Kurs Agroturystyka online / szkolenie prowadzenia agroturystyki

Kurs Agroturystyka online
Kurs Agroturystyka online

Kurs Agroturystyka online / szkolenie prowadzenia agroturystyki

Przedstawiamy kolejne szkolenie w ramach Kar Group. Kurs dla przyszłych specjalistów agroturystyki został stworzony dla wszystkich, którzy dostrzegają potencjał w prowadzeniu działalności z dala od miejskiego zgiełku. Poznaj strukturę i zasady szkolenia, a następnie korzyści, które płyną ze zdobycia wiedzy w tym zakresie.

Kurs warty uczestnictwa

Jak w przypadku wielu innych szkoleń, również „specjalista agroturystyki” jest zaprojektowany z myślą o tych, którzy niekoniecznie mają możliwość uczenia się w formie stacjonarnej. Otrzymanie dostępu do platformy e-learningowej jest równoznaczne z rozpoczęciem samodzielnej nauki – czyli zgłębiania kolejnych zagadnień w dowolnym momencie. Masz na to maksymalnie 60 dni, ale do materiałów zaglądasz kiedy chcesz i możesz, nie musisz trzymać się sztywnych ram.

Warunkiem otrzymania certyfikatu jest danie egzaminu wewnętrznego na przynajmniej 70%. Jeżeli z jakiegoś powodu egzamin nie pójdzie po Twojej myśli, masz prawo do darmowej poprawki. Co ważne, na dokumencie potwierdzającym zdanie kursu nie ma żadnej adnotacji, że był on internetowy.

Kurs Agroturystyka online

Oto nieobowiązkowa literatura proponowana uczestnikom kursu:

 • Brian Tracy: „Zdobędziesz wszystko, czego pragniesz”,

 • Witold Wójtowicz: „Sukces a praca”;

 • Jean-Yves Prat, Denis Retournard: „ABC cięcia drzew i krzewów”;

 • Witold Grzebisz: „Historia ogrodów”.

Zapisz się na szkolenie !

Kurs Agroturystyka onlineKurs Specjalista Agroturystyki

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Dokumenty pomagają w podjęciu pracy i założeniu własnej działalności. Kursy może być refundowany przez lokalny Urząd Pracy. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

Zajęcia w ramach kursu

Agroturystyka jako forma turystyki wiejskiej

W ramach tego modułu kursanci poznają różnorodność form turystyki na wsi, pojawiają się także kluczowe definicje i wyjaśnienia. Przekazywana jest wiedza na temat elementów przestrzeni agroturystycznej, wskazuje się także czynniki, które zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób wpływają na rozwój tej branży. Mowa jest również o agroturystyce kwalifikowanej.

Prawne uwarunkowania funkcjonowania agroturystyki

Kurs Agroturystyka online
Kurs Agroturystyka online

Z tej części kursu można wynieść przede wszystkim wiedzę na temat prawa związanego z agroturystyką – lekcje dotyczą definicji, kwestii podatkowych oraz rolnictwa w ujęciu przepisów. Aby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem tych zagadnień, moduł zaczyna się od wyjaśnienia podstawowych przepisów prawnych obowiązujących w Polsce.

Przygotowanie gospodarstwa agroturystycznego do przyjmowania gości

W tej części teoria łączy się z praktyką, dostrzegamy bowiem, jakie są wymogi, które muszą spełniać obiekty agroturystyczne. Kursanci mogą także dowiedzieć się wszystkich niezbędnych szczegółów na temat przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych, a także gromadzą wiedzę o ustawowych minimach przyjmowania gości na wsi. Pojawia się także odpowiedź na ważne pytanie: kto stanowi grupę odbiorców usług agroturystycznych? Szkolenie dotyka także takich kwestii, jak systemy rezerwacyjne, regulaminy pobytu czy formy zatrudnienia pracowników.

Marketing w agroturystyce

Najwyższa pora podyskutować na temat sprzedaży i promocji usług. Jak przekształcić Twój obiekt w atrakcyjny produkt? Jakie ceny zaproponować klientom? Jakimi kanałami dotrzeć do nich dotrzeć? Na te wszystkie pytania (i wiele innych) można odpowiedzieć sobie dzięki tej części kursu. Nawet jeżeli nie posiadasz szerokiej wiedzy na temat marketingu czy brandingu, po tych lekcjach będziesz wiedzieć, jak kreować markę i promować swój agroturystyczny biznes.

Instytucje wspierające rozwój agroturystyki

W ramach swoistego podsumowania warto uświadomić sobie sens hasła… „nie jesteś sam”! Poznaj Lokalne Grupy Działania, a także takie organizacje, jak Polska Federacja Turystyki Wiejskiej czy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Najwyższy czas przedstawić także ośrodki doradztwa rolniczego oraz stowarzyszenia agroturystyczne.

