Postanowienia noworoczne – Jak rozpocząć Nowy Rok aby zagwarantować sobie sukces

Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne  – Jak rozpocząć Nowy Rok ?

Czy Nowy Rok kojarzy Ci się wyłącznie ze zmęczeniem i niewyspaniem po sylwestrowym szaleństwie? Raczej nie – wraz z początkiem stycznia masz prawdopodobnie wiele postanowień i wierzysz w sukces. Jak zatem zwiększyć szansę na pomyślność w rozpoczynającym się roku?

Postanowienia noworoczne

1. Nie przesadzaj z postanowieniami

Im bliżej końca roku, tym częściej używa się deklaracji „od nowego roku planuję…”, „byle do sylwestra, a od 1 stycznia…”. Cóż, faktycznie przełom roku może być symbolicznym początkiem dobrych zmian, ale… czy naprawdę warto zwlekać z podjęciem korzystnych decyzji? Czy planowanie z wyprzedzeniem rzucania palenia lub innych zgubnych nałogów jakkolwiek pomaga? Lepiej zacząć od razu, a nie wierzyć w to, że „magia nowego roku” przyczyni się do silniejszej motywacji.

Powiedzmy sobie szczerze: wiele noworocznych postanowień bardzo szybko zostaje złamana.

Czy oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z postanowień i planów związanych z Nowym Rokiem? Nie! Po prostu nie przesadzaj, nie narzucaj sobie zbyt dużej presji.

Gdy zauważasz w swoim życiu obszary do zmiany, być może lepiej jest rozwiązywać problemy krok po kroku. Jeżeli od 1 stycznia zamierzasz rzucić palenie, przestać objadać się słodyczami, zacząć biegać, częściej spotykać się ze znajomymi, podróżować, uczyć angielskiego i… (tu następuje cała litania planów) – możesz mieć problem, by trzymać się wszystkich tych postanowień od razu.

A dobrze wiesz jak to z postanowieniami. Tygodniami budujesz w sobie myślenie „po 1 stycznia wszystko się zmieni, zacznę walczyć ze słabościami, osiągnę nowe sukcesy”, ale pierwsze potknięcie może już przyczynić się do utraty motywacji. Skoro znów się nie udało, po co próbować się podnosić? Może trzeba poczekać do kolejnego roku, pal licho, że to kilka lub nawet ponad 10 miesięcy…

Dlatego zastanów się, które postanowienia noworoczne są dla Ciebie najważniejsze i priorytetowe. Na kolejne przyjdzie pora później. Wykorzystaj moc noworocznych postanowień, ale jeśli coś dotyczy naprawdę ważnych kwestii, jak zdrowie, psychika czy relacje międzyludzkie, nie zwlekaj do przełomu roku, tylko zacznij działać od razu.

2. Działaj systematycznie

Z pierwszego punktu wynika drugi, ponieważ aby zrealizować postanowienia, potrzeba systematyczności i planowania. Zadbaj o to, by swoje zamierzenia nie tylko przemyśleć, ale i zwerbalizować, zapisać. Może przyda się konkretna aplikacja mobilna? Jeżeli zamierzasz uczyć się języków obcych, regularnie trenować, a nawet obliczać korzyści wynikające z rzucenia palenia – apka w telefonie jest naprawdę przydatnym narzędziem.

Sukces wymaga narzucenia sobie pewnego rygoru. Czasami pojawia się niespodziewanie, ale zazwyczaj trzeba go sobie wyszarpać ciężką pracą i cierpliwym czekaniem na efekty. Tylko będąc systematycznym wyrobisz w sobie swoiste automatyzmy, które zwiększają szanse na pozytywne rozwiązania w konkretnych obszarach.

Jak sportowcy, którzy trening, dietę i regenerację muszą wprowadzić do codziennego rytmu, tak Ty, w nowym roku, masz szansę na odniesienie sukcesu, jeżeli pozytywne aktywności staną się pewnym nawykiem, czymś, co robisz regularnie, systematycznie i cierpliwie.

