Ile zarabia trener personalny w Polsce ?

Ile zarabia trener personalny w Polsce ?

Ile zarabia trener personalny w Polsce ?

zarobki trenerów personalnychWokół zarobków trenerów personalnych krążą legendy. Forbes podaje górną miesięczną kwotę 30. 000 zł. Czy jednak jest to średni zarobek przeciętnego trenera, a może pensja nielicznych, którzy trenują celebrytów? Ile zarabia początkujący trener personalny i od czego zależy wysokość zarobków?

W małej miejscowości, na osiedlowej siłowni, stawka za godzinę z trenerem personalnym może zaczynać się już od 50 zł. W klubach o najwyższych standardach stawka wzrasta do około 150 zł za godzinę. Z kolei trenerzy personalni gwiazd zarabiają powyżej 200 zł za godzinę.

Zanim zaczniemy zacierać ręce, pamiętajmy, że nie jest to praca biurowa, którą można wykonywać przez 40 godzin tygodniowo (intensywny wysiłek wymaga regeneracji), a od stawki godzinowej należy odjąć koszty, które ponosi trener personalny. Zarobki zależą nie tylko od ceny treningu, ale też od rodzaju zatrudnienia.

Jeśli trenera personalnego zatrudnia fitness klub, który zapewnia mu stały dopływ klientów, z godzinnej stawki zostaje mu w kieszeni prowizja, która wynosi około 40 % stawki opłaconej przez klienta. Zatrudnienie w fitness klubie jest dobre na początek, by zdobyć doświadczenie lub gdy zależy nam na stałym zatrudnieniu.

Jakie zarobki ?

Ile zarabia trener personalnyGdy trener personalny zbuduje bazę klientów i wyrobi sobie markę, może działać jako freelancer, wtedy sam musi zadbać o marketing, wynająć powierzchnię w fitness klubie, może też trenować z klientem w jego domu lub w plenerze, co pozwoli zaoszczędzić na wynajmie. Jednak wtedy od każdej stawki godzinowej musi odjąć koszt ZUS – u, podatek dochodowy oraz VAT. Mimo kosztów prowadzenia działalności, bardziej opłaca się pracować na własną rękę niż w fitness klubie, o ile oczywiście jesteś osobą zdyscyplinowaną, która potrafi zadbać o stałych klientów.

Z jednym klientem będziesz trenować około 3 razy w tygodniu, to zależy od jego dyscypliny, są też klienci, którzy zechcą trenować aż 5 dni w tygodniu, pozostałe dwa potrzebne są na regenerację. Będą też klienci, którzy wygospodarują tylko 1 dzień tygodniowo.

Pamiętaj, że klient w każdej chwili może podjąć decyzję, że wycofuje się z treningów (wszyscy wiemy, jak silną motywację mamy wraz z noworocznymi postanowieniami). Dlatego dbaj o urozmaicenie treningów i motywuj swoich klientów, a także prowadź regularne działania marketingowe.

Ile zarabia trener personalnyZarobki trenera personalnego zależą od liczby klientów, ilości treningów, od standardów miejsca, w którym pracuje, a także od tego, czy jest zatrudniony na stałe przez siłownię lub fitness klub, a może pracuje jako freelancer. Aktywny trener personalny, który działa na własną rękę, może miesięcznie zarobić około 8 tysięcy złotych. Nie ma jednej stałej kwoty dla tego zawodu, ponieważ będą miesiące lepsze i gorsze. Nikt nie może zastąpić trenera, gdy ma kontuzję lub jest chory, wtedy nie zarabia, dlatego tak ważne jest zadbanie o „poduszkę” finansową.

Jaką wiedzę musi zdobyć trener personalny?

Trener personalny nie tylko prowadzi trening klienta, ale także musi zdobyć wiedzę z zakresu dietetyki. Przygotowanie do zawodu zapewni kurs doszkalający trenerski lub instruktorski. Dostępne są kursy stacjonarne i online szczególnie polecane dla osób z doświadczeniem. Kursy takie prowadzi firma Kar-Group.

Kurs Trenera PersonalnegoTrener personalny

Chcesz prowadzić indywidualne treningi? A może szukasz pracy na siłowni, w klubie sportowym? Szkolenie dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych zwiększa kwalifikacje w zakresie planowania, motywacji, organizacji, dietetyki czy wystąpień publicznych. To także propozycja dla aktywnych, którzy chcą profesjonalnie i zawodowo dzielić się swoją pasją.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Listen to „Ile zarabia trener personalny w Polsce ?” on Spreaker.

 

 

Polecamy artykuły:

Jak zostać instruktorem lub trenerem ?

Komunikacja w sporcie – jak być dobrym trenerem !

Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

Fraza kluczowa: Ile zarabia trener personalny, zarobki trenerów personalnych, Ile zarabia trener personalny w Polsce, Ile zarabia trener personalny, zarobki trenerów personalnych, Ile zarabia trener personalny w Polsce, Ile zarabia trener personalny, zarobki trenerów personalnych, Ile zarabia trener personalny w Polsce
Rating: 10.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.