Zalety pływania czyli pływanie dla zdrowia

kurs instruktora pływania online
kurs instruktora pływania online

Zalety pływania / pływanie a zdrowie

Na grzbiecie, żabką, crawlem? Jak pływa Ci się najlepiej? A może do tej pory nie udało Ci się nauczyć tej sztuki? Jeżeli szukasz motywacji do częstszych wypadów nad jezioro czy na basen, czynników jest aż nadto. Pływanie nie jest wyłącznie praktyczną umiejętnością, to sposób na zdrowe i pożyteczne spędzanie wolnego czasu, a nawet – całego życia!

Sprawdź zalety pływania i korzyści, jakie może osiągnąć dzięki tej aktywności.

Zalety pływania / Wydajny trening kardio

Zalety pływaniaPływanie jest jedną z najzdrowszych aktywności dla całego organizmu. Z jednej strony nie stanowi dużego ryzyka i obciążenia, a z drugiej przynosi wiele pozytywnych efektów. Pływanie m.in. poprawia krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii, reguluje pracę serca, mięśni, stawów, płuc… Zwiększa formę i kondycję, idealnie wspierając rehabilitację czy leczenie konkretnych schorzeń; pozwala zrzucić zbędne kilogramy i powstrzymać efekt jojo.

Przy tym wszystkim nie musisz inwestować w drogi sprzęt ani wyjeżdżać. Praktycznie w każdej gminie, nie wspominając o dużych miastach, znajdują się nowoczesne baseny, gdzie za kilka-kilkanaście złotych można przyjemnie potrenować. Coraz częściej w takich budynkach znajdują się również sauna, jakuzzi i inne wodne atrakcje umilające czas, dlatego pływanie się nie nudzi, a każde wyjście na basen nie tylko korzystnie oddziałuje na ciało, ale i uprzyjemnia, urozmaica życie.

Gdzie najlepiej pływać

Na baseny i do aquaparków możesz jeździć, kiedy tylko są otwarte, niezależnie od pory roku. Jednak dla wielu Polaków pływanie to także typowo wakacyjna aktywność, kojarząca się z urlopem nad rzeką, morzem, jeziorem. Wybierając naturalną przestrzeń, kąp się tylko w strzeżonych i sprawdzonych miejscach, podczas dobrej pogody, na trzeźwo i bez ryzykownych skoków do wody. Pływanie „na dziko” jest ogromną przyjemnością, ale wymaga dużej odpowiedzialności i dojrzałości.

Jeśli nie czujesz się do końca pewnie, lepiej pozostań na plaży. Unikaj rwących rzecz i falistego morza. Nie ryzykuj życia dla kilku chwil kąpieli. Niemniej jednak umiejętność pływania znacznie przydaje się na łonie natury i w nietypowych sytuacjach. Kto wie, kiedy zdolność poruszania się na powierzchni wody przyda się najbardziej…

Sposób na życie

Zalety pływaniaDla wielu osób pływanie pozostaje przede wszystkim ulubioną formą treningu i regeneracji. Jeśli jednak dosłownie nie możesz żyć bez wody, być może pora zostać ratownikiem lub instruktorem pływania? W tym kierunku odbędziesz dziś profesjonalne szkolenia, które zapewniają zdobycie certyfikatu pożądanego przez pracodawcę. Traktujesz ratownictwo jako pracę na całe życie czy jedynie na sezon wakacyjny? W obu przypadkach dobrze jest wykazać się papierem potwierdzającym nie tylko umiejętności praktyczne, ale również teoretyczne.

Za kwotę kilkuset złotych możesz odbyć szkolenie, które zakończy się egzaminem i uzyskaniem profesjonalnego certyfikatu. Można podsumować… jak pływać, to na długich dystansach! Myśl o przyszłości i wykorzystuj swoje pasje do zarabiania pieniędzy. Niewielkim nakładem możesz stać się profesjonalistą świadomym swoich szans na rynku pracy. Zdobądź nową wiedzę i ucz pływania następnych pasjonatów. Wspólnie krzewmy zdrowe i pożyteczne aktywności!

 Instruktor pływania

Dzięki ukończeniu szkolenia dla instruktorów, możesz uczyć pływania innych na basenach prywatnych, szkolnych czy klubowych, w ramach zajęć indywidualnych oraz grupowych. Z kursu chętnie korzystają nauczyciele pracownicy MOSIR i GOSIR. Pływanie to Twoja pasja?  Szukasz aktywnej pracy? Ten kurs jest dla Ciebie!

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 
Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.