Zarobić na zdrowym stylu życia – Jak zarobić, czyli Fit na bogato

Zarobić na zdrowym stylu życia – nowa moda !

Zarobić na zdrowym stylu życia

Moda na zdrowy styl życia jest niezwykle pozytywnym, wartościowym trendem. Sprawia, że miliony Polaków zrzucają zbędne kilogramy, odzyskują pewność siebie, znajdują hobby, a przede wszystkim dbają o ochronę zdrowia. Jest jeszcze druga strona medalu: biznes. Bycie „fit” kosztuje, a ktoś na tym zarabia. Jeśli chcesz być tym kimś, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł! Oto kilka pomysłów oraz inspiracji.

1. Układanie planów treningowych i diet

Jeżeli posiadasz ku temu odpowiednie kwalifikacje, możesz zająć się układaniem planów treningowych oraz diet, które pomogą innym w realizacji marzeń o zdrowym trybie życia. Pewne rzeczy niejako rozumiemy samo przez się – na przykład to, by nie jeść zbyt dużo słodkich i tłustych potraw albo ruszać się jak najwięcej. Lecz to jedynie ogólniki, które nie dają bardziej indywidualnych recept na odzyskanie formy, schudnięcie czy pozbycie się objawów chorób.

Dziś czymś zupełnie normalnym i powszechnym jest płacenie za indywidualną dietę czy rozpiskę treningów. By jednak robić to w pełni zawodowo i profesjonalnie, musisz się uczyć, kończyć kursy i praktykować. Każdy plan powinien opierać się o wiedzę na temat zdrowia. To spora odpowiedzialność. Źle dobrana dieta może nie przynieść żadnych efektów, lub co gorsza: negatywnie wpłynąć na stan zdrowia. Z kolei nieprawidłowe wytyczne ćwiczeń kończą się urazami i kontuzjami, czasem bardzo poważnymi. Chyba nie chcesz mieć na sumieniu kogoś, kto Ci zaufał, a w dodatku zapłacił za konsultację?

Aby pomagać innym w rozwijaniu życia w stylu fit wcale nie musisz zakładać własnej działalności. Profesjonalni doradcy i konsultanci są pożądani na rynku pracy w bardzo wielu miejscach. Oprócz wspomnianej edukacji, liczy się także doświadczenie oraz konsekwencja. Dobrze, jeżeli umiesz doradzać innym, umiejąc zadbać także o siebie.

2. Blog, vlog

Skoro wspomnieliśmy o własnej działalności, warto pociągnąć ten wątek. Zapewne doskonale znasz kilka, kilkanaście lub jeszcze więcej spektakularnych karier trenerów personalnych, dietetyków i osób promujących szeroko rozumiany, zdrowy styl życia. Niektóre z tych osób są dziś naprawdę rozpoznawalne, na równi z topowymi sportowcami, celebrytami. Dlaczego? Ponieważ zawczasu zauważyły, jaka nisza na rynku jest do wypełnienia. Jedni cenią prawdziwy wycisk, inni ciepłe podejście. Niektórzy zachęcają do ćwiczeń z humorem, inni wprowadzają finezyjne diety. Każdy ma swój sposób na promowanie zdrowego jedzenia lub ćwiczeń (lub jednego i drugiego).

Wciąż możesz dołączyć do grona tych, którzy zamienili pasję na biznes, a swoje osobiste sukcesy przekształcili w stronę codziennej działalności, opartej o kontakt z ludźmi i pokazywanie pewnych wzorców.

Wystarczy zacząć od bloga lub konta w mediach społecznościowych. YouTube, Instagram, Facebook – te miejsca są wręcz stworzone do wspierania fit-inicjatyw. Pamiętaj jednak, by znaleźć na siebie sposób, pomysł na oryginalną kreację, bez powielania i kopiowania czyjegoś stylu. Tylko oryginalne, świeże formaty mają szansę na prawdziwy sukces.

Nie poddawaj się, jeżeli na początku Twoją działalnością zainteresuje się niewielkie grono. Konkurencja na rynku jest ogromna. Skoro i tak ćwiczysz lub prowadzisz dietę, co szkodzi Ci podzielić się z innymi? Oczywiście nie zdradzaj wszystkich sekretów, na czymś trzeba zarabiać. Przy nieco lepszych wynikach oglądalności dochodzą reklamy i współprace sponsorskie. Z tego naprawdę da się godnie wyżyć. Trzeba chcieć i pracować na swoją markę. Dziś brzmi to dla Ciebie abstrakcyjnie? Kilka dodatkowych lekcji coachingu i możesz zaczynać!