Czytaj i zdawaj

Aby zdać egzamin, a tym samym ukończyć kurs i otrzymać certyfikat, należy przyswoić powyższe zagadnienia regularnie czytając wydrukowany lub wyświetlany materiał przesłany za pośrednictwem platformy e-learningowej. Spokojnie – pytania na egzaminie końcowym na pewno nie będą wykraczać poza udostępniony materiał dydaktyczny. Ta nauka ma zresztą nie tyle pomóc na egzaminie, co przede wszystkim przydać się w prowadzeniu agroturystycznej działalności.

Dlaczego warto postawić na agroturystykę

Jeżeli:

 • prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne,

 • planujesz przeprowadzkę na wieś,

 • posiadasz stary dom i ziemię na wsi,

 • dostrzegasz potencjał turystyczny w swojej okolicy,

 • marzysz o biznesie turystycznym, ale z dala od głośnych kurortów,

– agroturystyka, a co za tym idzie specjalny kurs Kar-Group jest dla Ciebie!

Potwierdzi to wielu z nas: Polska jest po prostu pięknym krajem. Nie jesteśmy państwem małym, nie należymy też do grona gigantów. Posiadamy jednak zróżnicowany, unikatowy krajobraz. Oprócz zabytkowych miast, turystów zachwycają lasy, pojezierza, góry czy tereny nadmorskie. Jedyny w swoim rodzaju urok mają wsi – rozsiane po wszystkich województwach, niektóre mające nawet kilkusetletnią tradycję i historię.

Wypoczynek na wsi cieszy się ogromnym zainteresowaniem, także, a może przede wszystkim wśród osób, które bez problemu stać na drogie, zagraniczne wakacje w luksusowych kurortach. Im świat staje się nowocześniejszy, tym silniejsza w nas tęsknota, by odpoczywać w naturalnym otoczeniu. Polska wieś gwarantuje to, co najlepsze:

 • świeże powietrze;

 • urozmaicony krajobraz;

 • ciszę i spokój;

 • brak rozwiniętej komunikacji i masowego ruchu turystycznego;

 • dobre, swojskie, ekologiczne jedzenie na miejscu.

Agroturystyka nie skusi każdego, ale za to każdy klient przyjeżdża z odpowiednim nastawieniem. Nie oczekuje spektakularnego luksusu, idealnego zasięgu Internetu LTE czy gwaru rodem z Krupówek. Chce tylko zetknąć się z prostymi wartościami, smacznym jedzeniem i zacisznym otoczeniem. Im mniej nowoczesności, tym lepiej.

Nie oznacza to jednak, że właściciele agroturystycznych biznesów nie muszą się starać. Wręcz przeciwnie – bycie na bieżąco z branżowymi trendami jest więcej, niż wskazane. Klient musi poczuć, że miejsce jest zaprojektowane w najmniejszym detalu, za wszystkim stoi jakiś pomysł, a żeby do tego w ogóle doszło, trzeba do niego dotrzeć, najlepiej przez Internet, nowoczesnymi metodami.

Garść inspiracji dla specjalistów od agroturystyki

Zanim rozpoczniesz kurs, podpowiemy, a miejmy nadzieję zachęcimy, jak znaleźć pomysł na wyjątkowe miejsce. Kluczem jest już chociażby sama nazwa, która komunikuje określone wartości i kluczowe cechy danego miejsca.

Obiekt agroturystyczny powinien zachęcać do wędrówek po okolicy. Musisz znać ją jak własną kieszeń, by odpowiednio pokierować gośćmi. Skradnij im serca tym, co lokalne i unikatowe – na przykład nabiałem, miodem, piwem rzemieślniczym czy wędzonymi wędlinami od miejscowych przedsiębiorców. Zachęcaj do zwiedzania śladów historii i zacisznych zakątków na łonie przyrody. W ramach pobytu zapewnij dostęp do podstawowego sprzętu turystycznego i wypoczynkowego, jak leżaki czy rowery. To, jak będą się bawić Twoi goście zależy od nich. Ale na pewno wyjadą bardziej zachwyceni, jeśli umożliwisz im pełne poznanie okolicy. W każdym aspekcie.

Agroturystyka ma potencjał, można ją świetnie sprzedać. Trzeba jednak wiedzieć, jak. Z naszym kursem to o wiele łatwiejsze!

Kursy podnoszące umiejętności z Certyfikatem

 

 

 

 

fraza kluczowa artykułu: kurs agroturystyczny,kurs agroturystyczny online,kurs agroturystyczny przez internet,kurs agroturystyka,kurs agroturystyka online,kurs agroturystyka przez internet,kurs prowadzenia agroturystyki,kurs prowadzenia agroturystyki online,e-kurs agroturystyka,agroturystyka kursy szkolenia,kursy agroturystyczne,kurs agroturystyczny,kurs agroturystyczny online,kurs agroturystyczny przez internet,Kurs Agroturystyka online,Kurs Agroturystyka online,Kurs Agroturystyka online,Kurs Agroturystyka online,Kurs Agroturystyka onlinekurs agroturystyka,kurs agroturystyka online,kurs agroturystyka przez internet,kurs prowadzenia agroturystyki,kurs prowadzenia agroturystyki online,e-kurs agroturystyka,agroturystyka kursy szkolenia,kursy agroturystyczne,Kurs agroturystyka online

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.