group. Nie w świecie profesjonalnego rozwoju osobistego.

Szkolenia online zalicza się po to, by zgromadzić konkretny zasób wiedzy, nadrobić pewne braki, rozwinąć się, wzbudzić ciekawość i poczuć motywację do poszukiwań pracy lub starań o awans. To się liczy. Tak naprawdę certyfikat jest tylko formalnym podsumowaniem, pewnym świadectwem do odnotowania w CV. Ale liczy się zdobyta wiedza, którą można się wykazać.

Nie warto tracić cennego czasu

Stwierdzenie, że nie każdy modelowo kieruje swoją karierą zawodową, jest banalne. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Studenci, którzy skupiają się na zabawie, nie przykładają do nauki, a po kilku latach na uniwersytecie są zdziwieni, że trudno im znaleźć pracę „w zawodzie”. Bezrobotni, którzy biernie podchodzą do poszukiwań zatrudnienia. Pracownicy, którzy narzekają na brak podwyżek lub nudne stanowisko, ale nie wykonują choćby pół kroku w stronę zmiany.

Przystępny, niedrogi kurs online jest świetną propozycją na każdym etapie, w każdej sytuacji. Nie masz pracy jako student lub uczeń? Ukończ szkolenie, będziesz mieć co wpisać w CV. Szukasz pracy lub marzysz o awansie? Śmiało, popracuj nad dodatkowymi argumentami poprzez zdobycie dodatkowej wiedzy i certyfikatu. Szkoda życia na narzekanie lub nierealne marzenia.

Kurs online nie gryzie

Powiedzmy tak: pracodawca nie odrzuci Twojej kandydatury, gdy dowie się, że Twoja nauka przebiegała z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Dlaczego miałby to zrobić? OK – pewnie zdarzają się osoby, które nie doceniają Twoich starań, ale sam fakt posiadania certyfikatu nie jest powodem do wstydu. Jeśli już – świadczy o chęci rozwoju, o ambicjach, o ciekawości świata – więc budzi pozytywne skojarzenia. A jeśli nie uda się wygrać rekrutacji, cóż, zadecydują o tym inne czynniki, ale na pewno nie masz powodów, by żałować decyzji o pogłębianiu wiedzy i kompetencji.

Kursy online przygotowywane przez specjalistów

Jako Kar-Group dbamy o to, by dostarczać naszym klientom szkolenia dopracowane pod względem merytorycznych treści, nowoczesne, rozwijające. Nie interesuje nas przeciętność. Jesteśmy jednym z branżowych liderów, zarejestrowanym w RIS (Rejestrze Instytucji Szkoleniowych). Nasze kursy są respektowane w urzędach pracy, doceniane przez pracodawców. Otrzymaliśmy między innymi Laur Zaufania oraz tytuł Rzetelnego Kontrahenta. Współpracujemy z branżowymi ekspertami i doświadczonymi szkoleniowcami. Nie nadajemy uprawnień zawodowych, ale doszkalamy, podnosimy kompetencje i jesteśmy w tym naprawdę solidni.

Czy w tej sytuacji kurs ukończony w naszej firmie miałby nie mieć żadnego znaczenia, żadnej wartości…? Pozostawmy to pytanie czysto retorycznym.

Pamiętaj również, że jeszcze przed wykupieniem kursu możesz sprawdzić podstawową bibliografię kursu. Wszystkie lekcje opierają się o źródła naukowe i branżowe.

Jak możesz się rozwinąć

W ofercie Kar-Group znajdują się kursy doszkalające między innymi z takich dziedzin, jak:

Dowiedz się więcej, sprawdzając poszczególne programy kursów dostępnych na naszych stronach internetowych. Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Niejako podsumowując rozważania na temat wartości szkoleń online przypomnijmy, jak przebiegają, czego można się spodziewać.

Po uiszczeniu części lub całości opłaty otrzymujesz dostęp do platformy e-learningowej. Następnie masz 60 dni na zapoznanie się z obowiązkowym materiałem dydaktycznym (w części kursów są jeszcze dodatkowe lekcje dla chętnych, ale nie są one związane z zaliczeniem). Do egzaminu w formie kursu przystępuje się również online – by zdać, trzeba udzielić minimum 70% poprawnych odpowiedzi. Ewentualna poprawka jest darmowa. Wówczas pozostaje jedynie odebrać wybraną dokumentację – certyfikat i na przykład pamiątkową statuetkę.

Nie obawiaj się, że kurs online popsuje Twoje CV. Jego ukończenie może jedynie zaplusować. Na pewno dowiesz się wielu interesujących informacji, które wykorzystasz w praktyce. A może nowa wiedza zainspiruje Cię do przebranżowienia lub założenia własnego biznesu…?

Powodzenia. I pamiętaj: wytrwałość oraz profesjonalizm będą nagrodzone. Planowanie kariery zawodowej to stawianie celów, ciężka praca. Działając w ten sposób odczujesz spełnienie, obojętnie, o jakiej branży myślisz.

DARMOWY KURS

Wywieranie wpływu na ludzi – / dostęp limitowany /


fraza kluczowa: Czy kursy online się liczą ?, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online są warte zachodu, czy warto robić kursy online, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą, Czy kursy online się liczą.

Rating: 10.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.