JAK STAĆ SIĘ BOGATYM? – 14 SPOSOBÓW

Jak stać się bogatym
Jak stać się bogatym

Jak stać się bogatym – dobre metody

Wielu z nas zastanawia się czasem, czym jest bogactwo? Utożsamiane najczęściej z posiadaniem fortuny i dóbr materialnych, tak naprawdę łączy się nierozerwalnie ze zdrowiem, szczęściem i miłością. Niewątpliwie umiejętność korzystania z zarobionych pieniędzy stanowi wielką wartość w życiu każdego człowieka i jest połową sukcesu w bogaceniu się, jednak nie wystarcza, by z przysłowiowego pucybuta zostać miliarderem.

Bycie bogatym to efekt ciężkiej pracy i często banalnych, wręcz rutynowych czynności, z których rzadko zdajemy sobie sprawę, a właśnie w nich tkwi sekret wielkiego majątku. Zacznijmy od początku.

Jak stać się bogatym – 14 sposobów

1. Myśl o bogactwie.

Każdego dnia wyobrażaj sobie dostatnie życie i wszystko, czego potrzebujesz. W ten sposób oczyścisz umysł z „biednych wyobrażeń”, że powinieneś żyć skromnie. Wpajając sobie podświadomie idee bogactwa i dobrobytu, masz szansę na spełnienie marzeń o fortunie. Nie bagatelizuj zatem potęgi podświadomości.

2. Nie gardź pieniędzmi.

Środki płatności same w sobie nie są ani dobre, ani złe. Nie można jednak mieć pogardliwego stosunku i źle wyrażać się o nich.
Nigdy nie mów: „brudny szmal”, „gardzę forsą”. Nie pozostawiaj banknotów i bilonu porozrzucanych w różnych miejscach. Przechowuj je starannie. W końcu to efekt Twojej pracy.

3. Zacznij oszczędzać.

Bogactwo zaczyna się tworzyć od drobnych kwot odkładanych na koncie. Z czasem sumy te rosną do niebagatelnych rozmiarów.
Jeśli marzysz o staniu się miliarderem, musisz nauczyć się oszczędzać i to niekoniecznie same pieniądze. Zrezygnuj z zakupów, jeśli jesteś głodny, zacznij planować budżet, przyjrzyj się szczegółowo swoim wydatkom, zakręcaj wodę w trakcie mycia zębów, czy wyłączaj światło w pustych pomieszczeniach. Na pewno zmniejszysz wydatki, choć realny efekt zobaczysz dopiero płacąc rachunki. Różnicę przelej na konto oszczędnościowe.

4. Czytaj umowy przed podpisaniem.

Większość z nich parafujemy bez choćby pobieżnego przejrzenia kilku zapisanych stron, bo wierzymy, że uprzejma pani z okienka w banku w przeciągu godzinnego spotkania w sprawie kredytu, wszystko opowiedziała nam ze szczegółami. Na ogół ufamy przedstawicielom handlowym, bankowcom, doradcom finansowym i całkowicie podporządkowujemy się ich woli. Niestety, nasza naiwność i brak sprawdzenia detali umów, jakie zawieramy pisemnie, może nas kosztować stopniową utratę majątku.

5. Uważaj na zakupy z kartą kredytową.

Wyjmując pochopnie z portfela ten magiczny plastik, który zawsze mamy pod ręką, nie zawsze zastanawiamy się nad konsekwencjami naszej spontanicznej decyzji. Po pierwsze – zazwyczaj nabywamy rzecz w przypływie impulsu, nie zastanawiając się, czy potrzebujemy kolejnej pary spodni, butów czy nowej torebki. Po drugie – długi wraz z odsetkami z karty debetowej będziemy musieli bardzo szybko spłacić. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na sprawunki za gotówkę, przynajmniej przemyślmy te robione przy pomocy debetu na koncie. Długi bowiem niejednego doprowadziły na skraj bankructwa, a Ty przecież chcesz się bogacić, a nie ubożeć.

6. Przemyśl dokładnie wszystkie pożyczki.

Uważaj od kogo, ile i na co pożyczasz. Trzymaj się z daleka zwłaszcza od „chwilówek”, gdyż zrujnowały one niejedno życie. Oczywiście zaciągając pożyczkę lub kredyt na jasno określonych warunkach spłaty, możesz nabyć nieruchomość, której wartość wzrośnie w przeciągu lat kilkukrotnie, czyniąc Cię bogatym.

7. Trafnie oceniaj ryzyko.

Bogaci ludzie nauczyli się tej umiejętności i stosują ją perfekcyjnie. Trafnie wybierają i angażują się w realizację projektów rokujących co najmniej średnie zyski. Nie wykluczają całkowicie ryzyka, ale zanim podejmą decyzję – dokładnie analizują wszystkie za i przeciw. Jeśli nie mają odpowiedniej wiedzy – korzystają z porad ekspertów i doradców finansowych.

