Dofinansowanie na kursy

Jak zostać Dofinansowanie na kursyfitness

Dofinansowanie na kursy / od czego zacząć ?

Dofinansowanie na kursy indywidualne od lat aktywizują bezrobotnych i poszukujących optymalnego zatrudnienia w ramach różnego rodzaju programów. Jeżeli interesują Cię szczegóły dofinansowań, dowiedz się, jakie procedury się z nimi wiążą i jakie przywileje przysługują osobom, które chcą się rozwijać.

Pomoc Urzędu Pracy

Najbliższy Urząd Pracy to najwłaściwszy adres, żeby dowiedzieć się o możliwości odbycia bezpłatnego szkolenia. Informacje na temat bieżących i aktualnych kursów znajdują się również na stronach internetowych i wszystkie szczegóły można poznać, nie wychodząc z domu.

Urzędy pracy wykorzystują środki płynące z Unii Europejskiej, np. Europejskiego Funduszu Społecznego i rozdają je poprzez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Przeglądając oferty, trzeba przyznać, że bezrobotni nie są pozostawieni zupełnie sami. Jeśli chcą, mogą podjąć się dodatkowej, wartościowej edukacji, która pomaga w znalezieniu pracy. Osoby pozostające bez zatrudnienia mogą także pozyskać pieniądze na indywidualne szkolenie w firmie oferującej kursy.

Zwróć uwagę, że szkolenia często są prowadzone dla osób z określonych grup wiekowych, na przykład 30+ lub 50+. Aktami prawnymi, które ustalają zasady prowadzenia publicznych szkoleń dla bezrobotnych, są przede wszystkim:

  1. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie profilowania pomocy dla bezrobotnego (Dz. U. Poz.631),
  2. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Poz.667),
  3. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2016r. poz. 645, z późniejszymi zmianami),
  4. Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 781),
  5. Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015r. poz. 2164, z późniejszymi zmianami).

Dla kogo dofinansowanie szkolenia / Dofinansowanie na kursy

Urząd Pracy może sfinansować szkolenie indywidualne np. osobie bezrobotnej, a także osobie poszukującej pracy, czyli będącej na etapie wypowiedzenia, likwidacji dotychczasowego zakładu, na rencie itd. Niektóre szkolenia pomagają np. żołnierzom rezerwy, imigrantom lub górnikom na urlopie. Publiczna pomoc jest kierowana też do osób w wieku wskazanym w danym programie, które chcą się aktywizować i poszukiwać nowych wyzwań na rynku pracy.

Szkolenia indywidualne dotowane z publicznych środków mają pomóc w podniesieniu lub uzupełnieniu kwalifikacji oraz przebranżowieniu się, jeżeli z jakiegoś powodu niemożliwe jest wykonywanie dotychczasowego zawodu. Wielu osobom pozostającym bez pracy dopiero szkolenie pozwala odzyskać motywację do zarobkowania.

Jak ubiegać się o dofinansowanie na kursy

Najpierw udaj się do Urzędu Pracy i uważnie przeczytaj założenia konkretnego kursu. Wszystkie niezbędne informacje są publikowane w Internecie – wystarczy odrobina lektury, żeby zgłębić zasady projektu, aczkolwiek zawsze warto uzupełnić wiedzę poprzez rozmowę „z żywym człowiekiem” – urzędnikiem.

Ścieżka zaczyna się od złożenia wniosku i uzupełnienia stosownych oświadczeń. Gdy sprawa dotyczy osoby poszukującej pracy, niezbędne są odpowiednie zaświadczenia, np. o upadłości zakładu pracy, pobieranej rencie czy górniczym zasiłku.

Po złożeniu wniosku urząd rozpatruje go, a następnie w ciągu 30 dni informuje o wynikach. Podczas weryfikacji bierze się pod uwagę wysokość kosztów, zapotrzebowanie rynku pracy, celowość szkolenia lub aktywność w poszukiwaniu pracy. Co ważne, bezrobotnym na szkoleniach Urząd Pracy może wypłacać stypendium, co daje bezpieczeństwo finansowe w trakcie edukacji i poszukiwań nowej pracy.

Kto stracił lub niedługo straci pracę, powinien zastanowić się nad odbyciem szkolenia, żeby ułatwi sobie powrót do zarobkowania. Jeśli nie poprzez dofinansowanie z Urzędy Pracy, to indywidualnie, w ramach różnego rodzaju kursów stacjonarnych i przez Internet, które są tanie i jednocześnie podwyższają szanse znalezienie pracy, dają wartościowy wpis w CV i oferują naprawdę praktyczną i przydatną wiedzę. Również posiadając pracę, zdecydowanie warto inwestować w siebie poprzez kursy i szkolenia!

Artykuł przygotowany przez Firmę Szkoleniową Kar-Group

Dofinansowanie na kursy

WYBIERZ SZKOLENIE DLA SIEBIE

Skorzystaj z wiedzy i odbierz konkretne wskazówki w każdym ze szkoleń. Wybierz interesujący Cię temat i podnieś swoje kwalifikacje.

Aby skorzystać z naszej oferty zostaw swój mail pod wybranym linkiem !

Kursy i poradnikiDofinansowanie na kursy
1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST

Szkolenia sportowe i trenerskie
5. Kurs Trener Personalny
6. Kurs Instruktor Biegania
7. Kurs Instruktor Fitness

Przebieg kursu / Jak się zapisać ?
1. kliknij na wybrane szkolenie i pozostaw mail pod który mamy wysłać kurs (dostęp dostaniesz w ciągu 2 minut)
2. kursant otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej.
3. uczestniczysz w kursie zapoznając się z materiałami szkoleniowymi

Życzymy owocnej nauki w dobrym nastroju !

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.