Dobra firma szkoleniowa – gdzie się szkolić ?

Dobra firma szkoleniowa

Dobra firma szkoleniowa

jak wybrać wartościową firmę ?

Szkolenie dla pracowników to znakomita decyzja z punktu widzenia pracodawcy, który oczekuje od pracowników efektywności i nieustannego rozwoju. Najważniejszą kwestią jest jednak wybór pewnej, sprawdzonej i godnej zaufania firmy szkoleniowej – finalnie to od niej zależy bowiem skuteczność szkolenia. Rzetelność partnera objawia się w wielu kwestiach.

Dzisiejszym wpisem wskazujemy, jak wybrać firmę szkoleniową, żeby najbardziej na tym skorzystać.

Wiarygodność i doświadczenie

Jeżeli płacisz konkretnym osobom za prowadzenie kursu, warto zweryfikować, na ile są doświadczonymi i merytorycznie przygotowanymi szkoleniowcami. Dobra firma nie kryje kompetencji i dotychczasowymi efektów swoich szkoleń, posiada profesjonalną stronę, bogate referencje. Może pochwalić się wieloma certyfikatami i wyróżnienia oraz na bieżąco prowadzi własne profile w social media.

W cenie są praktycy z sukcesami na koncie i wieloma pozytywnymi opiniami, nauczyciele akademiccy umiejętnie łączący teorię z praktyką, a także utalentowani trenerzy personalni. W dzisiejszych czasach choćby za pomocą wyszukiwarki lub kilku telefonów jesteś w stanie zweryfikować. Jak są przygotowani do prowadzenia kursu sami szkoleniowcy. Pomocne są także opinie na temat danej firmy, które łatwo znajdziesz w Internecie.

Tematyka szkolenia

Dobrze, że inwestujesz w szkolenia, ale jeżeli nie są one choćby w pewnej mierze skorelowane z celami Twojej organizacji, nie warto wydawać pieniędzy w ten sposób. Z drugiej strony, firma szkoleniowa, jeśli jest profesjonalna, potrafi się dostosować do Twoich oczekiwań i świadomie przekazać wiedzę, której potrzebują Twoi pracownicy. Komunikuje w sposób zrozumiały dla specjalistów z Twojej branży, profiluje zajęcia w praktycznym kierunku i odnosi się do specyfiki zajęć wykonywanych przez szkolone osoby.

Pomysł na naukę

Żeby szkolenie przydało się Twoim pracownikom, musi zostać przeprowadzone w nowoczesny, interesujący sposób. Nudna seria wykładów już dawno przestała komukolwiek wystarczyć. Im lepsza firma szkoleniowa, tym więcej narzędzi stosowanych do przekazywania wiedzy. Multimedia, e-learning, nauka poprzez zabawę i gry, ćwiczenia integrujące i pobudzające kreatywność – to wszystko ożywia szkolenia i zwiększa ich efektywność, a na tym Ci przecież zależy.

Jasne cele

Firma szkoleniowa, która jest rzetelna, od razu zaznacza, jakie efekty przynosi konkretny kurs. Wiadomo, że wiele zależy od zaangażowania uczestników, ale doświadczeni szkoleniowcy przewidują, co konkretnie wynosi się z ich zajęć. Im lepsza organizacja, tym dokładniejsze i miarodajniejsze rezultaty proponuje w ramach swoich usług. Przecież chcesz wiedzieć, jakie cele realizujesz dzięki zainwestowanym pieniądzom.

Korzystna cena

Ceny szkoleń są naprawdę bardzo, ale to bardzo różne. Wiele zależy od wątków niekoniecznie merytorycznych, ale logistycznych, takich jak miejsce kursu, koszty cateringu i ewentualnej imprezy integracyjnej i wielu innych. Niemniej jednak, jako człowiek z doświadczeniem w biznesie, zdajesz sobie sprawę z tego, kiedy cena wydaje się realna, a kiedy podejrzana. Poniżej pewnych stawek nie wypada schodzić. Jeżeli firma za wszelką, nomen omen, cenę konkuruje swoimi stawkami, na pewno odbija się to poziomie całego szkolenia. Z drugiej strony, przesadzona cena przy braku przejrzystości oferty również nie gwarantuje efektów.

Szkoleniowcy z marką

O firmie dużo mówi jej renoma, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji poczytaj w Internecie opinie na temat przeprowadzonych szkoleń, zrób research wśród znajomych biznesmenów, którzy mogą podzielić się swoimi wrażeniami. Oczywiście, każdy kurs przebiega nieco inaczej, nie da się jednak ukryć, że wszystko dobry wizerunek firmy szkoleniowej zachęca do zainwestowania pieniędzy.

To tylko najważniejsze rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętaj, że nie należy zamawiać szkoleń na siłę, tylko po to, żeby mieć spokojne sumienie i móc sobie powiedzieć, że się troszczysz o pracowników. Wydane pieniądze powinny owocować, przynosić realne efekty. Lepiej poczekać na korzystną ofertę albo pomyśleć nad samodzielną organizacją kursu niż w ciemno szastać firmowymi pieniędzmi.

Autor: Karol Leszczyński

Robiłeś już szkolenie przez internet ?

Chcemy polecić kursy i szkolenia w Kar-Group. Oferowane kursy respektowane są w Urzędach Pracy. Odbyty kurs pomaga przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej i składaniu wniosku o dofinansowanie z UP. Kursy dają możliwość uzyskania certyfikatów i dyplomów potwierdzających odbycie szkolenia. Szkolenie przeprowadzane są w formie stacjonarnej oraz

Kursy techniczne

Kursy  doszkalające

Kursy sportowe

Rating: 10.0/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.