Walka z lenistwem – 7 sposobów dla każdego !

Walka z lenistwem –  7 sposobów dla każdego !

Prokrastynacja, lenistwo, znużenie, brak koncentracji. Można szukać wielu definicji, ale lepiej skupić się na odnalezieniu rozwiązania. Jesteś postrzegany jako leniwy pracownik? Albo przeciwnie – nie potrafisz zmotywować swoich podwładnych? Poznaj sposoby na pobudzenie do efektywnej pracy!

Walka z lenistwem –  7 sposobów

1. Zrozum swój problem

Skoro zwlekasz z podjęciem jakiegoś zadania, gdzieś leży przyczyna, często nieuświadomiona. Jej identyfikacja, nazwanie i przyswojenie niejednokrotnie uspokaja i pozwala na przystąpienie do pracy bez wcześniejszego lęku i zrezygnowania.

2. Znajdź motywację

Satysfakcja, pochwała, nagroda, zapłata – istnieje wiele powodów, dla których warto pracować. Nawet w najbanalniejszych, codziennych sytuacjach łatwo znaleźć coś, co buduje zadowolenie. Widok posprzątanego pokoju, szybszy weekend czy uśmiech wdzięcznych rodziców – wyobrażenie sobie efektu ułatwia przezwyciężenie lenistwa.

3. Nie bój się poprosić o pomoc

Być może odwlekasz realizację określonego zadania, bo masz świadomość, że nie wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe i proste. Problem w tym, że przekładanie na później niczego nie wyjaśnia i nie ułatwia. Nie wstydź się prosić o pomoc i wytłumaczenie. Im szybciej zrozumiesz, na czym polega Twoje zadanie, z tym większą chęcią przystąpisz do jego realizacji. Strach ma wielkie oczy!

4. Kontroluj tempo

Nie ma złotej zasady co do tempa wykonywania zadań. Jedni wolą pracować pod presją uciekającego czasu, inni cenią spokój i własny rytm. Najgorszym rozwiązaniem jest utrata kontroli nad czasem, którym dysponujesz. Wiedząc, ile czasu realnie wymaga dane zadanie, lepiej przystąpisz do jego realizacji.

5. Odpoczynek na walkę z lenistwem

Rozleniwiony organizm, w dodatku świadomy marnowania czasu, wcale nie gwarantuje wypoczynku i relaksu. Jest zupełnie odwrotnie, ponieważ przerwa od wytężonej pracy przynosi wiele satysfakcji i jest prawdziwie doceniania. Myślisz, że przeciwieństwo lenistwa to ciężka „harówka”? Nic bardziej mylnego. Profesjonaliści wiedzą, kiedy na chwilę oderwać się od pracy i zregenerować siły. I powinniśmy tak wszyscy po parę razy w ciągu dnia – naprawdę!

6. Nie rezygnuj z nauki

Nie wierz w to, że urodziłeś się leniem i musisz nim pozostać. Nikt nie ma prawa Cię w ten sposób szufladkować. Z drugiej strony – nie dostarczaj innym powodów do tego. Jeśli odczuwasz trudności z koncentracją i efektywnością pracy, skorzystaj z profesjonalnych szkoleń motywacyjnych uczących właściwego podejścia do codziennej pracy. Za teorią idzie praktyka, a szkolenia są dziś powszechnie dostępne. Przy okazji ich ukończenie podnosi kwalifikacje i szanse na rynku pracy.

7. Postaw na konsekwencję

Przezwyciężenie wewnętrznego lenia wymaga sporego poświęcenia, ale przynosi ogrom satysfakcji. Jest nauką, w której powinniśmy doskonalić się przez całe życie – szczególnie, że oczekiwania względem nas cały czas się zmieniają. Pamiętaj, że efekty osiąga się spokojnie, krok po kroku. W jeden dzień nikt zamienił się z leniwca w przodownika pracy, ale stopniowo taka transformacja jest jak najbardziej możliwa.

8. Na koniec odbierz darmowy kurs (budowanie pewności siebie)Walka z lenistwem

Karol Leszczyński

Firma Szkoleniowa Kar-Group

 

Fraza kluczowa: Walka z lenistwem,Walka z lenistwem,Walka z lenistwem,Walka z lenistwem,Walka z lenistwem,Walka z lenistwem

Rating: 8.0/10. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.