Jak zostać behawiorystą psów ? Czy warto jakie są korzyści ?

Jak zostać behawiorystą psów ?

Kim jest behawiorysta psów? Dlaczego warto nim zostać? Jaka jest najszybsza droga do zdobycia przydatnych umiejętności i certyfikatów? Poznaj artykuł, który przyniesie odpowiedzi na istotne pytania.

Czym jest behawioryzm psów (zwierząt)

Behawioryzm jest kierunkiem w psychologii, szczególnie charakterystycznym dla dorobku naukowego XX wieku. W przypadku ludzi czerpiemy z przyrody, by zgłębić psychikę. Na podstawie różnych bodźców i eksperymentów docieramy do człowieka. I analogicznie możemy próbować postępować ze zwierzętami. Uczyć je określonych zachowań, sprawdzając jak działają w konkretnym środowisku. Powtarzanie pewnych czynności jest świetną drogą do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Behawiorysta psów jest specjalistą, który rozumie psychikę zwierzęcia lepiej, niż nieprzygotowany, pozbawiony naukowego zaplecza właściciel. Jasne, każdy z nas zauważa pewne zachowania, ale często jest zbyt późno, by ich oduczyć albo zrozumieć i zaakceptować. Tymczasem współpraca z behawiorystą ułatwia lepsze wychowanie psa i zapewnienie mu doskonałych warunków rozwoju, już od szczenięcych dni. Uczenie posłuszeństwa poprzez zabawę to jedna z najlepszych metod stosowanych przez fachowców, którzy zarabiają dzięki zawodowym kontaktom z czworonogami i ich właścicielami. Kwestie jedzenia, gryzienia, szczekania czy zachowywania czystości – tego wszystkiego można nauczyć psa nie poprzez agresję czy kary, ale umiejętny proces wychowawczy. Łagodna droga, która opiera się o zrozumienie jedynego w swoim rodzaju zwierzaka jest współcześnie bardzo polecana i – co tu ukrywać – zwyczajnie modna, co nie pozostaje bez wpływu na rynek pracy i powstawanie kolejnych specjalistycznych gabinetów.

Jak zostać behawiorystą psów ?

Najważniejsze korzyści, które płyną z nauki behawioryzmu zwierząt i psów to:

 • możliwość zarabiania dzięki częstym kontaktom ze zwierzętami;

 • umiejętności przydatne przy posiadaniu psa;

 • niszowy kierunek rozwoju – ciekawa perspektywa zawodowa;

 • możliwość poszerzenia dotychczasowej działalności – np. psychologicznej lub weterynaryjnej.

Aby zostać behawiorystą „z papierami” warto zapisać się na specjalne szkolenie, organizowane przez profesjonalną firmę. Można spróbować zarówno wariantu stacjonarnego, jak i online. Nauka przez Internet jest stworzona dla osób, które nie mają za dużo czasu lub mieszkają z dala od dużych miast. Materiały szkoleniowe otrzymuje się drogą elektroniczną i można uczyć się w wolnych chwilach, np. w podróży lub w nocy. Zdawanie egzaminu wymaga wypełnienia formularza online. Certyfikat w takich firmach, jak Kar-Group jest identyczny, jak w przypadku szkoleń stacjonarnych, a koszt zdecydowanie niższy, przyjazny dla portfela.

Warto zapisywać się na kursy ciekawe i perspektywiczne. Metody pozwalające poznać psychikę psa są wręcz stworzone dla osób, które kochają spędzać czas z czworonogami i chcą, by świat był dla nich przyjaźniejszym miejscem. Możesz robić coś pożytecznego, zarabiać pieniądze, a w dodatku czerpać przyjemność z bycia niszowym fachowcem.

Naukę behawiorystyki psa polecamy między innymi:

 • weterynarzom;

 • psychologom;

 • pracownikom schronisk;

 • pracownikom fundacji;

 • hodowcom;

 • pasjonatom;

 • osobom, które planują wykonywanie tego zawodu w ramach zorganizowanej działalności.

Struktura szkolenia dla przyszłego behawiorysty jest przyjazna osobom, które już pracują, uczą się, studiują lub poświęcają czas np. na opiekę bliskimi osobami. Przyswajanie naukowych i praktycznych źródeł w wolnym czasie jest o wiele skuteczniejsze, niż wtedy, gdy mamy problem z uczęszczaniem na zajęcia stacjonarne i nie dysponujemy zbyt luźnym harmonogramem.

Psy dawno przestały być jedynie strażnikami podwórek. Dziś to bardzo często ukochane pupile całych rodzin. Przekłada się to na rozwój całej branży – nie tylko weterynarzy i hodowców, ale również fryzjerów czy właśnie behawiorystów oraz instruktorów. Dawniej chcieliśmy jedynie tresować psy, by były posłuszne. Dziś chcemy zrozumieć ich psychikę, by lepiej podejmować trud wychowania i oswajania z rzeczywistością. Nic dziwnego, że metody znane z psychologii XX wieku przynoszą efekt. W końcu przeniesiono naukę do świata zwierząt. Kochane psy zasługują na wyrozumiałość, wtedy są zdecydowanie w lepszej, komfortowej sytuacji do życia, a także sprawiają mniej problemów. Jednym słowem – zyskują wszyscy. Spróbuj swoich sił jako wykwalifikowany behawiorysta psów i zarabiaj na wyjątkowym zajęciu!

Aktualne kursy

Kurs Instruktor Szkolenia Psów

Kurs Instruktor Szkolenia Psów

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Dokumenty pomagają w podjęciu pracy i założeniu własnej działalności. Kursy może być refundowany przez lokalny Urząd Pracy. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Behawiorystyka Psa

Kurs Behawiorystyka Psa

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Dokumenty pomagają w podjęciu pracy i założeniu własnej działalności. Kursy może być refundowany przez lokalny Urząd Pracy. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

fraza kluczowa artykułu: Jak zostać behawiorystą psów, Jak zostać behawiorystą psów, Jak zostać behawiorystą psów, Jak zostać behawiorystą psów

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.