8. Naucz się szukać okazji i wykorzystuj możliwości wzbogacenia się.

Zdolność szybkiego reagowania na nadarzające się okazje do wzbogacenia się, połączona z oceną ryzyka niepowodzenia to umiejętność, którą posiadają wszyscy bogaci ludzie. Trzeba jednak pamiętać, że większość z nas nie jest obdarzona tego typu intuicją i nie posiada fachowej wiedzy, aby móc postawić swój majątek w celu jego pomnożenia, dlatego trzeba zachowywać szczególną ostrożność, kiedy ktoś mówi Ci o niebywałych korzyściach i możliwościach, jakie się trafiają. Przeglądaj gazetki z promocjami w drogeriach i sklepach spożywczych oraz korzystaj z nich w miarę potrzeb, np. przy okazji większych zakupów. Nierozsądne jest jechać po jedną rzecz na drugi koniec miasta tylko dlatego, że zaczęły się sezonowe wyprzedaże. W ten sposób na pewno się nie wzbogacisz.

9. Kontroluj wydatki.

Jeśli chcesz być bogaty, musisz poskromić i ujarzmić swoją rozrzutność na codzienne drobne wydatki na kawę, słodycze, lunch na mieście, czy kosmetyki w drogerii. Niewielkie kwoty pieniędzy, ubywające z Twojego portfela w niekontrolowany sposób, w dłuższej perspektywie czasu mogą okazać się sporymi sumami. Zacznij już dziś zbierać paragony i notować wydatki, aby przekonać się, czy nie zacząć oszczędzać.

10. Nie uprawiaj hazardu.

Bogaci ludzie nie liczą na szybkie i nagłe poprawienie sytuacji finansowej po zaniesieniu ciężko zarobionych pieniędzy do kasyna, zakładów bukmacherskich czy kolektury Totalizatora Sportowego. Mało kto z nich wierzy w aż tak wielki łut szczęścia. Raczej świadomie podejmują działania, aby powiększać majątek poprzez ciężka pracę, niż trwonić go w grach hazardowych.

11. Postaw na doskonalenie siebie.

To sprawdzona przez wielu prosta droga do bogactwa. Nie trać czasu na bezsensowne działania, tylko zwiększaj stale poziom swojej wiedzy, a następnie – wykorzystuj to, czego się dowiedziałeś. Rozwój osobisty i zawodowy oraz samodoskonalenie to dwie ścieżki, które mogą wyprowadzić Cię z ubóstwa. Wiele badań pokazuje również, że osoby potrafiące więcej, zarabiają na wyższym poziomie, szybciej awansują i pną się po szczeblach kariery. W ten sposób tworzą swoje bogactwo.

12. Poświęć 30 minut dziennie na lekturę.

Nie wystarczy tylko czytać, w dodatku byle jaką książkę. Trzeba rozróżniać wartościowe pisanie. Ankiety przeprowadzone wśród majętnych i zamożnych pokazały, że wybierają oni pozycje poświęcone rozwojowi osobistemu, bieżącym wydarzeniom lub dotyczące kariery zawodowej. Romanse i kryminały w ogóle nie były przez nich brane pod uwagę przy doborze codziennej lektury.

13. Buduj sieć kontaktów.

Zamiast siedzieć przed telewizorem lub smartfonem, włącz się w działania lokalnych społeczności, w których żyjesz, albo zapisz się na wolontariat. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, robiąc to systematycznie, masz szanse 1:10, że nie będziesz narażony na problemy finansowe.
Poświęcając minimum 5 godzin miesięcznie na wolontariat bądź działania non-profit, masz szansę dotrzeć do zamożnych filantropów, którzy część swojego wolnego czasu wygospodarowują na pracę bez korzyści finansowych. Robiąc coś wspólnie, masz szansę zostać zapamiętanym, a nawet zbudować trwałe więzi przyjacielskie lub nawet biznesowe. Inną korzyścią z budowania sieci kontaktów jest pomoc, jaką możesz szybko uzyskać, np. tracąc pracę.

14. Nie poddawaj się.

Skupienie, wytrwałość, cierpliwość i motywacja to główne cechy ludzi bogatych. Jeśli chcesz być tak jak oni, traktuj porażki jak lekcje do odrobienia, albo tymczasowe przeszkody, które trzeba wyeliminować. Wyciągaj wnioski, ucz się na błędach (najlepiej cudzych, nie własnych) i próbuj bogacić się wszystkimi możliwymi sposobami, a na pewno zapewnisz sobie fortunę, o jakiej marzysz. Zaproponowana lista sposobów na wzbogacenie się, powinna Cię zainspirować w budowaniu własnego bogactwa.

15. Stale się rozwijaj i poszerzaj wiedzę.

Poniżej przygotowaliśmy kilka linków do darmowych szkoleń z których możesz skorzystać.

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST
5. Poradnik dietetyczny
6. Psychologia psa
7. Jak schudnąć – poradnik video

JAK STAĆ SIĘ BOGATYM

fraza kluczowa: Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym, Jak stać się bogatym.

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.