3. Akcesoria, ubrania, jedzenie

Wokół mody na styl życia kręci się również biznes inny od „doradczego”. Chodzi o wszystko, co mniej lub bardziej potrzebne do osiągania wyników. A skoro chcesz żyć fit, musisz się zdrowo odżywiać (więc ktoś zarabia na produkcji lub dystrybucji zdrowej żywności – ekologicznej, bezglutenowej, wegańskiej, niezależnej itd.). Do rzeźbienia sylwetki potrzebujesz odżywek i suplementacji – ktoś to dostarcza na rynek i sprzedaje… Idźmy dalej – do uprawiania sportu potrzeba ubrań i akcesoriów. Już rozumiesz? Być może wykorzystasz boom na e-commerce lub inny trend: jarmarków, na których spotykają się osoby pozytywnie zakręcone na zdrowe jedzenie. Z jednej strony to szereg fajnych inicjatyw i start-upów (jak deweloperzy fit-aplikacji), a z drugiej biznes, na którym możesz zacząć poważnie zarabiać.

4. Praca instruktora

Zarobić na zdrowym stylu życia
Zarobić na zdrowym stylu życia

W tym artykule powtarza się pewien schemat. Wszyscy wiemy, że do osiągania zdrowych efektów potrzeba samozaparcia, wytrwałości, trudu, ale jednocześnie… fachowego wsparcia. Wiele osób pracuje na sukces jednostki. Dlatego tak ważne jest merytoryczne konsultowanie ćwiczeń czy diety.

Być może Twoim powołaniem jest rola instruktora fitness i aerobik? W takim razie sprawdź dostępność szkolenia, które możesz zaliczyć również na platformie e-learningowej. Dziś to kwestia chęci, a nie logistycznych trudności i finansowych wyrzeczeń. Komu naprawdę zależy na rozpoczęciu kariery instruktora, może wziąć udział w kursie, po którym otrzymuje się certyfikat, cenny dokument do CV, otwierający drzwi w wielu miejscach pracy. A tych nie brakuje, by wspomnieć chociażby kluby, które działają w Twojej okolicy.

Pomóż innym rozwijać pasję zdrowego stylu życia. Samemu zdobądź profesjonalną wiedzę. Dziel się z innymi. Zarabiaj na fit know-how!

Skorzystaj z pełnego kursu:

Dietetyka sportowa

Dietetyka sportowa

Szkolenie skierowane do osób zajmujących się suplementacją i dietetyką ze szczególnym nastawieniem w stosunku do sportu i osiągnięć sportowych. Kurs przydatne dla osób pracujących w klubach sportowych a także zajmujących się zawodowo dietetyką sportową / kurs z materiałami video.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Dietetyka sportowa

Instruktor dietetyki i suplementacji

Aby prowadzić zdrowy tryb życia potrzebna jest nie tylko fizyczna aktywność, ale przede wszystkim większa świadomość żywieniowa. Ten kurs przygotowuje Cię do pracy w charakterze dietetyka, którego kompetencje pozwalają znaleźć pracę w takich miejscach, jak centra dietetyczne, sklepy specjalistyczne, ośrodki sportu i zdrowia, kluby / kurs z materiałami video.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

poradnik dietetyczny

Promotor zdrowia

Nie trzeba tłumaczyć, czym zajmuje się promotor zdrowia. Jednak by zwiększać świadomość innych, między innymi na tematy związane z dietetyką czy procesami zachodzącymi w organizmie, potrzeba kompetencji, potwierdzonych certyfikatem. Jedno i drugie zdobędziesz na atrakcyjnym kursie, który wspiera poszukiwania pracy związanej ze zdrowym stylem życia / kurs z materiałami video.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Dietetyka sportowa – poradnik dietetyczny VIDEO

Odbierz darmowy dostęp do kursu i darmowej wiedzy !

darmowe-szkolenie-sportowe

 

fraza kluczowa artykułu: Zarobić na zdrowym stylu życia, Zarobić na zdrowym stylu życia, Zarobić na zdrowym stylu życia, Zarobić na zdrowym stylu życia, Zarobić na zdrowym stylu życia, Zarobić na zdrowym stylu życia, Zarobić na zdrowym stylu życia, Zarobić na zdrowym stylu życia

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.