Co to e learning ? wiedza na odległość dla każdego !

Co to e learning

Co to e learning ?

Dzisiejszym wpisem pragniemy ostatecznie udowodnić, że e-learning jest dla każdego. Możliwość zdobywania wiedzy na odległość wydaje się dziś czymś tak naturalnym jak sama potrzeba rozwijania umiejętności przez całe życie. Oto największe korzyści płynące z podjęcia e-nauki.

1. Uczysz się z każdego miejsca na świecie

Oczywiście w pewnym uproszczeniu, bo jeszcze nie wszędzie dociera Internet. Pomijając jednak ekstremalne warunki, praktycznie w każdej okolicy podłączysz się do Sieci, zgrasz materiały edukacyjne na komputer, smartfon, laptop czy tablet. Możliwości czytania, oglądania i słuchania wszelkiego rodzaju treści szkoleniowych i dydaktycznych są dziś niesamowite. Pozwalają uczyć się skutecznie tak samo w łóżku, jak przy biurku, w pociągu, w tramwaju czy na ławce w parku. Dzięki temu lepiej planujesz czas poświęcony na edukację. Zamiast zarywać noce dzielisz sobie przyswajanie materiału na najbardziej sprzyjające okoliczności.

2. E-learning bez barier

Nauka przez Internet nie stwarza prawie żadnych barier w czasach, gdy dostęp do jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego jest możliwy nawet przy skrajnie niekorzystnych warunkach materialnych. Poza tym to świetne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, które odczuwają dyskomfort w związku z dojazdem i przemieszczaniem się po budynku szkoły. E-learning sprawdza się w przypadku kobiet w ciąży lub młodych matek, zabieganych pracowników na dwóch etatach i osób mieszkających z dala od miast. Nie chcesz lub nie możesz na dłużej opuszczać domu? Spokojnie – ucz się przy swoim biurku i zdobywaj te same, a może nawet i lepsze kompetencje co inni.

3. E-learning jest ciekawy

Jak wyglądają klasyczne wykłady i zajęcia? Wielu odpowie, że strasznie nudno. Faktycznie, wysłuchiwanie odczytu prowadzonego przez 1,5 godziny lub zajęć niemających nic wspólnego z nowoczesnością znużą nawet najambitniejsze i najwytrwalsze osoby. E-learning to zupełnie inna forma nauki. Możliwości platform pozwalają na stosowanie wszelkich indywidualne multimedialnych pomocy, takich jak nagrania dźwiękowe, filmy, animacje, obrazki, zdjęcia, teksty czy symulacje. Uczniowie i nauczyciele w dowolnym czasie komunikują się za pomocą komentarzy, zadań, prywatnych wiadomości czy rozmowy przez mikrofon. Świetne, wygodne, rozwijające wyobraźnię rozwiązanie.

4. Wygoda edukacji

Co to e learningE-learning, stosowany między innymi w przypadku profesjonalnych kursów i szkoleń, jest niezwykle komfortowy. Pozwala Ci samodzielnie decydować, kiedy chcesz się uczyć. Dostajesz materiały i nie musisz spędzać na uczelni poranka lub wieczoru. Po prostu rozkładasz sobie naukę odpowiednio do obowiązków domowych i zawodowych powinności. Dlatego z tego rozwiązania mogą w jednakowym stopniu korzystać uczniowie, dorośli i emeryci.

5. Wartościowa, przydatna nauka

Co powinno Cię szczególnie zainteresować, certyfikat uzyskiwany na szkoleniach przeprowadzanych na platformie e-learningowej (na przykład przez firmę Kar Group) nie różni się niczym od tego zdobytego na kursach stacjonarnych. Pracodawcy wiedzą bowiem, że dziś nauka wygląda w różny sposób. Jeśli chodzi o klientów, jedni preferują klasyczny model, inni doceniają możliwość samodzielnej nauki z domu. Sztuką jest takie przełożenie wiedzy na materiały dydaktyczne, żeby e-learning realnie zwiększał kompetencje.

Polecamy artykuły:

Dobra firma szkoleniowa – gdzie się szkolić ?

Wywieranie wpływu na ludzi – sztuka manipulacji + darmowe szkolenie (ebook)

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.