3. Zadbaj o siebie

Powyższy nagłówek można zrozumieć dwuznacznie – jako zadbanie o zdrowie, ale i wygląd. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces po Nowym Roku, koniecznie zacznij od podstaw. A bazą wszelkich sukcesów jest zdrowie, które pozwala być silnym, skoncentrowanym na celu i efektywnym. Dlatego po sylwestrowej zabawie, w pierwszym możliwym terminie przebadaj się, pozbądź tych problemów, które mogą być jeszcze większym zagrożeniem wraz z upływem czasu. Nie warto bagatelizować nawet drobniejszych schorzeń.

Zdrowie Twoje i Twoich bliskich jest ważniejsze od wszystkich pozostałych celów, choć oczywiście Nowy Rok jest świetnym momentem na zrealizowanie marzeń i wejście na drogę sukcesów.

Dlaczego warto dbać o siebie w sensie fizycznym, estetycznym? Ponieważ to zwiększa naszą samoocenę. I wcale nie chodzi o to, by każdy wraz z rozpoczęciem stycznia zaczął się ubierać w markowe, drogie ubrania i kopiował fryzury gwiazd. Chodzi bardziej o pewną mentalność i samoświadomość. Udany Nowy Rok warto rozpocząć od spoglądania w lustro. Każdy z nas ma w sobie coś, co chciałby zmienić, by czuć się lepiej. Dla jednych to waga, dla innych brak pewnych umiejętności. Najwyższa pora by wyjść ze sfery narzekania i samokrytyki. Bez działania nie ma efektów! A że będzie trudno? Nikt nie gwarantował, że życie będzie proste i niewymagające…

4. Rozwijaj się

Sukces w realizacji noworocznych postanowień jest uzależniony od efektów działań, które podejmujesz. Pora na rozwój osobisty, a to jak go zdefiniujesz, zależy już od Ciebie. Wspominaliśmy o nauce języka, przejściu na zdrową żywność czy staraniach o awans. Ważne, by określić nie tylko cel, ale i niezbędne kroki ku jego realizacji. Do sukcesów dochodzi się krok po kroku, metodycznie, wskakując na kolejne poziomy, odhaczając kolejne drobne zwycięstwa.

Ważne, by zauważać progres.

Jeżeli od 1 stycznia zaczynasz biegać, nie staniesz się z miejsca pretendentem do wygranej w maratonie. Trzeba najpierw umieć przebieg 5 kilometrów bez zatrzymywania, a i to będzie na początku bardzo trudno. Lecz jeżeli wyzbędziesz się niecierpliwości i rezygnacji, a zastąpisz je głodem postępów, zaczniesz doceniać każdy mały sukces. Czas na mecie lepszy o kilka sekund. Brak dotychczasowej zadyszki po wejściu na czwarte piętro. Niższa waga już po kilku tygodniach treningów połączonych ze zdrowszą dietą.

Gdyby po Nowym Roku każdy z nas zaczął doceniać drobne wygrane, ludzie staliby się szczęśliwsi. Pora na Twój krok i dawanie przykładu innym.

5. Dbaj o relacje

W całej dyskusji o postanowieniach, samorozwoju, sukcesie, motywacji bardzo często wpadamy w pułapkę koncentracji na własnej osobie. Jasne, wielu osobom brakuje choćby szczypty zdrowego egocentryzmu, który jest niezbędny do walki o wyznaczone cele i dobre samopoczucie. Jednak nie popadajmy w przeciwną skrajność.

Wśród noworocznych postanowień wskaż także cel związany z relacjami międzyludzkimi. Może pozostajesz w konflikcie z kimś z rodziny? A może masz kilka rozmów, do których powinno dojść już dawno temu, ale brakowało odwagi lub chęci?

Nawet największe sukcesy nie mają smaku, gdy trzeba je świętować w samotności lub wśród fałszywych przyjaciół. Dlatego w Nowym Roku pomyśl o swoim rozwoju, swoich potrzebach, swoim zdrowiu, ale także o relacjach z innymi. Zasługujesz na to, by zrealizować najważniejsze postanowienia.

Przydatne kursy !

ZOBACZ RANKING

Przeczytaj także:

1. Planowanie kariery zawodowej tak żeby zawsze liczyć na zatrudnienie ! Poradnik

2. Darmowe szkolenia online i kursy do Twojej dyspozycji. Wiedza i doświadczenie za darmo

fraza kluczowa: Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne, Postanowienia noworoczne

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.