Jak zwiększyć pewność siebie + darmowy poradnik

Jak zwiększyć pewność siebie

Jak zwiększyć pewność siebie ?

W dzisiejszych czasach bez pewności siebie trudno osiągnąć sukces, a także zrealizować zamierzony plan. Niektórzy wydają się wręcz urodzeni do kontaktów z innymi, ale spora część z nas obawia się załatwiania różnych spraw, poznawania nowych osób czy prezentowania swoich poglądów. Dlatego dzisiejszy wpis poświęcamy metodom, które ułatwiają pozytywną zmianę i pokażą jak zwiększyć pewność siebie.


Zapisz się tutaj

Zaczynaj drobnymi krokami

Przede wszystkim wyrobienie pewności siebie następuje zazwyczaj w efekcie postanowienia. Uświadamiasz sobie swoją postawę pełną niepewności i pragniesz ją zmienić. Dochodzi się do tego stopniowo, nie da się przejść transformacji z dnia na dzień, co naturalne.

Zrozum, że nikt nie oczekuje od Ciebie, że nagle zmienisz się nie do poznania. Co więcej, wiele osób może Cię lubić właśnie z uwagi na Twoje wycofanie. Dlatego swoją postawę na bardziej zdecydowaną zmieniaj wyłącznie dla siebie, w poczuciu, że chcesz to zrobić, ale nie musisz.

Zastanów się nad korzyściami. Tylko spójrz: pewność sprzyja realizowaniu założeń, pomaga w pracy, urzędach, szkole, kontaktach z innymi ludźmi (zarówno formalnych, jak i towarzyskich). To cecha, która unaocznia się przede wszystkim w stresujących sytuacjach – w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, przy podejmowaniu szybkich decyzji czy, szerzej, w życiu codziennym. Warto? Zdecydowanie tak. Pozostaje pytanie, jak zmienić się w osobę pewniejszą siebie?

Kilka pomysłów na zmianę postawy

Brak pewności siebie unaocznia się nie tylko w słowach, ale i mowie ciała. Dlatego zacznij zwracać uwagę na to, jak stoisz, jak się poruszasz, jak siedzisz. Gdy mimowolnie się garbisz i zwieszasz wzrok, jesteś postrzegany jako ktoś wycofany, niepewny. Przysłowiowo wypięta pierś i dumnie uniesiona głowa – to zmienia postać rzeczy!

Na to, jak czujesz się w towarzystwie, wpływają także ubiór i wygląd. Nie chodzi o to, żeby codziennie wyglądać niczym modelka na wybiegu… Po prostu jeżeli zaczniesz bardziej zwracać uwagę na dobór ubrań, dodatków czy kosmetyków – poczujesz różnicę. Często nie wymaga to większych nakładów finansowych czy szczególnej zmiany stylizacji. To kwestia detali, które zwyczajnie widać.

Nie wstydź się swoich emocji – śmiechu, łez czy złości. Tłumienie ich w sobie źle oddziałuje na psychikę. Może w dłuższej perspektywie negatywnie wpływać na funkcjonowanie. Osoby pewne siebie pokazują, co czują – bez szczególnego skrępowania. Otoczeniu wydaje się to szczerą reakcją, a naturalność jest przecież bardzo pożądana. Oczywiście warto trzymać się przy tym zasad uprzejmości, które powinny rządzić życiem społecznym.

Pewność siebie rodzi się także poprzez drobne zmiany nawyków komunikacyjnych, choćby na studiach. Można ją ćwiczyć np. poprzez odpowiadanie na pytania i zadawanie ich wykładowcom oraz innym studentom. Swoją drogą, dzięki temu punktuje się aktywnością, wyróżniając na tle audytorium.

Pewność siebie rozwija się też poprzez sport i realizację planów. Rozwój osobisty sprzyja zmianie charakteru. Jeżeli codziennie udowadniasz sobie swoją wartość, czujesz się coraz lepiej, coraz pewniej. Wygrywasz drobne spotkania, powoli pnąc się do mistrzostwa. Pokonując własne słabości i lęki, zdobywasz słuszne przeświadczenie, że wszystko jest do osiągnięcia. Również w kontaktach z drugim człowiekiem lub na forum publicznym.

Jak zwiększyć pewność siebie ?

Współcześnie skutecznym i popularnym sposobem na zwiększenie pewności siebie są różnego rodzaju szkolenia – zarówno te przygotowane specjalnie z myślą o wyrobieniu w sobie śmiałej i energicznej postawy, jak i kursy typowo edukacyjne. Wraz ze zdobywaniem nowych umiejętności i przyswajaniem kolejnych pokładów wiedzy rośnie również pewność siebie, dlatego warto raz na jakiś czas zainwestować kilkaset zł w profesjonalne i sprawdzone szkolenie.

Prezent + TEST

Zapraszamy do lektury!

Jak być bardziej pewnym siebieJak być bardziej pewnym siebie (ebook)

Darmowy prezent w postaci poradnika w materiale zobaczysz wiele schematów i wizualizacji.

6

Link do pełnego kursu z certyfikacją !

Przejdź pełne szkolenie z egzaminem

 

 

Przeczytaj także:

1. Cechy dobrego kucharza ! Jak być dobrym kucharzem ? – 9 zasad !

2. Jak negocjować ? negocjacje w biznesie – przydatne przykłady !

3. Jakie kursy warto zrobić do pracy marzeń?

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.